Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Praktické maturity

Príspevok v téme: Praktické maturity
XXXXXXXXXXXX

Ahojte, zajtra mi začínajú praktické maturity na OA. Chcem sa spýtať niekoho, kto to ma už za sebou, ako to prebieha atd. Viem, že sa to píše 5 hodín. Vraj si každý bude losovať temy - či excel alebo word, vyberať adk listiny...pls...dajte nejaké tipy, a napíšte ako to prebieha, aby som vedela, čo ma zajtra čaká. Dakujem

OA maturita

a to poradie.. tak to je jedno lebo nejaké sumy sme mali doplniť do učta z adk. .nejaké sumy z excelu ako napr.. čo sme mali spraviť celkové mzdy.. všetky položky vypísať a cez vzorce!! a cez funkcie v exceli a takéé blobsti :)ako napr. Round, Voolkap, Count, max, min, average, alebo potom databazy.... aj vy také máte?

OA maturita

ahoj ja som mala praktické práve pred týždňom!!! :) som na OA :)... prebiehalo to tak že dostala som zadanie... to bolo na 16 stranách.. na 3 stranách bolo učtovníctvo.. samé sumy dopočítať samé kurzy, od príloh (faktúr) som tam mala doplniť sumy.. atd atd... učiteľka nám dala veľmi ťažké učty... a tie kurzy.. ako valuty nákup valuty predaj devízy nákup devízy predaj... ECB .. tak to som nemala rada a celen triede to nešlo a na just to tam dala!!!!! potom som mala 4 zadania z ADK to som mala osobný lisť, upomienku, príkaz na úhradu, sťažnosť nadriadeného...... ale ostatný mali ako napr. zápisnicu, nájomná zmluva...... potom sme mali EKC to sú eknomické cvičenia.. to je v Exceli.. to som dostala to najťažšie mzdy.. počítať... a potom Inventárnu kartu a odpisy... ešte na poslenej strane nás čakali vzorce ako napr... likvidita, rentabilita, zlaté bilančné pravidlo.....takže to bola moja maturita :) mala som 5 hodín bolo to fajn až na to učto :( to nám spravila učiteľka taký ako keby podraz.. vôbec sme to nevedeli účty som videla prvý krat, aj tie vzorce som vôbec nevedela že tam majú byť.. ale tak čo už no :) spraviť som určite spravila a uvidíš budeš rada že to budeš mať za sedbou tak drž sa a daj vedieť ako to dopadlo

lucia22

prvé bolo adk, rozdala, napísali sme vytlačili, založili a potom učtovníctvo tak isto,a čo by si ešte chcel písať na tie vytlačené papiere?? :D a ešte ak sa môžem opýtať to máte čo za učitelku keď vám nič nepovie??

XXXXXXXXXXXX

no mi budeme mať ešte excel alebo word a práca s nim, tabuľky.............

A ti zadania rozdala hned, alebo prve toto, potom toto. Lebo vraj ma byť prvé učtovnictvo, ale najradšej by som začal s adk a wordom/excelom. Lebo učtovanie mi potrvá. A tie dokumenty sa všetke tlačia až nakoniec? Treba na nich ešte dačo vypisovať?

lucia22

ja som to absolvovala vlani, najskôr nám učitelka rozdala papiere so zadaním na adk, žiadne losovanie čo jej prišlo pod ruku to mi dala, na list bolo okolo 30 min. sa mi zdá a pri účt. bol taký istý postup rozdala zadania, a mohli sme účtovať nakoniec vytlačiť odovzdať a ideš domov ;)a žiadny excel ani word sme si nelosovali veď list píšeš do wordu a potom už len účtuješ do programu my sme mali omegu. inak ja som mala mzdy, takže to bol raj na zemi :DDD veľa šťastia a málo stresu prajem :)