Odmietnutie hormonov

Príspevok v téme: Odmietnutie hormonov
Toja

Mam taky problem, pri beznej kontrole hormonov kvoli podozreniu na stitnu zlazu, mi lekar zistil, ze mam nizku hladinu progesteronu. Kedze HAK brat nemozem, uz som brala, ale sposobovala mi psychicke problemy+cystu na prsniku kvoli ktorej som ju musela vysadit.
Lekar mi teda predpisal Lutenyl, ktory by som mala brat pol rok. Nemam ziadny problem, iba mam nepravidelnu menstruaciu, co si myslim, ze ma vela dievcat, ktore neberu HAK. Tie hormony som brat nezacala, kupila som si prirodne kvapky Gynex a chcem to skusit takou cestou, z hormonov mam strach, vid predosle skusenosti. Co mam ale povedat lekarovi pri dalsej kontrole? Velmi sa bojim, ze mi strasne vynada. Vy by ste ich zacali brat? Dakujem za kazdu radu.

RNG

Co sa tyka diagnoz stitnej zlazy, znizena funkcia najnovsimi testami je az u 40% muzov a 60% zien v USA, pricom ju bezne testy vobec nezachytia.

RNG

Zialbohu mnohi lekari si uvedomuju moc nad ludmi, citia sa pozdvihnuti na piedestal, tak trochu nadludia a povazuju akekolvek nazory pacienta za utok na svoju autoritu. Pricom samozrejme vedia len to,co sa v skolach naucili a tom veru nuijak zatial, nezahrnuje prirodne potravinove doplnky, prave naopak ich v skolach a literature proti nim tlacia.
Takze ludia maju z nich casto strach, lebo na akekolvek namietky mnohi zautocia a su neprijemni.
Inac jod ako doplnok potrebyje kazdy, nielen ludia , ktorym diagnozovali problemy so stitnou zlazou. Jod jem potrebny aj na ine hormony a hlavne na cistiace enzymi v tele a dostavame ho primalo v potravinach, menej, nez davno prekonana zastarala odporucana davka z roku 1948, ktorej sa lekari organizovanej mediciny tak krcovite drzia a naviac strasia s "jedovatym" jodom, co je ucelove vymyslena poviedka proti jodu, dosial rozsirovana po medickej literature aj napriek dokazom mnohych lekarov proti.
Japonci v Japonsku , narod s najdlhsim priemernym vekom a najlepsim zdravim maju z morskych rastlin az 85 krat(!!!) tolko jodu v priemere

mataBB

uz som to na tomto fore napisala milionkrat..ale nevadi, budem sa opakovat

ked nie si spokojna so svojim doktorom po akejkolvek stranke, mas pravo ho vymenit...najdi si takeho ktory bude ustretovy...a mas po probleme..

Toja

Dakujem vstkym za rady. RNG - tu stitnu zlazu, na ktoru mi bral vzorky, som mala nakoniec uplne vporiadku, ale mama ma choru, tak jej poradim, co si napisal. Presne takto som sa chcela orientovat, na prirodne produkty a nie hned brat hentake chemie, ako to moze byt dobre, ked mi upravi menstruaciu uz po mesiaci a nadstavi ma na svoj rezim, ved na to treba cas. Keby to vysadim, som tam, kde som bola na zaciatku.
A ked mu poviem, ze nechcem brat ziaden z tych liekov hormonalnych, ze ja chcem skusit prirodne produkty:), no už teraz vidim ten jeho pohlad.
Inak ten Gynex beriem dva mesiace a musim sa priznat, ze mi uz nebolo zle tak pocas menstruacie, ovela sa mi zlepsila plet a je mi psychicky urcite lepsie ako po hormonoch, z HAK som mala take depky, ze som musela brat antidepresíva. Pozriem si na nete aj tie ostatne veci, co si mi napisal na upravu hormonov, moze sa to aj kombinovat?

Laurina22

Preco by ti mal lekar vynadat?Ja som tiez zacal brat hormony a tiez mi z nich bolo neskutocne zle,tak som prisla na kontrolu a povedala,ze toto brat odmietam.Tak mi predpisal ine lieky a bolo vsetko v pohode.Ziaden naznak nervozity moj lekar nemal,on na Teba nakricat nemoze,ved ked ti lieky nerobia dobre on to musi chapat.

RNG

Yam , damiana, black cohosh, pupalkovy olej, Dong Quai, to su vsetko prostriedky na upravu menstruacie.
Lutenil nie je progesteron, ale synteticka chemicka nahrazka, progestin
Progesteron pravy, bioidenticky mozes dostat napr z progesteronovych kremov.
Na stitnu zlazu treba brat extra jod, ktoreho mame v potrave primalo a naviac sme on oberani aj chlorom a bromom, ktore su vo vode, v napojoch a jedle a tieto vytlacaju aj to malicko jodu, co v potrave dostavame.Davka 150 miokrogramov, co je v tych archaickych tabulkach odporucenych dennych davok bola uz davnoi dokazana roznymi lekasrmi za absolutne nedostatocnu, zialbohu to organizovana medicina nechce prijat aj napriek dokazom , ze to pomaha.
Japonci, co maju dlhsi zivot a lepsie zdravie maju prijem az 85 krat taky v priemere(12.5 mg denne) Kto si chce o tom precitat viac, mam rozne prispevky , na Google.sk pod rng, jod.
Ja sam beriem aspon 15 kvapiek jodovej tinkrury raz za tyzden pod pazuchu, odkial sa to postupne cez kozu(transdermal) dostava do tela.
Bezne jodove tinktury a lugolov roztok obsahuju 2 az 4 mg jodudokopu(J + KJ) na kvapku, z coho sa do tela sice nedostane vsetko(na otvorenej kozi je udajne priestup len 11 % a ostatok sa odpari(sublimuje) ale pod pazuchou je absorbcia lepsia a odparovanie mensie.

tpch

Nevidim dovod, preco by ti mal nadavat. Mas pravo odmietnut liecbu, lekar nie je tvojim rodicom, aby ti nieco nariadoval. Da ti podpisat, ze odmietas liecbu a vybavene.