Haprujúci menzes!

Príspevok v téme: Haprujúci menzes!
Kika512

ahojte. mam problem s menstruaciou. mam ju uz od 10 rokov, teraz mam 14 skoro 15 a stale mi meskava. niekedy ju mam iba 1x za 3mesiace, inokedy pride normalne, potom znovu dlhu dobu nic. mam aj jeden prsnik vacsi ako druhy. mama mi hovori, ze je to vsetko tym, ze mi jeden vajecnik este dobre nepracuje. lenze z toho , ze mi este nepracuje mam nadbytok muzskych hormonov a mam problem aj s chlpkami(napr. na bruchu). som tmavsej pleti, cize su mi este viac vidiet. prosila som ju, aby zasla so mnou ku gynekologicke a aby mi nasadila HAK aby sa mi to upravilo a aj aby tie chlpky zmizli. lenze ona furt hovori len "nie". ze to samo prejde. lenze ja sa zato aj hanbim a ona to nevie pochopit :/ rozhodla som sa, ze ked ju nepresvedcim, zajdem tam po 15 aj sama. Ved predsa aj ja uz chcem mat konecne normalny cyklus a nechcem sa potom hanbit pred priatelom za chlpky na bruchu.

Excita

Kika, antikoncepciu ti neodporucam a v takom mladuckom veku uz vobec nie.
Nebud netrpezliva, este si vo vyvoji, tvoje telo bude este 5 rokov prechadzat zmenami... mama ti chce dobre, tak ju pocuvaj :-)

samantha2110

Ahoj Kika, môžem ťa poprosiť o jednu vec? Prosím ťa nedaj sa ukecať na antiku. Ja som ju brala od svojej 16 presne kvoli tomu istemu. Kym som ju uzivala bolo vsetko OK.No asi pred dvoma rokmi som ju vysadila a znova som na tom istom. Mala som 21 a menzes mi chodil ako sa mu zachcelo. Teraz si trieskam hlavu, že možno keby som to vtedy nechala tak, by sa mi to konečne upravilo. Tak som naštudovala niečo o vitamínoch s priaznivým vplyvom na tieto veci. Mne osobne na to pomohla kyselina listova a zensky caj , skus si to nastudovat, mozno ti to pomoze...

Kika512

dakujem vam za rady.. ja by som tiez skorej chcela nieco na prirodnej baze, mozno aj to pomoze.. neviete o niecom?

jajka001: nie, nie som chuda, som taka priemerna..sice priatela mam, ale urcite hak by som nechcela kvoli nemu, pretoze s nim neplanujem zacat sexualne zit...este je trochu skoro a nie som s nim dlhu dobu..

rew

Kika512> ja viem ze sa to blbo cita, ale tvoja mama ma pravdu. Si este mladucka, hormony sa upravia same.. s chlpkami sa da spravit kadeco, a na prsia zatial pomoze podprsenka s pevnejsimi kosickami(tiez to nemam uplne symetricke a nemam pocit ze by na tom uzivanie HAK (s prestavkou to bolo dokopy asi 4 roky) nieco zmenilo). HAK nema len pozitivne ucinky, ked ju vysadis tvoje problemy sa ti mozu vratit, a navyse mozu pribudnut nove, pre inspiraciu si precitaj temu www.zdravie.sk pripadne si najdi nejake podobne na tomto fore

jajka001.

nie si prilis chuda? take male prsia, ked priberies, zvacsia sa ti. a este si vo vyvine. mama ma pravdu, a hak ti na to nepomoze. chlpky na bruchu ries inak. pripadne ked tak, endokrinologicka, ak myslis ze tych chlpkov je fakt vela /ale skor si moc sebakriticka/ chlpky sa daju zosvetlit, daju sa trhat, mozes ist na laser

horatio

skus na nepravidelnu menstruaciu dlhsiu dobu pit caj z alchemilky - dostat v lekarni a chlpky si mozes aj depilovat,hm?

mataBB

ked zacnes brat hak tak prsia rovnake mat nebudes...a to, ze kamaratke sa to popravilo, je sice pekne, ale po vysadeni sa jej to ajtak vrati spat...taketo efekty pretrvavaju len pocas uzivania, a hadam nechces brat hak teraz dalsich 15 rokov..

ked mas pocit ze mas nieco poskodene, tak chod na kontrolu..co si myslis ze hak je vseholiek? boze to kde beru taketo mlade baby taketo dezinformacie?

Kika512

lionesssssss: ja viem ze nezmiznu, to ani necakam, pretoze som uz raz tmava takze ani s chlpkami to nebude ine.. ale ak by sa mi uz nejakym sposobom napravila nerovnovaha hormonov, urcite by trochu zmizli..