Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

ako odstrániť menštruačné bolesti

sewie

podla mna to z tamponov nie je:) a ja odkedy nepijem kavu pocas menstruacie mam bolesti uple minimalne:) niekedy ziadne len take divny pocit:)

Berenika

Tak toto Fórum mi teraz celkom pomohlo, pretože som sa dozvedela rôzne veci ohľadne bolestí. Momentálne mám už tretí deň silné bolesti, dá sa povedať že kŕče. A stále som na Ibalgine, ktorý mi tak po 10-20 min. zaberie. Ale toto nemôžem robiť stále, a tak som byhľadala vaše rady. Chcem sa ale opýtať jednu vec. Minulú menštruáciu som vyskúšala tampóny-bez problémov. Akonáhle prišla však ďalšia menštruácia (teraz) mám silné kŕče a bolesti, pričom doteraz som ich vôbec nemala. Môže to byť tým spôsobené? Toxický šok som nemala, pretože som tampón vymenila po 2-3 hodinách a nepociťovala som žiadne problémy. Ak mi viete pomôcť, tak prosím, píšte mi na MAIL! Ďakujem pekne! :-)

RNG

Borakovy aj pupalkovy olej obsahuju protizapalovu zlozku, GLA(gama linoleic acid). Takze potlacaju zapaly a tym aj bolesti. Pupalkovy olej ma sice len 9% tejto zlozky a borakovy az 20% ale napriek tomu su tam aj ine zlozky, ktore robia pupalkovy olej niekedy ucinnejsi, nez borakovy. Ucinna davka je niekolko gramov.
Inac su to bezne jedle oleje.
Neodporucaju sa brat v tehotenstve, lebo prekrvuju vystelok maternice, co moze niekedy zvysit pravdepodobnost spontannej aborcie/potratu.
Dokonca niekolko gramov pupalkoveho oleja/evening primrose oil odporucaju zenam s prenosenym dietatom na bezpecne vyvolanie stahov a porod.

jingles

krce som sice namávala ale bolesti hej skúšala som materskú kašičku brať každý deň 2 tabletky v kuse niekoľko mesiacov a bolo to lepšie a aby to bolo uplne bez bolesti tak valovič kvapky čo sú vlastne bylinky a netreba mi ani tabletky na ktorých som šlapala od 13 :) a inak tak kašička mi pomaha aj čo sa týka pms :p

muc

mne osobne pomohol borakovy olej.denne uzijem jednu 1000 miligramovu tobolku. teraz pocas menzes niekedy nemavam bolesti vobec, inokedy jemne pobolievanie v podbrusku, co prezijem aj bez ibalginu.

RNG

Yam, 2 gramy, to je najlepsie a najucinnejsie. Ine, menej ucinne su pupalkovy olej, damiana, black cohosh Dong Quai.
Algifen neriesi hormonalne , len potlaca bolest. To nestaci, hoci pomoze znasat bolesti.

tushi

ja som od augusta min. roku zacala mavat neuveritelne bolesti pri menstruacii. prejavovalo sa to bolestou, pri ktorej som nebola schopna nic vykonavat, len lezat a plakat. nic nezaberalo, az mi poradili algifenove kvapky. nie je to nic svetaborne, ale FAKT TO ZABERA! ked citis, ze pomaly na teba bolest lezie, tak si proste dam kvapky a viem, ze to bude v pohode. mas tam napisane, na kolko kil kolko kvapiek. dufam, ze som pomohla :)

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

ako odstrániť menštruačné bolesti - Fórum - ZDRAVIE.sk