pribeh...

Príspevok v téme: pribeh...
lara12345

Tak veľmi sa bála stretnúť sa s ním až nakoniec nabrala odvahu a musela vedieť čo bude cítiť keď bude sedieť opäť vedľa neho. Zistiť čo z nej mu ostalo v srdci, čo jej povie..Cestou v kupé premýšľa čo mu povie a ako mu to povie, a prekladá si každý jeden zážitok a spomienku za sebou, ktoré sa vynárajú z jej pamäte ihneď pri pomyslení na neho, ako obrázky večerného filmu. Ako sa blížila, cítila strach, napätie ale aj akúsi radosť, možno nádej.. Spoznala jeho chôdzu, jeho krok, jeho pohľad na ňu z diaľky sa jej dotkol pri prvom vzájomnom pohľade priamo na dušu a premohol ju zvláštny pocit. Sediac pod stromom premýšľa čo povedať...trasie sa jej trochu hlas, ale dúfa, že odíde so vztýčenou hlavou, bez sĺz a s niečím čo by jej mohlo pomôcť.. Tak veľmi verila, že ju nerozplače. Tak veľmi dúfala, že je silnejší a vkladala do neho trochu nádeje, že celé jej to pomôže pohnúť sa niekam, ďalej, inde..Vysvetľujúc chýb a pochybností minulosti dúfala, že sa jej i jemu uľaví. Uľavilo sa. Až do chvíle, kedy vôbec nečakala, že bude počuť z jeho úst povedať niečo také. Tie slová ju úplne položili na lopatky. Ako keby ju v tej chvíli prešiel obrovský valec na asfalt a vykotúľali sa z jej očí kvapky sĺz stekajúce po jej líci ako Niagarské vodopády. Keď počula z jeho úst, že koniec prišiel pretože to hlavné nebolo ani možné byť držané v jej rukách, ten pocit bezmocnosti, počuť to, že ona vlastne nerobila nič také zlé, že to on bol ten, pre ktorého teraz sedia vedľa seba na lavičke ako dvaja cudzí ľudia..Počuť od NEHO niečo také nečakala a preto nebola pripravená zvládnuť nával emocií, ktoré sa jej vytlačili z emocionálneho centra jej mozgu von z očí v podobe mora sĺz. Opýtala sa sama seba tak prečo neurobil nič...? Keď vec, ktorá znevýhodnila ju, bola jej šikovnosť, obozretnosť, lepšie vnútro..
To bolo niečo čo sa nikdy nemôže zmeniť, pochopila, že ak ju bral vždy za lepšiu, a on je ten horší, musí klamať a musí ukázať že je rovnako dobrý ako ona. Ale prečo by musel? Keď niekoho miluješ, miluješ ho aj s chybami..ale nemôže byť tých chýb a klamstiev priveľa. Aj tak mu odpustila všetko..
Ale dnes je už všetko inak. Po konci sa ona trápila a morila s tým, kde urobila chyby a vyčítala ich sama sebe. Nevie skutočne zabudnúť . Chcela. On nevie čo by mohol urobiť pre ňu aby mu ešte dokázala odpustiť. A to je to, čo človek by mal vedieť ak niekoho naozaj miluje. Vedieť čo urobiť, ak niekoho miluje aj keď je to možno komplikovaná cesta. On si našiel inú, mladú, neskúsenú, neobozretnú, životnými skúsenosťami ešte neobdarenú dievčinu ako povedal čistú..už si vybral, veľmi výhodne. Ako on sám povedal, vyberal si cestu menšieho odporu..Ale nie každý si vyberá cestu menšieho odporu. Ona sa zamilovala do komplikovanejšej osoby, z vnútra nie až tak čistej ako ona je, nie až tak možno férovo rozhodujúcej a mysliacej osoby než ona je, ale napriek tomu všetkému bojovala a išla tou komplikovanou cestou, a šla by tou cestou možno aj druhý raz, keď sa jej to opýtal, tam, znova pod stromom...ale povedala NIE. Vedela, že si už vybral tú cestu ľahšiu, a vrátil by sa na ňu, pri prvej prekážke opäť..zabudol na ňu raz, zabudol by zas...

lara12345

Mas pravdu jajka, diky presne tak jedine ist dalej a srat na to..
Elsa5.5- ano je to dlhe lebo povodne som to pisala pre seba do pc ako uryvok do svojej zbierky sentimentalnych a naivnych kecov ktore postupne pisem:-)ale fakt teraz, pomaha mi to takto vyburit sa aspon takto vo worde a posudit situaciu znova a lepsie a vidis kebyze mi sem nenapise Jajka to podozrenie tak by som sa ho to neopytala ani,a trvalo by mi dlhsie prist na to ze o co mu islo iba. Takze vlastne dakujem aspon rychlo som mu ukazala ze zas raz som ho prekukla jak zmyslal o mne..

jajka001_

preco na seba, lebo si mu naletela? dobri ludia hladaju v inych tiez dobro, nemas byt preco na seba nahnevana, este naletis x-krat ale nie preto ze by si bola hlupa ale preto ze take nieco ani necakas. mozno je lepsie byt doverciva a naivna ako naopak,nikomu neverit a mat ochranny obal, kde nikoho nepustis, nech ti neublizi. lebo ak si naivna, casto to boli, ale zas pustis k sebe aj tych dobrych nie len zlych....vezmi si z toho ponaucenie, to je najlepsie co mozes spravit, nádych a ides dalej

lara12345

No este ze nieco zmojho vnutra mi vtej prvotnej chvili pri revani napovedalo povedz NIE, co som aj urobila...tusila som nieco vtedy asi moje vnutro..ale aj tak ma to sere ze som si namyslala ze to myslel inac. Kreten joooj nejdeum tu nanho nadavat ale aj tak veliky hnev zo seba mam :(

lara12345

Davam za pravdu, je to naivna sentimentalna kravina,cely moj hlupy zivot. Akurat mi doslo to, ze ked sa chlopec spytal ci by som snim dokazala byt este zas kebyze nema frajerku tu mladu trubku 17rocnu (on a ja mame 23,tiez ale nic bohvieco este nevykaseny mozog) a kebyze sme boli na uplne inom inom mieste ci by som teda s nim bola..No a ja v tom soku ma prve napadlo(naivka) ze v poitivnom zmysle sa to opytal. ALe kdeze..opytala som sa ho vcera preco sa spytal a odpoved bola to co som nechcela ani tusit..ze preto aby zistil zi dievca ked reve je fuuu este stale paf z neho..proste idiot obmedyeny to je. A teraz z toho ja vychadzam ako prehrata , pretoze mi este napisal ze mu nemam pisat na mobil vecer...pravdepodobne spinkal so svojou cistou 17kou...tha ja v 17 som nikde nevyspala s chlapmi,proste taketo reci obmedzene z neho robia totalneho laznika. Neznasam ho a hnevam sa ze mi to doslo az dnes ze sa to spytal z jedineho dovodu-pohladit svoje ego,a nie ze by niekedy v plane ma mal este lubit..joj som ja ale krepa--

alussska

"..zabudol na ňu raz, zabudol by zas..." - životná pravda, budem sa snažiť zapamätať si ju.
Dobrý príbeh a vôbec nie smutný. Tá dievčina z neho vychádza ako víťaz.