Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Celo-Hrce

Príspevok v téme: Celo-Hrce
Hruon

Na cele mam uz niekolko rokov 2 hrce, ale nevyzera ze by bola tukova, je dost tvrda, pride mi to ako kostny vyrastok. Je uz dost velka, ale neviem ci sa casom zvacsuje alebo nie, ked si pozriem starsie fotky tak ju tam vidim. V poslednej dobe mi vsak z estetickeho hladiska dost prekaza, musim si ju zakryvat vlasmi. Moze ist o nejaky "kostny vyrastok"? a je mozne jeho odstranenie a ak hej su tam nejake rizika? Dakujem

Lulu2011

samozrejme, ze ti to preplatia, najskor vsak musis ist na vysetrenie na ortopediu, alebo k neurologovi, urobia ti rtg a daju odporucenku na operaciu, potom sa pojdes objednat do nemocnice na operaciu

hruon

Lulu2011 veru mas pravdu, horsie je to ze ja to mam na čele... hovoris ze poistovna by mi to mala preplatit?? mam Všeobecnu zdravotnu.. :) dakujem

Lulu2011

Hruon - ked si mal uraz hlavy, tak ano, moze to mat suvis, ja to mam stale, som zenska a mam velmi dlhe vlasy, tak sa mi nechce do toho :) bola som na rtg, aj na kontrolnom o par rokov, dr. povedal, ze to ma vela ludi a netreba sa tým nejako zaoberat, pokial to nerastie, posledny rok s ami zda, ze mi to ale narastlo :( mam nervy z toho, prinajhorsom, keby sa zistil nejaky velky narast dam to von, moja hrca ma okolo 3,5-4 cm, dost, ale kedze je pod vlasmi vobec ju nevidno, len si ju nahmatam, aj dr. zirala, ze co to mam za roh :)

ma stve, ze clovek musi riesit take veci, stale si nieco najst, pozorovat, utekat k lekarovi nebavi ma to uz

Lulu2011

hruon - co za otazka :) ved to nie je kozmeticka chyba, normalne ked si poisteny, co musi byt kazdý v tomto state, ti to vyoperuju zadarmo

Logiata

Ako píše Lulu, je to osteóm, ale dá sa to vysekať. Mne sekali štyri, dva na čele, jeden pri oku a jeden vo vlasoch. A inak aj osteómy sú príznakom určitej choroby, nezanedbávala by som to.

Hruon

jasne, lenze ja ako male dieta som mal uraz... a preve vtedy to vzniklo tie hrče...??? je to bolestivi zaktrok?? a prosim ta kolko asi tak stoji ?

Lulu2011

aj ja mam, volá sa to osteom, je to kostny nador, vacsinou nezhubny, ja ho mam uz roky, keby si chcel dat vybrat, tak Ti ho zbrusia

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Celo-Hrce - Fórum - ZDRAVIE.sk