praca v bare/restauracii - ake platy?

lost

smajliQa

a je pravda ze vysoky tringelt sa povazuje za urazku?

(sice neviem co tym autor myslel, napr 9 eur tringelt na 11eur ucet? alebo 9 nad 41 ? alebo 20 na 80 ? alebo 3,9 na 1,1 ?)

ale toto mi kamos povedal, neviem odkial to ma (patri k tym 1 centovym tringeltistom :DDDD )

tak ale ako citam, ze necha niekto 1 cent ako tringelt, to musi byt nejaka recesia, sranda, ci vtip :D lebo to je fakt divne :) i ked kazdy vnima realitu trosku inak...

lost

smajliQa

a ako na to ak by som platil napr 19,70 a mam pri sebe 20 10 5 eurovku ? :)

dam napr ze 20+5 eurovku a poviem ze 22 ?

len tak pre ilustraciu, lebo ak padne ucet extremne tesne pod 20, tak netusim ako by som to zaokruhlil :) na 25? :D

alebo minule sa mi stalo ze (priblizne, uz nepamatam) 9,02 eur :)))

ale za benzin tringelt nedavam :) lebo aj 1 cent navyse si vypytaju :D

a k tomuto:
"oni vzdy prinesu naspat vydavok,"
to myslis ze zakaznik pride k pokladni a vrati to co si im vydala?

alebo vlastne, ako pises ze
"ale proste necham to na stole a odidem."

cize napr ak mi prinesu naspat tu knizku, tak ju necham na stole aj s vydavkom a ked odidem, tak si tu knizku zoberie casnik a bude vediet ze je to tringelt? :) resp ze sa to k nemu dostane..

smajliQa

bibi a janka...

pracujem v Bratislavskom kraji, nebudem uvadzat ani miesto, ani nic konkretne..

je to narocna praca, aj ked si myslia podaktorí ze sak co my tam robime, ved sa len nabehame.. to je hlupsot... od rana do vecera mat usmev na perach a byt prijemna na ludi ktorí za to ani nahodou nestoja a spravaju sa k vam povysenecky, ano je to narocne...

a hlavne vtedy je to narocne ak vam niekto necha tringelt jeden cent jak sa mi uz stalo som myslela ze jej ho hodim o hlavu :D:D:D:D

a lost.... ja to vzdy robim tak ze ja tam tu knizku proste necham... oni vzdy prinesu naspat vydavok, aj ked im poviem ze dobre, dakujem... ale proste necham to na stole a odidem.. lebo ja nenechavam mensie tringelty ako dve eura. proste mi to pride take, ze to musim urobit, lebo sama najlepsie viem, ako mna tie tringelty zivia.

keby som to nerobila, tak mozno si to tiez neuvedomim a necham 5 centov, ale takto nie...

a mozem vam povedat ze casnici si velmi dobre pamataju kto im necha, a kolko, a potom sa aj o vas tak postaraju...

lost

tiez zvacsa poznam kamosov, co nechaju max 9-19centov :D zopar z nich si to necha do posledneho centu preplatit a este aj prepocitava ci ma spravny vydavok :D
stale ma kritizuju ze preco nechavam tak 10-20% extra...
tak ale ked som niekde raz za cas, tak nech ma ten casnik aspon radost :)

to su dva tabory ludi
1. je ten co nevidi vyznam platit viac, lebo ani on nedostane tringelt v praci
2. je ten co neveri v "ked ja nie, tak ani ty!"

A teraz, ked idem na obed napr a platim 24,70 eur, tak to je take divne cakat na 30 centov :)

A inac neviete ako to funguje v tych restauraciach, kde ked si vypytam ucet, tka pride casnik a polozi knizku na stol, tam je blocik a tak tam asi mam dat hotovost, ci kartu nie ?
Lebo raz sa mi stalo ze prisiel a hned chcel zaplatit a naposledy to bolo ine (ine miesto), ze casnik1 prisiel a dal mi knizku a casnicka2 prisla z zobrala to, bez slova...

A co sa stane ak pride spat?
lebo prave sa mi stalo ze som platil tak par centov pod celu bankovku a spat som uz nechcel, tak som jednoducho odisiel skor ako stihla prist spat, lebo neviem ako inak by sa to mohlo vyriesit :D

Nema niekto s tymto skusenosti?

bibi123

smajliQa-a naozaj ludia davaju vysoke tringelty? Lebo ked si idem s niekym sadnut a skladame sa, tak vacsinou da protajsok presne alebo max. 10-20centov, ja to potom musim rovnat, lebo mi to pripada neuctive, dat napr. pri 5eurovom ucte za kavy 30 centovy tringelt. Predsalen tringelt by mal byt ohodnotenim sluzby a snahy a nie teda 10centov... Znama je casnicka, co robila v jednom golfovom stredisku a prachaci napr. mali platit 3.56eur a povedali jej 3.60:O))) a vraj sa jej to stavalo bezne a to je mlada pekna kocka...

smajliQa

jezisi nebudte vtipní :D

na pohovore vam nukaju sice 500 v hrubom, to je jasne, ale tringle su casto krat vacsie ako samotny plat, viem o com hovorim, tuto robotu robim uz nejaky ten rok :D

je to ta najlepsie platena robota pre mladu babu aka moze byt...

bibi123

pokial viem, tak v BA je normalne v cistom cca 317(co je minimalka), s tym, ze si casnik moze nechat tringelty, pripadne sa delia-kuchari, prevadzkari...
beskyd-vraj v SAV sa len pije:O))) takze im tolko staci:O))))

polepetkova

zalezi aka restika.. taka lepsia nezoberie len tak hocikoho a tam su urcite aj ine prijmy.. taka, ktora zoberie hockoho z ulice, tak co viem, tak 500e brutto + sprepitne