Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

druha vysoka - dilema

Príspevok v téme: druha vysoka - dilema
gerbera

Zdravim :)
Nemam si s kym o tom pokecat, tak snad tu najdem nejake spriaznene duse. Mam 26 rokov. Vystudovanu vysoku skolu (ucitelsky smer), pracujem ako ucitelka, ako je to fayn, ale stale mam pocit, ze toho viem strasne malo. Malo nie v mojich aprobaciach ale celkovo malo o svete, o jeho krasach. Este by som toho toooolko chcela vediet. Bavi ma ucit sa. A tak rozmyslam, ze by som si spravila este jednu skolu. Rozmyslala som, ci si doplnit moju dvojaprobaciu este o nejaky predmet, ale to je take, neviem, to by som asi nechcela. A tak intenzivne zvazujem, ze by som sla trebars na veterinu alebo aj psychologiu alebo proste nieco. Velmi ma laka humanitny smer zamerany na pomoc a je jedno ci ludom alebo zvieratam :) Samozrejme denne studium lebo vsetci vieme aku ma mnohokrat uroven externe. Ale neviem, ci uz na to nie som nejak stara. Ci sa mi este oplati 5 rokov travit niekde v skole a moc nezarabat (popri dennom studiu sa tazko zaraba). A takisto povedzme, ze prve dieta by som tak teoreticky mala potom kedy? V 31? Velmi ma to laka, len neviem, ci to ma zmysel. Teraz mi uz nejde ani o titul, ten uz mam ale proste chcem vedomosti. Nemusim, chcem. Dokonca sa tym nemusim v buducnosti ani zivit. Co si o tom myslite? Vdaka.

bibi123

gerbera-aj ja uvazujem o druhej, ale urcite externe, dnes cas su peniaze a nemohla by som si dovolit travit tam 3-4 dni z tyzdna nejakych 5 rokov... chcela som si podat prihlasku, ale zmeskala som 31.3., lebo som bola mimo, takze to odkladam na dalsi rok:O))) a stale som na rozcesti, ci si nespravit radsej PhD s tym, ze by som aj ucila, lebo ta 2. strana ma tiez laka:O)))a popritom si robila svoj biznis...
ak Ti nejde o titul, tak si studuj sama...

jajka001_

podla mna si pokup psychologicku literaturu a citaj si to, ked ta to bavi. prax nemusi byt zdaleka taka zaujimava.

gerbera

ano, nechala by som terajsie zamestnanie. Externa forma psychologie uz neexistuje. Nikdy som nebola zvyknuta na vela penazi. Neviem, ci je pre mna dolezitejsie urobit si tu skolu alebo daco nasporit pre buducnost. Len ci by ma takato buducnost bavila. Momentalne aj tak netuzim po dietati. No tiez je pravda, ze sa tam tazko dostat. Vobec netusim, co urobit. Tuzba je velmi silna, ale je tam to "ale". Pozeram, ze vacsina to povazujete za hlupost a zbytocnost. Vdaka za vase nazory ;)

dobra vila

Ja to uplne nerozumiem...nechala by si terajsiu pracu? Ci by chcela zosuladit DENNE studium s pracou? To asi nepojde...
Ja si myslim, ze by ti to bolo skor na skodu ako na osoh. Mas 26, to znamena, ze skolu ti uz i tak nebude hradit stat, ale budes si ho hradit sama... Stoji ti to za to? Mat 26, ziadnu pracu, chodit na denne a miesto zarabania redsej o peniaze prichadzat? :-/
To sa daj ozaj radsej na externe, je sice platene tiez, ale popri nom budes omnoho lahsie vykonavat pracu. Ale vravim, neviem, ci som pochopila spravne.
Kazdopadne ja by som v 26 na denne studium uz nesla, nevidim v tom zmysel, ale kazdy nieco ine...ved to poznas. Ale pises, ze ti nejde o titul, ale o rozsirenie vedomosti, tak sa drz radsej toho, co ti napisala la femme.
Nerozumiem vsak, preco skatulkujes externe studium. Vyskusala si si ho? Len aby si potom neplakala, ze kolko nestihaciek mas aj tam :P. Ja som vyskusala aj externe, aj denne a je co robit na oboch, ti poviem...
A ked si das psychologiu externe, prezradim ti, ze podla mna aj tam budes mat co robit... Moj nazor je taky, ze aj keby si sla studovat denne, teoria ti prax neda!!! Teoriu si pokojne mozes doberat doma sama... dolezite je zuzitkovat to v praxi, a to ti studium tak ci tak neda...
Radsej rozmyslaj dopredu, neviem, ako si zabezpecena, ale v 26-ke uz radsej makaj, ako stracat cas dennym platenym studium a nemat ziadny prinos. Ale je to na tebe, ved na psychologiu je taky naval, ze tam prijat ani nemusia a mas po probleme :D.
A co ta tyka veteriny, to je 100x taky tvrdy oriesok. co sa tyka prijatia, aj samotneho studia.
Ak ti ide fakt iba o rozsirenie vedomosti, na to ti je dalsia vyska zbytocna. Ale ak sa chce seriozne stat psychologickou a zivit sa tym, tak samozrejme, skolu k tomu potrebujes. Daj sa na externe, druha mozno by bola uplne blbym vyberom, ale uz som povedala, je to na tebe. Ja som vsak o rok mladsia ako ty, a pozeram na to takpovediac zo spolocneho hladiska, keby slo o mna.

