Násť-ročne mamičky

soffa

ja si myslim ze byt matkou v 16,17,18 je velmi skoro,ale je to moj nazor.tym netvrdim ze sa o dieta nevie postarat,povacsinou im pomahaju rodica.ak sa stane,tak to treba riesit.poznam zas take co maly dieta velmi skoro a ako 25 rocne behali po diskotekach,lebo mladost si neuzili.a muzi potom boli s detmi povacsinou s detmi doma.ja som za to ze mlady clovek ma skusit svet,dovolenky,poznavat novych ludi,krajiny,proste mat prehlad a nie hned sa zaskatulkovat doma.ja zas mam taku skusenost,ze zeny povacsinou "nam zavidia",kde sme vsade boli,ake mame veci,lebo sami si to dovolit nemozu.a pritom im nikto nekazal mat tak skoro deti.ale "KTO SI AKO USTELIE TAK BUDE SPAT.!takze asi tak.ale neodsudzujem take zeny,ktore sa tak rozhodli.

rencita

Nie každá 18 je ožratá na každom rohu,spí s kadekým fajčí berie drogy oblečená chodí ako posledná štetka je záškolačka a podobne.A ten kto povedal že v tak mladom veku som si pokazila celý život a podobné hovadiny tak tomu odkazujem že je to vec názoru.Ja napriklad nemam velmi rada diskoteky a podobne zábavy a som mlade normalne moderné dievca ale absolutne nelutujem že sme si s mojim teraz už snúbencom nechali Zaru a vobec nelutujeme ze sa nemozeme zabavať a podobne lenže ten kto to povedal je asi taky clovek co ma 30 a stale nevie co so sebou tak to bude hádzať na mladych.a takisto nemožete hadzat kazdeho do jedneho vreca ano uznavam su dievcata co sa sniekym vyspia a vznikne z toho dieťa ale su aj ine pripady napr. ja som s priatelou už 4 rok.

jankaaaaaaaaa

pravda.. nehovorim ze ziadna nast rocna matka nemoze byt dobra mama.. ale isto nemoze byt natolko vyspela a zodpovedna ako starsia zena a tak nemoze poskytnut dietatu to co treba..
a neviem uz kto to sem pisal, ze v 17tich mala viac odzite ako 30tnicka.. tak toto je na smiech..

m25

hej, bolo to v správach včera.. niekde v amerike sa to stalo ... ale to je jedno, kde .. ide o princíp- ked deti majú deti ...

tpch

Vcera nechal 18rocny otecko babatko v aute a isiel na rande do Mekaca, este si to vsimla pani a dieta vyslobodili (v aute bolo 50 stupnov Celzia). O babatko sa uz stara socialka.

lienocka2

Poznám baby, aj mladučké, čo dieťa neplánovali, ale stalo sa. No teraz sú výborné mamičky, o dieťa sa starajú a popritom makajú. Nestotožňujem sa s názorom, súdiť len podľa veku. Je pravda, že väčšina 15 či 16ročných báb je nezodpovedná, no zasa nehádžem všetky to jedného vreca. Nikde nie je napísané, že 30ročná žena bude dobrou matkou. Ale ak sa to stane nejakej mladej a nebude môcť dieťa zabezpečiť v nijakom prípade, tak potom nie je rozumné si to dieťa nechať. Takto rozmýšľam, už keď nejaká otehotnie(o ochrane predtým tu zmienka v otázke nebola). Takže bez ohľadu na vek, obdivujem všetky matky, ktoré dokážu vychovať dieťa! A sú ženy karieristky, ktoré do 35 dieťa nechcú, a potom zistia, že je už neskoro.

m25

tak tak, deti nemajú mať čo deti ..

och, aké ste na seba hrdé, ale to, že ste si posrali celý život/mladosť, to nevnímate ..

však ono si vás to nájde ..

na PRO7 beží takž program o teenegeroch, čo majú dieťa ..neskutočné niečo! nezodpovedné! .. tie deti dokážu byť neskutočne hlúpe a doplatí na to ich dieťa a rodičia ....

rencita

Pardón že sa Vám vŕtam do debaty ale nedalo mi to neprispieť.Ja mám tak isto dcerú čo má rok a pol a ja mam 18 a teraz čo?Dovolim si povedať že som lepšia matka ako niektoré (podotýkam niektoré) staršie ženy čo nevedia ani variť ani piecť v hlave majú sprepáčením nasra*e vedia o živote oveľa menej ako ja.Nevravim ze je najlepšie mať dieťa v tak mladom veku má to aj veľa negatív ale darovala som život a prečo by mal niekto take matky len kôli veku odcudzovať ? Na rodičou sa s partnerom nespoliehame a ide nam to.