anorexia a neplodnosť?

Príspevok v téme: anorexia a neplodnosť?
snehovica

ahojte,
neviem presne či je to anorexia, alebo bulímia..ved posúdte samé...
veľmi málo jem, vôbec nemám chuť vlastne niečo zjesť, a ak aj niečo zjem, tak si potom vezmem tabletky preháňadla, aby sa to zo mňa dostalo von....tie tabletky jem stále..aj 30 tabletiek denne...už som na nich závislá...mám 161 cm a vážim 42 kga 23 rokov.
Problém je aj v tom, že už som nedostala 3 mesiac menštruáciu....veľmi sa bojím že nebudem mať môcť deti...
ešte som nenavštívila žaidneho lekára...viem opýtate sa prečo? každý deň som si vravela že už začnem jesť, tabletky si už nevezmem...vyliečim sa aj sama a menštruácia príde....stále si to hovorím, no ked príde na jedlo tak je to tu opäť...zjem málo a na to hned 7 tabletiek preháňadla..
prosím vás povedzte mi či ked teraz začnem s liečbou je šanca že sa vyliečim a dostanem menštruáciu...či budem môcť mať ešte deti....
je mi nanič z toho ako si ničím zdravie a život...
ako bude postupovať gynekologička? budem brať na tú menštruáciu nejaké lieky al. injekcie?
je šanca že sa mi vráti menštruácia???
alebo môžem ostať už navždy neplodná?
prosím píšte, som zúfala....

timka

tak pridam aj moju skusenost. moja najnizsia vaha bola 29 kg. to bolo pred 3 rokmi. ale menstruáciu som nemala 7 rokov. od prvého dna zacatia s oddelenou stravou. posledny polrok beriem horm. antikonce, tak krámy mam, ale pred tym mi dali 3 injekcie a to mi nepomohlo.
hoci pravidelne menstruujem, nemyslim si, ze by som mohla mat niekedy deti, lebo hoci som skoro rok drzala váhu 80 kg, menstruíácia sa mi nevrátila.
TOTO JE DAT ZA POCHABOST MLADOSTI

ahojki

Ahoj snehovica.Na to poznam len jednu odpoved: zacni si fakt vazit jedlo, bud zan velmi vdacna, modli sa alebo porozmyslaj na vacsinou hladujucich ludi v rozvojovych krajinach.aj ty si sa tam mohla narodit.Viem, pytas sa, preco tak hlupo poucovacne odpovedam. Ver mi, som z odbornych kruhov a preto viem, ze:Ked sa na jedlo tesis a si zan vdacna, cez nervove drahy sa ti stimuluje vylucovanie traviacich stiav a tvoja trav.sustava je lepsie pripravena na prijem potravy.Co sa tyka neplodnosti, je to jasne.Ale nie ze by sa ti telo chcelo pomstit, ale uznaj, ktoremu babatku by sa chcelo vzniknut a zit v organizme chudobnom na ziviny. Vajicko dobre vie, ze by to bolo zbytocne,tak sa radsej setri. Jediny globalny recept pre teba je:zacni sa mat rada a prijmi a vaz si svoje telo.Neviem ako vyzeras, ale ver, ze mnoho ludi by sa tesilo keby boli na tvojom mieste.Uz to je fantasticky krok, ze s tym nie si spokojna a nedrzis to zbytocne v tajomstve.

drobcek5

ano som tu odisla som s icq lebo si mi pisala ze ajty ides prec.mama Ta velmi rada a preto to neposlem tie pro ana stranky-nechcem aby si zomrela

drobcek5

ahoj snehovica,prepac ale trochu sme sa tu rozpisali.viem ze to tu nepatri tak ewte raz prepac.A neboj sa menstruaciu dostanes len traba papkat a urcite chod k doktorke

drobcek5

ahojneviem ako sa tam mam dostat nevies mi poradit.neviem ci ne bude lepsie ak to necame na zajtra.ak chces napis mailik rada odpisem