Depresia a euforia

Príspevok v téme: Depresia a euforia
actot

uz tri roky si uvedomujem ze mam ustavicne depresie, stavy uzkosti ale raz za cas sa objavi pocit stastia a ja neviem z coho...mam depresiu a zrazu pride euforia ale tak nahle ako sa objavi, tak rychlo aj zmizne...neverim uz ani sam sebe, mam strach z toho, co pride, lebo jeden den sa chcem zastrelit a na druhy den mam pocit, ze som znovuzrodeny a nechapem ako som sa mohol citit zle...a tak to funguje uz tri roky...teda uvedomujem si to tri roky...nepredvidatelne sa mi meni nalada a casto ani netusim, ci mi je zle alebo dobre...vyhybam sa spolocnosti, nedokazem sa zabavat a moj najvacsi problem je asi vztah, pretoze mam dievca, ktore ma lubi a aj ja ju, ona caka, ze nieco podniknem, pretoze spolu nechodime ale ja mam strach, neverim si, som presvedceny, ze jej nic nedam, pretoze taky ako ja len tazko urobi dievca stastnou...niekedy si fyzicky ublizujem ale o tom nikto nevie...depresia sa celkom ukryt neda ale pred rodicmi ju skryvam dobre...a napr. po niecom tuzim, chcem nieco urobit aby som bol stastny.....podari sa to, robim to co ma bavi, skola sa zlepsi- a na mna pride depka aj tak...niekedy ked mi nic nevyjde sa citim lepsie ako ked mi nieco vyjde...casto si hovorim, ze sa zmenim, aspon kvoli vztahu ale nedari sa mi, neviem si rady sam so sebou...viem, ze treba psychologa ale ja sa s tym rodicom nezverim...aspon nejaku ustnu radu prosim....

actot

Bytie...ciastocne mas pravdu v tom, ze ak depresiu spustila konkretna pricina, tak treba odstranit najprv ju...lenze ako povedal H2O, ak ti chybaju v mozgu urcite latky, tak ta prepadne depresia aj tak aj ked je vsetko vyriesene...cele myslenie cloveka je chemia, takze bez urcitych latok by ti ten optimizmus zarucene chybal...
Ja mam tolko prilezitosti, ktore by kazdy mlady clovek vyuzil...myslim koncerty, festivaly, priatelia, chlast, sex a vsetky tie spiny ktore nenavidim, takze mam problem sa priclenit do spolocnosti....potom vsetkych nahadzem do jedneho vreca a chcem im vykricat ako ich nenavidim, ake su spiny....a potom pride ta zvlastna euforia a citim sa presne naopak, chcem vyjst medzi ludi, to co som povazoval za hnus vtedy potrebujem takze mam chut ist do spolocnosti, na festivaly a mozno by som zvladol aj ten sex a chlast aj ked s trochu mensim nadsenim....je pravda, ze som to zatial len citil, nepraktizoval som to ale to asi len preto, ze som nemal s kym ist von...ak mi vyjde vztah, snazil by som sa vyuzit tieto chvilky pre moju polovicku lenze tie depresivne fazy, ktore mimochodom poctom, trvanim a intenzitou prevysuju euforicke, zo mna robia niekoho uplne ineho a bojim sa sam seba, lebo vtedy by som urobil nieco zle, napr. mam pocit ze jej chcem vynadat, ze ju vlastne nenavidim...pred tyzdnom som vpadol do depresivnej fazy, ignoroval som ju ale potom mi zlepsila naladu-na hodinu...ta nalada sa neda ovplyvnit, stale je vo mne, socialnym kontaktom, sa len docasne utlmuje.... ale je toho vela asi to uz zacnem riesit s odbornikom...

H2O

Bytie, dal by som ti BAN, na mesiac by som ťa zavrel a krmil by som ťa vyhradne stravou kt. neobsahuje niacin a len v minimalnom množstve obsahuje tryptofan. Všetok tryptofan by ti telo premenilo na niacin aby si vobec mohol ako tak fungovať, no neostal by žiadny na vyrobu serotoninu, potom by som ťa chcel vidieť ako si udržiš to tvoje pozitivne myslenie, jedine na čo by si myslel by bola žiletka ..

