Zúžená predkožka

Príspevok v téme: Zúžená predkožka
Loross

Zdravím, mám 16 rokov a mám problém zo zúženou predkožkou. Keď som mal asi 14, s predkožkou som absolútne nepohol, neskôr som to začal riešiť, a skúšal som ísť stále ďalej a ďalej. Neskôr sa mi pri kúpaní podari predkožku pretiahnuť až za žaluď (v nestoporenom stave). Od vtedy to v nestoporenom stave ide oveľa lahšie, aj keď stále vynakladám určité "tlačenie" a nemôžem ju preťahovať prirýchlo. Pri erekcii predkožku nepretiahnem, resp., možné áno ale bojím sa toho, keďže mám pocit blížiaceho sa natrhnutia... No zaujímavé je, že ak si predkožku pretiahnem cez žaluď v normálnom stave, a potom sa mi penis stoporí, tak je predkožka v pohode, nič nebolí a bez problémov ju vrátim naspäť. I keď mám pocit nepohodlia, že to trochu tlačí.

Taktiež som si všimol, že po stiahnutí predkožky je na spodnej strane penisu nejaký "spoj", ktorý spája predkožku a nejaké miesto pod žaluďom. Je to normálne, alebo je to anomália? Nemám to ako zistiť.

Máte nejaké rady? Na preventívnej prehliadke u vš. lekárky som si predkožku stiahol v nestoporenom stave, doktorka povedala "v poriadku" a šlo sa domov. Napraví sa to "cvikom" alebo to takto ostane? Je nejaké riešenie okrem lekárskeho zákroku? Ďakujem.

ta3

rozhodne zajdi s tym k lekarovi, cim skor, tym lepsie, ked to niekto zanedbal ked si bol maly, teraz to musis riesit sam a neodkladaj to, su to velmi vazne veci, tak sa ku tomu postav ako chlap, viem, nie je najprijemnejsie, ked sa Ta doktor alebo doktorka tam dotyka, no my dievcence casto podstupujeme podobne vysetrenia, ba este horsie, ked lekar lekar strka prsty az dnu do vaginy, alebo ked rodime a sme tu, takze ziadna hanba, ziadne strachy, cochvilu budes chciet mat vaznejsiu priatelku a ak to nebudes mat v poriadku, nikdy sa na vztah neodhodlas a to su sakra vazne veci, drzim Ti palce

fimozamant

Tak ´teda zájdem ku doktorovi.
Ale, tie väčšie problémy ako zásah do žaluda či problémy z močením - tie som MAL. Teraz ich už nemám a ani takú citlivosť žaludu nepocitujem. Takže to bude ešte ľahšie ako som si myslel. Každopádne, najprv skúsim predkožku sám zťahovať. Predvčerom, ked som si to tu prečítal som to skúšal. Nič ma nebolelo, ale proste som si myslel že to nezvládnem - blbý pocit.

A tie lekárky by fakt mali robiť také kontroly.

ta3

Fimozamat, radim zajst k lekarovi a k tym mamam, mama ked zbadala, ze to nejde, hned mala ist s Tebou k lekarovi, inak tieto veci by mali kontrolovat aj detske lekarky, stacil malicky rez a ani by si o tom nevedel, teraz mas taketo vazne problemy, telesnej lasky s dievcatom nebudes schopny, co je velmi vazna vec a dokonca mas problem pri moceni, tak bez cim skor k lekarovi, neboj sa nic, nie je to nic hrozne, lokalne to umrtvia, par dni si to budes osetrovat a drzat v cistote a vsetko bude tak ako ma byt a ani hanbit sa nemas za co, to mamina a lekar by sa mal hanbit, drzim palce

fimozamant

Ja mám presne to isté, ale bojím sa pretiahnuť predkožku aj v kľudnom stave. Veľmi ma to bolí. Vo vani som to ešte neskúšal. Mám 15 rokov.

A k tým mamám. Moja mama ma to učila ešte ked som mal 4-5 rokov. Ale ani vtedy to nešlo. Preto som sa to bál robiť dalej a prestal som. :( Tam som urobil tú osudovú chybu. :(

Onanujem - resp. neúplne onanujem šúchaním penisu už od nejakých 8 rokov. Ale až doteraz len tak :( Nemôžem klasicky onanovať lebo je to nadmieru bolestivé.

A ešte jedna vec. Mám neskutočne citlivý žalud. To je problém, pre ktorý som ešte ani neskúšal predkožku preťahovať. Dokonca na mieste kde predkožka zachádza do žaludu sa mi pred časom stal červený opuch. Zišlo to síce v priebehu týždňa, ale ukázalo sa že je to teda problém.

A smutné je že mi to ako som písal zašlo až na žalud a mám problémy aj s obyčajným čúraním :(

ta3

Filipova rada je rada profesionala a najlepsia, teraz si spominam, ze moj kamarat na VS mal s predkozkou taky problem, ze pohlavnehho styku nebol schopny vobec a psychicky tym velmi trpel, az vojensky lekar jeho problem vyriesil, pri miestnej anesteze mu urobil spominanu frenulotomiu a potom vsetko bolo OK, dnes je priatel stastne zenaty

filip.45

Ta uzdička o ktorej hovoris sa vola frenulum, ked mas pocit ze ta to taha tak je nutne vykonat frenulotomiu lekar ti ju trochu povoli a zosije naspat , pri pohlavnom styku urcite dojde k natrhnutiu preto sa to robi kvoli tomuto dvovodu. Netreba urobit obriezku ako ti tu pisu to je nieco ine, ta rada ze v teplej vode skusat pretahovat je velmi dobra a mozes to skusat ci sa to nepovoli, ale zo skusenosti viem ze po prvom pohl styku prichadzaju ludia s podobnymi problemami na urologiu a riesime to ambulantne v lok. anesteze

ta3

matky by mali byt pozornejsie k tomuto problemu, keby to Tvoja mama bola praktizovala, kym si bol maly, dnes by si tieto problemy nemal a tiez sa priklanam k GA a radim Ti nenechat sa obrezat, je to sice hygienickejsie, ale potom masturbacia bez lubrikacneho kremu nie je mozna

GA

Ahoj predkožka je tiež len koža takže je elastická !!! každý deň si napusti teplú vodu a trénuj sťahovanie časom sa ti uvolní a budeš si ju môcť stiahnuť aj v sotporenom stave :) ... a to čo si popísal že nevieš čo to je to čo spája žaluď s predkožkou to je uzdička a tá je normálna :P a na obierku nechoď je to dnes veľmi moderné, lebo tým predýdeš roznym plesniam a kvasinkam ale nestojí to za to podľa mňa :P