Zmysel zivota???

Príspevok v téme: Zmysel zivota???
znechutená

Pekne prosim o pomoc.Nemam motivaciu zit.Mam pocit ze moj zivot je jedna velka katastrofa.Nic ma nebavi...Nebavi ma chodit do skoly ani do prace,nebavi ma robit cokolvek.nebavi ma jest,nebavi ma rano vstat a robit cokolvek.Nemozem spavat.Chcem svoj zivot zmenit,chcem zmenit seba,ale nemam silu nieco s tym robit.Citim len beznadej a nechut.Chcem vsak upozornit...Toto nie su depresie!Mne je proste zle z ludi okolo seba a z celeho sveta.Nevidim v zivote zmysel.Nemam ho.Neviem ako dalej.Mam pocit ze som sama aj ked to tak nie je.Nevladzem...

bubo84

ahoj,v takom stave som aj ja,presne viem o com hovoris,ako dlho mas uz tento stav,ono je to trosku depka,aj ked si ju nechces priznat...ale taketo stavy nepridu na cloveka len tak lusknutim prsta,co alebo kto Ta sklamal,v com si sa spalila,co Ti narusilo fungovanie,tento stav ma pricinu,ktora sa da riesit,nie je to konecna,to je zaciatok niecoho noveho,len to tak teraz nevyzera,ja som nespala poriadne uz 9mesiacov,je to strasne,ked si vecer lahnes do postele a neda sa zaspat a strasnosti ta trapia...pocuj,ja som tiez takto prezivala dlho,dlho,az som zasla za odbornikom,nehovorim,ze mi bolo hned dobre,chvilku to trvalo kym som sa s tym vyrovnala,ze mam fakt problem a tak,ale chodim na terapiu uz mesiac a pol a iskricka nadeje a zmyslu prichadza..a nehovor,ze Ta nic nebavi,praca a skola sa nerataju,to bavi malokoho,urcite Ta musi nieco tesit,hudba,tanec,malovanie,sport,kazdy nieco ma,tak sa zameraj na to,nebudem Ti radit najdi si chalana a ani ten najlepsi kamarat obcas nepomoze,on Ta vypocuje,ale to zufalstvo v hlave musis poriesit s niekym,kto sa v tom aspon trochu vyzna,neboj sa to skusit,nemusis ist psychiatrovi,ani uzivat lieky,staci porozpravat sa s terapeutom,napr.logoterapia,pokecas a prides na veci,ze budes az hubu otvarat,teraz mas pocit,ze nemas sily,ani sa necudujem,ked nespis...to je to najhorsie,bo mozog sa dostava do uplne inej dimenzie,ja som musela nechat pracu a povolit aj v skole,nespat je velmi nebezpecne,ja som skolabovala...nestoji to za to,ja som sa dostala do takej beznadeje,ze som skusila taku slabu samovrazdu,ludi s podobnymi problemami je kooooopec,len o tom nehovoria a je to chyba,nic sa neboj a hlavne ries...

2.Rudolf

Bez urážky, ale je to chorobný stav. Odporúčam aby si navštívila psychológa, alebo aspoň porozprávala s niakým kamarátom ktorému dôveruješ.

ivka2

podla mna kazdy clovek ma svoj zmysel zivota...len si ho musis najst...skus sa pozerat ne veci trochu optimistickejsie a trochu uber zo skeptizmu:)ja mam tiez niekedy taketo nalady, ale potom si poviem , ze zivot je len jeden a je kratky tak si ho nenecham znechutit tymi co su okolo mna a mi ho zneprijemnuju, lebo kazdy ma vokol seba aj niekoho kto ho ma aspon trosicku rad...napr. vezmi si tich ludi co su nejako smrtelne chori, alebo postihnutich, ktori nikdy nebudu mat svoju vlastnu rodinu(manzelku, deti), nikdy nemozu si len tak sami od seba vyjst na preechadzku, do kina alebo na disco a rozne dalsie pripady...su stale zatvoreny medzi 4 murmi...a ty tuto volnost mas, tak preco sa uzatvarat a mat depresie, ved zivot je krasny aj ked kazdy den nam da facku, stale mame preco zit...:)ale to je len moj nazor na zivot, aj ja si zvyknem poplakat, a potom si uvedomim co vsetko mam(rodinu a zdravie) a ostatni nie, a kaslem na to zle a snazim sa vychutnat to dobre, ale mozno u teba bude potrebny aj psycholog...tak vela stastia prajem

jana2

Aj ja vrelo doporučujem prečítať knihu od L.Hay- Miluj svoj život.Myslím si,že mne táto kniha naozaj život zachránila.Skutočne mi pomohla a už je to pár rokov,ale ustavične ju nosím so sebou.A ak mám čas,napr.u kaderníčky,v čakárni u lekára...atd..tak si ju čítam.

Dee

suhlasim s 123456, ja si tiez myslim, ze je to depresia, pred par rokmi som prezivala to iste.
A ta knizka je tiez super aj ja ti ju odporucam, vdaka nej som sa zacala mat rada .

123456

a ja by som zas na zaklade skusenosti s ludmi, ktori maju depresiu povedala, ze aj u teba ide o depku... mozno este len zacina.. moj priatel mal depresiu a presne toto iste mi povedal.. presne tie iste pocity.... moj brat ma maniodepresiu, moja svagrinka ma depku, ani mne sa nevyhla...

jedine co ti mozem odporucit... navstiv psychologa, kym mas este tu snahu nieco zmenit, kym este mas to chcenie nieco zmenit... lebo potom uz by mohlo byt neskoro... potom to uz bude nie zivot, ale len ake prezivanie zo dna na den... akus to... drzim palce....

a ak neches navstivit odbornika, tak urob aspon to, co ti radi king... najdi si kamosku kamosa a porozpravaj sa s nim o tom... i ked niekedy je tazke pre tych ludi pochopit, co im hovorime... treba to skusit...

king

Ahoj,ja velmo dobre chapem co prezivas lebo to iste aj ja preziva som a aj prezivam.Skus si najist nejakeho dobreho kamarata alebo chalana ktori ti bude vovsetkom pomahat a ked bude treba tak aj pomoct.Alebo kamaratku.