natalia123

Podla mna, tiez ide o manioderpesivnu psychozu, stavy, kde sa striedaju normalne stavy s euforiou, extremnym smutkem a prazdnotou. Poslem ti video ceskej televizie, ktorá natocila takyto pripad s pacientkou tejto doagnozy. Lekari sa snazia skvalitnit zivoty ludi. A mozno ani nemas tuto diagnozu. Skus usudit z tohto videa a hlavne sa urcite spytaj na radu obbornika. Drzim palce, nech to dopadne co najlepsie :)

www.ceskatelevize.cz

Bytie

to je tak ludia
v prvom rade ziadne tabletky vam nepomozu, toto nie je otazka nedostatku nejakej latky v mozgu, ci chemicka nerovnovaha
tabletka vas upokoja na kratky cas a potom ste zase tam kde ste boli...nekonecny kolobeh..ziadna pricina sa neriesi, iba nasledky

problem je v tom ze ste stotozneni so svojimi myslienkami.
mysel sama o sebe je polarna a preto neustale kolisete medzi stastim a depresiou..ta sialena nutnost neustale vychadzat zo svojich myslienok, ktore povazujete za pravdive - pricom to tak casto nebyva - vas totalne nici
navyse snivate o buducnosti - to je koren utrpenia
clovek zije v pritomnosti a kazdy jeden pritomny okamih vytvara buducnost...
preto ak sa sustredite viac na buducnost ako pritomnost - stracate samych seba, je to iluzia ktora vas pohlti
vy nemozete byt predsa v buducnosti, iba pritomnost je jediny okamih cinu

H2O

psycholog a psychiater ti pomožu v pripade, ak ti tu depresiu spustila nejaka negativna udalosť v živote, ktora, ako to už byva, spustila sled ďalšich udalosti, resp. keď preživaš dlhodobe neuspechy a upadol si z toho do apatie a pod. .. chemia, ktoru ordinuju psychiatri, nevyrieši problem v pripade, že sa jedna napr. o nejaky telesny problem, kt. predchadza/sposobuje nedostatok tryptofanu a/alebo niacinu .. jednoduchšie je určite zbehnuť za psychiatrom a nechať si predpisať ten chemicky odpad, no na tvojom mieste by som aspoň na dva tyždne vysadil minimalne mliečne vyrobky, obilniny a vajcia (samozrejme s adekvatnou nahradou, lebo malnutricia by mohla priznaky ešte zhoršiť), doplnil už spominane vitaminy, kupil si vlašske orechy (samozrejme ak nie je pritomna alergia) a sledoval čo sa bude diať .. ono je dosť dobre si uvedomiť, že rovnovaha neurotransmitterov je pri depresii narušena, a teda depresiu VŽDY niečo sposobuje, takže je dobre sa na ňu pozerať ako na symptom, nie ako na chorobu

actot

H20- vyváženú stravu neviem, či mám, nejako veľmi sa tým nezaoberám. Ale môžem vylúčiť z môjho jedálnička hovädzinu, ryby a cestoviny, tie zjem len v polievke. Think- takže podľa teba mám maniodepresiu? Určite? Pretože manická fáza má byť trochu extrémnejšia. Možno preto, že som nebol medzi ľuďmi vtedy, tak sa to neprejavilo. Ale myslím, že zrejme máš pravdu. Asi musím povedať rodičom, že chcem ísť k psychológovi a ten ma možno pošle k psychiatrovi. Nechcem totiž rovno povedať, že musím ísť na psychiatriu...viete, predsudky...

H2O

áno, vo forme tabliet, sú to výživové doplnky, takže recept od lekára nepotrebuješ a ceny závisia od výrobcu a konkrétnej lekárne (reklamu tu robiť nebudem nikomu), pýtaj si silný b-komplex (forte) a teda ten multivitaminovy vyrobok, pravdepodobne sa ti značne uľavi, inak maš vyvaženu stravu? konzumuješ dostatok bielkovin? maš aj nejake ine symptomy ako napr. žaludočne nevoľnosti, hnačky, bolesti?

actot

jajka- dúfam, že len tá nerovnováha...lebo potom to raz prejde...lenže ľudia prechádzajúci hormonálnymi zmenami sú skôr úchylní, pobláznení a sprostý...nenávidím ich...

think

vidim sa v Tvojom probleme,moja dg maniodepresia.. prezivala som to iste, do najmensich detailov, prosim nemaj ostych navstiv psychiatra, takych ako my je vela netreba sa ist pytat si o radu odbornika, ved na to su..ver mi...pomoze Ti..a spoznas aj usmev na svojej ubolenej dusi..:)))) zelam vela stastia