Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Zisti doktorka z krvi ci som rana jedla?

Príspevok v téme: Zisti doktorka z krvi ci som rana jedla?
andrea28

zisti doktorka z vysledkov krvi, ci som rano pred odberom jedla?
mozno tie vysledky budu skreslene, ale zisti z nich ci to je kvoli jedlu, alebo si bude mysliet, ze to tak naozaj mam?
a ako velmi moze hamandeggs ovplyvnit vysledky krvi na kardio? len doplnim, ze som netusila, ze mi bude o desiatej este brat krv, a netusila som, ze sa neje pre to, aby to neskreslili vysledky. vzdy som si myslela, ze preto, aby cloveku nebolo zle :(

sestricka1984

Podľa toho, aké odbery ti robila. Rapídne sa ti nič nemôže zmeniť okrem cukru. Na to sa ťa aj lekárka vždy spýta a povie ti,že máš vyššiu hodnotu, či si náhodou nejedla a nepila. Ale napríklad zápalové parametre ti to skresliť nemôže.

opica1

pravdepodobne ano, pretože po každom jedle sa človeku zvyši hladina cukru v krvi a to je jedno čo si jedla.
Práve preto sa odporuča nejest pred odberom, aby sa videlo, ake su hodnoty aj cukru na lačno, ak su totiž zvyšené už nalačno, može ist o cukrovku a ked su zvyšene po jedle tak to je normálne.
Kedže si jedla hemendex, tak budeš mat asi vo výsledkoch zvyšenu hladinu cukru, takže sa ta bude na to asi pytat, že či si niečo jedla, tak nevidim dovod prečo by si jej nemohla povedat, že ano jedla si, lebo si zabudla, že ti budu brat krv. Ved ona ti neodhryzne z nosa. Pri najhoršom ta pošle na testy ešte raz.

andrea28

jaanna jedla som hamandeggs(ktory jem tak raz za 2 mesiace mzono).
aby si tu niekto nemyslel, ze mi nezalezi na zdravi(az sa musim smiat, ked to pisem, lebo v poslednom case som absolvovala tolko vysetreni, ktore som si v podstate sama vyziadala). cca okolo oktobra ma zacalo pichat tak viac pri srdci(dovtedy to bolo tak jeden, dva dni za pol roka rok), tak ma obvodna poslala na kardio. tam mi brali krv, robili ekg, poslala ma na sono. VSETKO bolo v poriadku, krv ukazkova,... povedala mi, ze teda u nej sa to riesit neda nijako a ze mam prist o pol roka este pre istotu na kontrolu po deviatej! este som si to tak aj zapisala. presne som vedela, ze do deviatej berie krv.
tak som tam dnes prisla, absolutne som netusila, ze mi chce brat krv. pytala si vysledky z minula, tie som samozrejme uz davno dala obvodnej, tak ma po ne poslala :( ked som sa vratila, uz bola nastvana, ze takto neskoro ona uz ma inu robotu, rychlo mi spravila ekg, zmerala tlak(bol ukazkovy), popocuvala srdce a vzala krv. to vsetko asi behom 5 minut, tak sa ponahlala. dokonca mam peknu modrinu na ruke :(
takze absolutne mi je jedno, ake budem mat vysledky z krvi. pre mna je dolezite ekg. krv viem, ze mam dobru, bola som pred 2 mesiacmi na gastre, testovali ma aj na celiakiu.
mne ide len o to, aby zas nebola nervozna, ze to som jej mala povedat, ze som jedla. a este raz pisem, netusila som, ze jedlo moze skreslit vysledky, myslela som, ze sa nema jest aby clovek potom neodpadaval alebo co. takze ak ma aj na zaklade zlych vysledkov niekam posle, tak sa na to vykaslem. max. obvodnej poviem, nech mi ona este da vysetrit krv, ale myslim si, ze zbytocne. len ozaj nemam chut sa s touto zajtra hadat, kto sa mal spytat a kto to mal povedat :(

jaanna

zalezi od zlozenia stravy,co si zjedla pred odberom..To by si mala povedat lekarke a nie tu konzultovat-robis to pre seba...a nie pre lekarku...Uprimne jej povedz a basta....

andrea28

a zhorsi to o moc? alebo len skresli. lebo ja viem, ze krv mam v poriadku, tato mi robila testy pred pol rokom, na gastre asi pred 2 mesiacmi a vzdy bolo vsetko v poriadku.
ale este raz otazka, ona bude vediet, ze som ranajkovala?
inak ja take tazke ozaj nejedavam, to bolo vynimocne a fakt ma nenapadlo, ze mi este bude brat krv. vyslovene mi kazala prist po deviatej(a krv berie do deviatej)

kris28

vysledok ti to skresli, lebo je to bielkovina a este k tomu aj mastne... doktorku si mala oboznamit o tom co si jedla, lebo niektore jedla nevadia.
ale hento teda niesu zrovna najlahsie ranajky, takze je mozne, ze vysledky budu skreslene, ked tak jej to povedz, nech ti zobere este raz ak by tam ozaj boli nejake zvysene hodnoty.
robis to pre seba, oan ta zato nezahlusi... ;-)

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.