ziarlivost - co je normalne a co je uz prilis?

Príspevok v téme: ziarlivost - co je normalne a co je uz prilis?
goccia

ahojte, velmi by ste mi pomohli, keby ste mi napisali, ako sa prejavuje normalna ziarlivost a ako sa prejavuje nezdrava ziarlivost. prezivam druhy vztah vo svojom zivote a z toho prveho som sa dost bolestne oslobodila (majetnicke sklony partnera) a teraz u aktualneho partnera sa prejavuju podobne crty spravania. ja neviem, co mam este akceptovat a co uz nie.
ide najma o take veci - s kym a ako sa bavim, ako sa upravujem, kedy kam a s kym chodim... co si myslite o tychto veciach? kedy je normalne, ze nieco na tom partnerovi vadi?
velmi dakujem za kazdu trpezlivu odpoved, je to pre mna fakt dolezite

goccia

Ewka, presne ako pises, otazky, komu sa chcem pacit, ak sa namalujem, uryvky z horoskopov mojho znamenia, v ktorych sa hovori, ze chcem byt obdivovana, teorie o tom, co vsetko sa moze stat ak pojdem na sluzobku s niekym... za tym sa skryva to, co si aj on uvedomuje, nema skoro ziadne sebavedomie, mna vidi ako nejaku bohynu, ktora ho aj tak necha, lebo si skor ci neskor uvedomim, ze som prenho prilis dobra. toto je asi chore

Ewka12

sama vies co je nezdrave,uz len to ze pises a nieco sa ti na nom nezda nie?
ja som mala priatela,prvy polrok bol super,zalubeni sme boli,nic som si nevsimla,potom zacal ziarlit tak,ze mu vadilo ked pozdravim muza prva,ze to nie je slusne, ked som si dala suknu, vynadal mi komu sa chcem pacit, ked som sa viac namalovala alebo upravila hned som bola ku..a, opatky tiez nehrozili, bola som s nim 3,5roka od 18tich.najlepsie roky,nebola som na vela vecierkoch a skolskych akciach lebo by ziarlil.raz ked som isla s party domov na taxi,neveril mi ze som doma a dal si vyhladat moju polohu cez mobil.ked mi nieco dal alebo kupil,potom mi to vycital.najprv chcel vsetko platit a kupovat,ze to ma robit chlap,ked to robil,potom ma ponizoval ze bez neho nebudem mat na nic,nebudem si mat co obliect,a budem uplna chudera.sebavedomie som mala na bode nula,pritom som pekna stihla blondina.na ludi ,hlavne chlapov som sa bala aj pozriet,nieto este pozdravit,zo vsetkeho som mala tremu.par krat ma aj sotil na zem ci dal facku.ak nechces dopadnut ako ja,daj si povedat,kym nie je neskoro.raz sa pobil s kamaratom, rozbil kamoske zrkadlo v bare rukou a vsade po stenach bola krv,na dovolenke pri mori sa pobil s sbskarom,lebo robil scenu a ziarlil,potom chodil tyzden s monoklom atd mozem porkacovat.rozisla som sa s nim, plakala asi dva tyzdne,potom sa mi neskutocne ulavilo,strasna sloboda...po mne si nasiel druhu frajerku ,ta sa s nim pre ziarlivost tiez rozisla a dala si zobrat jeho dieta,potom to pochopil ze je chyba asi v nom,ale uz bolo neskoro

doubledog

ty dobre vies, co mas robit a co chces.

tak sa neskryvaj za bezmocnost, inak budes pritahovat len iste typy muzov (a celkovo ludi)

goccia

dnes som si urobila do prace novy uces a vsetci mi ho chvalia. napisala som to priatelovi na icq, hlavne to, ze jedna kolegyna povedala, ze to mam perfektne. jeho odpoved bola, ze ved ja mam samych muzskych kolegov (iba takmer, najde sa aj nejaka kolegyna) a vytyka mi, ze sa mi paci, ze mi kolegovia chvalia uces. je to postavene na hlavu, vsak? aspon ja to tak vnimam, ze toto nie je v poriadku.
vlastne ako tu tak citam svoje prispevky, cudujem sa, ze sa vas pytam na nazor... ja vlastne odpoved asi poznam...

goccia

ved to, myslim, ze niektore veci su fakt moje osobne veci a nijak mu tym predsa nemozem ublizovat. ja som nikdy partnerovi nehovorila, ako sa ma obliekat a podobne veci alebo som neriesila, co ako a s kym robi, stale len ja som ta, ktora sa musi "krotit", fakt sa mi to nepaci

siwonka

podla mna nie je normalne ak ti chlap povie ze ti vidno ramienka z podprsenky :) zachvilu ti bude meriať centimetre na tej sukne či je dostatočne dlhá a nie je moc kratka..