Z čoho maturovať keď chcem ísť na medicínu?

Príspevok v téme: Z čoho maturovať keď chcem ísť na medicínu?
LLLenka

Ahojte všetci, mám len jednu otázočku : Z čoho by som mala maturovať keď chcem ísť na medicínu??:)Slovenčina je povinná,z angličtiny maturitu chcem,viem ju.Stačia teda 2 predmety ktoré nejako súvisia s medicínou??Napríklad biológia a chémia??Alebo musím maturovať aj s fyziky alebo matiky?alebo si môžem z týchto 4 vybrať ľubovolné?prosím poradte!!:)
Ďakujem kráásne :)
Lenka

LLLenka

Dada555:
Ale lahšie sa mi bude pripravovať na prijimačky keď čo-to budem ovládať z maturity nie?:):)
a boli ťažké prijimačky,či si mala dané presné otázky?:)
diky za odpoveĎ:)

LLLenka

Uuu ciže keď chcem ísť do ba tak môžem maturovať zo sj,anj,bio a chem??to je celkom ok :):)
a ty maturuješ tento rok??
a tých 3000 otázok je presne daných??predpokladám že k tomu bude veľa veĽa kníh:/...ale ak si ich stihneš prejsť všetky tak pohoda nie??:)
držím palcee
a díky za odpoveď:)

Dada555

Trošku to poopravim maturitu z chemie a biologie nemusiš mať povinne. Stači ak spraviš prijimačky a si tam :-) Ja som živý priklad, mam SOU s maturitou kde som maturovala z nemčiny, slovenčiny + literatura a odborne predmety s odevnictva. Asi tri roky po skončeni školy som sa rozhodla že skusim si dať prihlašku na medicinu na LFUK v BA. Prečitala som si par knih z biologie chemiu som trošku vedela a ale aj to som sa snažila si niečo prečitať a nechala som to na osud :-) a prijimačky som spravila teraz chodim do druheho ročnika :-)Držim palce

majka155

Musis mat maturitu z chemie a biologie, do Brna aj fyziku.
Aj ja sa chystam, okrem maturity sa musis ucit 3 000 otazok na prijimacky z biuo a chemie...