Varikokela - operovať alebo neoperovať - alternatívne možnosti liečby

Príspevok v téme: Varikokela - operovať alebo neoperovať - alternatívne možnosti liečby
Genesis

Dnes som bol u urológa na Strečnianskej v Bratislave (Mudr. Goncalves. Prišiel som za ním s tým že mi zistili menšiu kvalitu a množstvo spermii. Zistil mi varikokélu na ľavej strane (divné mi ale bolo že ani palpaciou ani sonom vôbec nepozeral pravú stranu čím v mojich očiach ako lekar riadne stratil dôveru pretože za 8 euro za sono mohol aspon pozrieť aj na pravu stranu keď pozretie ľavej mu trvalo len 12 sekúnd)

Moja otázka znie. Varikokéla mi nespôsobuje bolesť akurát možno má plyv na moju plodnosť. Chcem sa spýtať či už niekto takúto operáciu podstúpil a či sa mu plodnosť zlepšila. Nechcem totiž zbytočne riskovať. neverím lekárom a viem že veľa operácii nedopadne dobre a spôsobia viac zlého ako dobrého.

Iným slovom keby ste boli na mojom mieste podstúpite operáciu alebo sa radšej na to vyprdnete.

okrem toho neviete odporučiť nejakého dobrého urológa v Bratislave pretože tomu môjmu moc nedôverujem.

a ak náhodou viete o nejakom alternatívnom liečení varikokély okrem operácie tak taktiež napíšte.

SpeedyDK

myslim si ze mam varikokelu, zistil som to asi pred rokom a teraz mam 17..citim si od semennika smerom hore nejake veci, myslim ze su to tie zvacsene zily lebo je to dost hrube. Chcem sa opytat ze ak si to nedam operovat tak ze ci budem na 100% neplodny.. dost ma to trapi..pocul som ze varikokela sa vracia aj po operacii

StanleyH

a akoze co chces vyriesit 3 dnovou hladovkou? treba hladat niekde inde chybu, mozno ani o nej nevies, vsetci sme brali v detstve vela vakcin co znizuje nasu imunitu voci inym veciam. Imunita je dolezita pri rakovine, ci sa telo s nou dokaze vysporiadat. Z niecoho si to ale musel dostat, Tak sa spytaj na tie dovody co som ti pisal, nech ti to vysetria. daj si urobit markery a nedaj sa odbit. najlepsie je ist na onkologiu hned s tym

Genesis

esencialne mastne kyseliny urcite doplnovat nemusim ... beriem pravy ryby olej (nie ze by som ho povazoval za nieco uzasne ale dostal som flasu a bolo mi to luto vyhodit) ... dalej jem vela orechov a slnecnicove jadierka takze mastne kyseliny mi chybat nebudu ... okrem toho nefajcim a pijem len tak raz do tyzdna ... stravujem sa podla mna zdravo a mam aj dost surovej stravy a aj cvicim ... momentalne uz len taky domaci fitnes trening ale aj to je nieco ... dokonca sa otuzujem .. pijem vela bylinnych cajov ... je smutne ze aj napriek tomu ze o svoje zdravie sa clovek moze starat akokolvek aj tak ho jednoducho ochranit nedokaze ...
este skusim taku trojdnovu hladovku tato metoda sa mi vzdy osvedcila ako ta naj vec na liecenie mnohych chorob ale vzhladom na to co uz o varikokele viem silne pochybujem ze uspejem. Este skusim biolampu ale tej tiez vobec neverim ... vela ludi pisalo ze s nou ma dobre skusenosti ale ja sa musim priznat ze moj bioptron okrem toho ze je to dobra baterka mi bol vo vsetkych pripadoch uplne zbytocny.

Ivka 1

Správna kombinácia nenasýtených mastných kyselín OMEGA 3 a OMEGA 9 by mala byť v pomere 3:1, 750 mg rybieho tuku a 250 mg olivového oleja), vitamín E ako antioxidant.
Omega 3, 9 - patria do skupiny esenciálnych látok, ktoré si organizmus nedokáže vyrobiť.
Vytvárajú hlavný ochranný obal každej bunky a sú to hlavné stavebné prvky telesného tuku na obalenie a ochranu vnútorných orgánov a na udržanie tepla nášho tela.
Sú dôležité pre vitamíny, ktoré sú rozpustné v tukoch .Dôležité aj pre nervovú sústavu.
V našom jedálničku je veľa omega 6 mastných kyselín (mäso, slnečnicový, sezamový, kukuričný olej, arašídy, keksy...) a málo omega 3. Pomer by mal byť v najhoršom prípade omega 6 ku omega 3 –- 3:1–- Ale skutočnosť je 10:1 a aj viac !!! Toto spôsobuje krehké steny buniek, krehké cievy, infarkty, mozgové porážky ...
Na plodnosť vplýva viacero faktorov a bohužiaľ to úzko súvisí so životným štýlom a znečisteným prostredím.

StanleyH

Toto ochorenie vznika hlavne na lavej strane, takze prava ho ani nemusela zaujimat. Dr. by mal ale zistit co neni problem s oblickami alebo rakovinou. Takze tak asi. Zdielam tvoj nazor na lekarov. Este otazka na zaver. Fajcis? to znizuje spermogram velmi vyrazne, nieken mnozstvo ale aj kvalitu

StanleyH

Ahoj, pre zvysenie plodnosti ti urcite odporucam Omega 3 mastne kyseliny, bohuzial v lekarni je velmi vela nekvalitnych vyzivovych doplnkov, kde nevies ich povod. Omega 3 pomahaju zlepsit steny buniek ako aj napomahaju oplodneniu, cize su potrebne aj pre partnerku. pozri si nas produkt ktory je silny kvalitou a zlozenim, mame na to 7 klinickych studii a skvele vysledky ... ve ve ve omegagel bodka eu a ozvi sa mi na agel.svk@gmail.com , za zlepsenie plodnosti ti to za to urcite stoji, prodkt neni drahy

Ivka 1

Bohužiaľ o alternatívnom liečení varikokely neviem poradiť nič. Syn sa podrobil operačnému zákroku a dopadlo to dobre.Tam sme pomáhali pri rýchlejšom zhojení rán ako vnútorných tak aj vonkajších. So zlepšením plodnosti by som Ti vedela poradiť, tam sa dá pomôcť prírodnými produktami.