praca v bare/restauracii - ake platy?

AdamKrt

pred rokmi na vojenskej sluzbe, robilo par spolubyvajucich v kuchyni. Ked som siel na obed, bola rada na dobry reznik a ktomu zemiaky na sposob ala zivanska. Krasna omacka.

Kamarat hovori, nedavaj si to. Po obede ti poviem preco....

No co sa stalo. Cast omacky, ktora sa mixovala na zahustenie so zemiakmi, sa robila v obrovskom mixeri. No a spadol im tam zivy potkan. Urobilo bzumm a omacka bola krasna. Myslis, ze co urobili ? Mixer sa zapol na vyssie obratky a dalo sa to vsetko varit...

Tak bol obedik - zemiaciky ala potkania zivanska :)

lost

moj nazor na cinske restauracie je taky ze to je znacne nekvalitna vec. teda to jedlo tam...

raz som mal v auparku v jednej rychlorestike lososa s ryzou, no ale tak nechutneho lososa som nikdy v zivote nejedol. povedal som si ze nikdy viac u nich. za par tyzdnov zavreli kram :D

sice nie som kuchar, ale malokedy mi prinesu velmi dobru ryzu, zvacsa je budto mokra (nedovarena?) alebo lepkava (nedovarena?) alebo neviem co....

ved ked ju varim doma, je jedno ci robim najlacnejsiu BASK alebo najdrahsiu priamo z Fukusimy, vzdy je krasne sypka (no lepit sa lepi ale nie je problem s priborom jemne oddelit od seba, v uvarenom stave) a vzdy som si myslel ze prave tak sa ryza robi :) a nie aby z nej bola kaša, lepkava a mokra.. ale casto je tam kuchar brigadnik alebo bohvie kto a potom to tak aj vyzera..

ale sem tam sa mi stalo ze dobre uvarili jedlo v rychliku.. a niekedy nie..

no naposledy som mal krevety nejake a neviem ci sa jedia surove alebo co :) ale boli to dve verzie, jedna surova a jedna vyprazana, tak ta druha bola lepsia, ale v tu noc som snad nespal :D

tak zle mi nebolo ani po najblaznivejsej kombinacii sladko-slaneho s roznymistavami atd... ale nechapem preco prave po tomto ma to tak dorazilo :D

teraz sa budem bat skusat nove prisery jest :D :((((

smajliQa

dobre takze takto vam to teraz poviem :D

co som zazila len raz, odvtedy som sa tam neukazala nikdy, a ani neukazem... v jednej nemenovanej restike, maju taku dlhu chodbu a hned za tou chodbou je kuchyna s okienkom, ktorym je vidiet dovnutra.
objednala som si pizzu, do krabice, so sebou... a necakala som vo vnutri pizzerie, ale na tej chodbicke, ved na co budem stat pri bare desat minut, bolo mi to take blbe. tak som cakala pri tom okienku, nez ju urobi..
pomocny kuchar struhal na struhadle zmrznutu sunku, a porezal sa pri tom...dost sa porezal...
sunka krvava.. samozrejme to nikomu nevadilo, a jeb na pizzu... NIE ,,,, TO SOM NEROZDYCHALA... odchod... dovidenia,, uz ma tam nikto, nikdy v zivote nevidel... NIKDY!!!!!!!!!!!!!!

mate niekto otrasnejsiu skusenost,???
neverim!!!!!!!!!!!!!!

AdamKrt

smajliQa:

ved je jasne, ze ked je natresk a frmol, tak su pod tlakom a clovek sa usmeje. Horsie je, ze ked tam neni nikto a deje sa nieco take. Minule som musel reklamovat jedlo a to 2x po sebe, pretoze kuracina bola surova v strede. Druha porcia a UPLNE TA ISTA CHYBA. Tu restauraciu mam rad a aj viem preco sa im to nepodarilo. Pretoze robili to maso moc hrube. Vrch bol perfektne preprazeny, dokonale, ale stred bol surovy. Kebyze pridaju teplotu, tak bude stred OK, ale mozno to uz bude z vrchu prihorene. Pripadne by sa to muselo dlhsie nasjkor predprazit pri nizsej teplote, alebo trochu predvarit. Jasne zly technologicky postup a preto si uz dane jedlo u nich nedavam. Kuchar by to mal si rozkrojit... I ked je mozne, ze teraz uz zmenili recept :)

lost

inac s tym, ze exoticke jedla vyberu z mraznicky a zohreju v mikrovlnke, no tak hej, to je bieda...
dokonca som pocul rozne nechutne pribehy, co kuchar robi s jedlom, ci je to pravda to neviem :)

mozno je fakt problem tam, ze kuchar nevidi tych ludi a potom si len mysli ze to jedlo robi dobytku :)

ale kvalita jedla na slovensku je mizerna sama o sebe.

kupovat maso v obchodoch (aspon v 90% z nich) je samovrazda (samootrava).. sama chemia, tabletky a co ja viem co :D

smajliQa

Adamkrt :D:D:D:D:D

ja som bola v cinskej na kung pao, a k tomu som si dala zeleny caj... hovorim ze teply caj, zeleny.. a on ze co??? ja ze caj, teee..... tie,,,, a HOT... proste vsetkymi moznymi jazykmi.. a nic... tak nakoniec mi ukazal krabicku, ci myslim caj,... a ja ze ANO... green, zeleny,,, jak trava :D:D:D:D

a on ze DOBLE DOBLE... a doniesom mi v salke cierny caj. skoro som ho zabila... cisty cinan no :D:D:D:D

uplne viem o com hvooris :D

AdamKrt

smajliQa: nie, islo o restauraciu, kde robi ta ista Cinanka uz niekolko rokov a stale ma problem, ked jej nieco Slovensky clovek hovori. Ona to pochopi casto inac a clovek niekedy musi pouzivat posunkovu rec. Ta osoba ma jednoducho komunikacne problemy, nerozumie dobre nasmu jazyku. To by samoobsluzny automat mi rozumel lepsie :)