gerbera

No praveze ja nechcem cestovat, nie som cestovatelsky typ. V posledne dni som viac rozhodnuta pre tu psychologiu. Ale to znamena 5 rokov studia. A tym by som sa mozno aj chcela zivit. Lenze to potom znamena este 5 rokov praxe. Mam plnu podporu priatela. Moj terajsi plat nie je ktovieakym obohatenim rozpoctu. Myslim, ze by som tolko dokazala zarobit aj popri skole. Len tie deti. Neviem ako ich do toho zakomponovat. Ved teoreticky na materskej nemusim zostavat 3 roky. Mame babicky. Len to mi pride dost sebecke voci tomu dietatu. Je to zlozite. Neviem si s tym rady. Do marca (ked sa podavaju prihlasky) je este casu dost. No rada by som to vyriesila skor. Ved ma porazi z tolkeho rozmyslania.

veves

na dieta teraz nepozeraj, to je daleko a planovat nieco co mozno ani nepride. pritom decko sa da vynosit aj pocas skoly.
k tvojmu hladu po vedomostiach, skola je fajn zaklad, urobit si prehlad ale je to cisto teoria. keby naozaj chces spoznavat svet tak odid rovno donho. na slovensku na skolach sa moc vela nedozvies, ked uz tak uz zahranicna skola, to je uplne ina uroven. vies jazyky?skus sorbonne, anglicko, finsko...

jajka001.

ale ved ona uz pracuje, a vek 31 nie je este prineskoro na dieta. okrem toho ak otehotnie skor ako ukonci skolu, moze studium prerusit.

la femme

tak ako si napisala - ked skoncis, budes mat 31 rokov..to je uz rizikovy vek, co ak sa ti nepodari hned otehotniet? kolko budes cakat..a ak sa ti podari, chces jedno dieta? alebo dve? kedze uvazujes nad dennym, tak si zober, ze do praxe prides (berme do uvahy matersku 3 roky) ako 34 rocna a aj to, ci ta budu chciet niekde uz taku "staru" a bez praxe zamestnat...navyse vravis, ze sa tym nemusis v buducnosti ani zivit, tak podla mna je to uplne zbytocne..vedomosti si predsa mozes rozsirovat studovanim knih, pozeranim roznych dokumentov, alebo ist na nejaky kurz osetrovatelstva, prihlasit sa do nejakej charity albo organizacie, ktora pomaha ludom alebo zvieratkam :-) je to pekne, ze po jednej vyske mas este enegriu a chut do dalsej, ale po praktickej stranke to nie je nic moc :-( chlapi to maju v tomto smere ovela lahsie..my zeny si musime trosku ratat ten svoj vek ak si chceme zalozit rodinu...

jajka001.

myslim ze by si sa mala najprv rozhodnut aky chces smer, potom sa prihlasit a ucit sa a ostatne budes riesit potom, uvidis ako to pojde a ci ta to bude bavit. ked budes chciet, nechas to tak. a ucit sa mozes aj sama doma citanim o tom co ta naozaj zaujima, pozhanas si odbornu literaturu, mas net atd.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

druha vysoka - dilema - Fórum - ZDRAVIE.sk