Je džem velmi zly?

mataBB

ja si nikde nic nevazim ked jem...ked uz sa bavis na tuto temu

ano, mas pravdu, volakedy takto ludia jedli, ale ber na vedomie ze mnoho ludi aj tazko pracovalo, ved len na dedinach mal kazdy pole a aj v mestach kto mal dom tak sa vsetko pestovalo, chovalo...teraz hovorim o generacii napr mojej babky, ked bola mladsia a jej rodicov...
a teraz? teraz vsetci sedime za pocitacom pomaly kazdy druhy clovek ma sedavu robotu, jasne geneticky modifikovana strava s glutamatmi, ktora volakedy nebola, tiez prispieva k tomu ake to teraz je, znecistene ovzdusie, pesticidy, kazdy druhy fajci ako duha..stres, malo pohybu, tucne jedla.. vsetko so vsetkym suvisi

a prave preto by sme sa mali vyhybat veciam, ktore nam to mozu este zhorsit...a cukor k nim patri..ako som povedala, obezita, cukrovka ako vysita..kolko ludi nimi trpi teraz? a v minulosti o cukrovke ani paru nemali a cukor jedli...

aj mne dzem chuti, jem ho sice asi tak raz za mesiac, ak nie menej..ale nebudem tu teraz tvrdit ze je zdravy, lebo nie je..

jajka001_

hej ja sa bavim zas na temach kde baby pocitaju kilojouly a vazia si jedlo ktore zjedia aby neprekrocili gramaz. ved je to chore. pred par rokmi ludia jedli normalne a ani tucni neboli. pred par rokmi nikto ani nepocul nazory typu cukor je biely jed a kludne sa dzgali zakuskami a boli zdravi. zato dnes sa dzgame strasne zdravymi geneticky modifikovanymi potravinami a mudrujeme ako uzasne zdravo zijeme. a staci sa prejst po ulici a porovnat si to. pred par rokmi bolo maslo nezdrava a margarin uzasne zdravy, soja detto a dnes je to naopak. treba pouzivat rozum a nacuvat svojmu telu. mne dzem chuti, vzdy mi chutil a tvrdim ze je zdravy.

mataBB

ty sa uvedom ze to nie je len o lyzicke dzemu..ked niekto vyhladava sladke tak urcite to nie je len dzem...

ale ved si rob co chces...mne je jedno

keby mas ty v rodine nabeh na cukrovku, mozno by si aj ty tak rozmyslala...a myslim si ze ked sa vyhybam cukru ako sa da, samozrejme niekedy to nejde, tak zo mna vobec neubudlo ani neplacem do vankusa kvoli tomu..a zijem a je mi dobre

uhlie

Celkom sa tu bavim na tychto prispevkoch. Nejaka buchta niekde zhltne lyzicku dzemu a hned vypisuje na internete, ci urobila dobre , alebo zle a este sa aj najde kopa inych, co nad tym polemizuju. To je uz fakt ako v nejakom ustave.

mataBB

ja si budem jest co chcem..do toho ta nic

ja ti len hovorim aby si nepisala mylne informacie, ked o nich nic nevies..ked niekto napise ze clovek potrebuje biely cukor tak je to na zasmiatie...tak tu nemyl ludi, lebo si zacnu mysliet ze este dobre robia ked to jedia..ved je malo cukrovky a obezity, tak treba

jajka001_

to je uz aka brutalna doba ze sa niekto pyta na nete ci si moze dat za lyzicku dzemu
mataBB jedz si co chces, pre mna za mna aj nic lebo vsetko je skodlive.

mataBB

to nie je pravda ze potrebujes cukor..potrebujes sacharidy z muky, obilnin, zemikov, ryze, celozrnneho peciva, atd..ale nie sacharozu..

biely cukor je jed a nepotrebuje ho nikto.ani zdravy clovek.je to len zavislost na sladkom, nie je k zivotu nevyhnutny

jajka001_

a co ze je tam vela cukru. aj cukor potrebujes. urcite lepsie dat si dzem ako nutelu. dzem je z ovocia, takze je zdravy aj napriek pridanemu cukru.

mataBB

ze zdravy..pobavila som sa...je tam strasne vela cukru..ovocie prejde sterilizaciou cize sa z neho straca vela hodnotnych latok..