Wild yam

Príspevok v téme: Wild yam
sisa2890

Chcela by som sa opytat, mam dlhotrvajuce problemy s menstruaciou, ktora chodi nepravidelne, pritom pride iba vdaka hormonom koly ktorym mi narastie vysoia sliznica a nesutocne zo mna leje, mavam krvave vytoky, aj cely mesiac. uz som nielen ja zufala ale aj lekar. mam 30 rokov.
Chcem sa opytat. Kupila som si wild yam a zaujima ma ako ho uzivat, Ci kazdy den jednu tabletku, alebo od urciteho dna cyklu? Prosim poradte, pripadne RTG ak vies poradit ako to uzivat, lebo som uz zufala. Chcem sa vyhnut aj kyretazi na ktoru ma chcu poslat. Mozno sa nevyhnem, ale za pokus to stoji. Vdaka.

Maoam

tu davku mozes po par mesiacoch-polroku upravit (znizit) podla toho, ako sa budes citit, telo samo povie, ostala by som v tom rozmedzi 20-30mg/d.

Maoam

tsp. = cajova lyzicka, mozno sa ti podari lepsie odhadnut mnozstvo tak, ze stvrtina cajovej lyzicky= cca. 22mg progesteronu

telo prve tri-styri mesiace pri estrogenovej dominancii najprv progesteron uklada v tukovom tkanive, preto bude v prvych 3-4 mesiacoch potrebna vyssia davka - teda mozno 2x denne polka cajovej lyzicky, viac by som nedavala

po par mesiacoch potom prejdi na 2x denne stvrtinu cajovej lyzicky

niektorym staci iba 1x denna davka, pretoze telo vo fertilnom veku v druhej polovici cyklu potrebuje denne ca. 20mg progesteronu, maximalne 30mg, viac nie

ak je davky privysoka, su neziaduce ucinky, väcsinou bolesti hlavy

Lufa1

Dobrý deň RNG.
Dnes mi prišiel balíček z iHerb - progesterónový krém.
Posielam Vám návod na použitie. Pochopila som správne, že ho začnem užívať 14-ty deň cyklu (14 deň od začatia menštruácie o ukončím 27 dňom ?) /tento mesiac to už nestihnem - som 21-ty deň cyklu, alebo môžem aj tak?/

Na pripomenutie - moja diagnóza - veľmi silné krvácanie a chcem týmto krémom nahradiť Lutenyl.

Ak potrebujem dennú dávku 20 mg - mám si dať 1/2 stlačenia pumpičky ráno a druhú 1/2 večer? Obávam sa že neodhadnem polovičné stlačenie pumpičky....

Directions: Use 2x daily monthly. 1 full pump dispenses about 1,3 g of USP Micronized Natural Progesterone (22-27 mg) 500 mg per oz. This container yields approximately 65 pumps. Rotate areas of cream between arms, face, chest, hands, or thighs. Day one is first day of menstrual low. Press 1/2 pump for 1/8 tsp. Self adjust to your needs. Menstruating: Begin on day 14 to day 27. 1/4 to 3/4 tsp. Non-menstruating: Any three weeks. Stop for 7 days. 1/8 to 1/2 tsp.

Vopred Vám ďakujem za pomoc.

Lucia

RNG

Z progesteronoveho kremu musis dostat denne najmenej 20 mg progesteronu. Ziadna ina hormonalne posobiaca zmes ti to neda.
Villarosa gel obsahuje len vytazok z yamu, tj Diosgenin a rozne steroly, ale nie priamo progesteron, len jeho nahrazky. Sice neskodne, prirodne, ale nie bioidenticky progesteron.

Lufa1

Dobrý deň RNG.
Dnes som na FB našla produkt, u ktorého deklarujú, že obsahuje rastlinné hormóny. Ide o Villarosa gél, alebo kapsule. Mohli by ste sa na to pozrieť, či dokáže nahradiť prírodný progester.krém? Ten som si objednala, momentálne sa preclieva..... (pripomínam-chcem progest.krémom nahradiť Lutemyl)
Prikladám link:
-odkaz odstránený-

Ďakujem. Lucia

RNG

Rozni lekari co sa as tym zaoberaju odporucaju dnes 2 az 6 mg jodu a 200 az 600 mikrogramov selenu. Ja sa drzim ich rad, lebo su podporene hromadou vyskumu a praxe v ich klinikach.
Odporucam ti nakupovat z internetu, mas tam ovela lepsi vyber doplnkov a nizsie ceny.

Lufa1

RNG predsa mám ešte jednu otázku. Selén (walmark) má 100 mikrogramov v tabletke a jód - kelp (walmark) má 150 mikrogramov v tabletke. Aké množstvo mám užívať?
Lucia

Lufa1

Ďakujem RNG.
Objednala som si Wise Essentials, Wild Yam & Progesterone, 3 oz (90 g) z iHerb. Neviem aká je dodacia doba. Lutenyl si však už tento mesiac nevezmem, takže budem možno jeden cyklus bez progesterónu. Vydržala som roky, vydržím mesiac. Pevne dúfam, že mi krém pomôže, pretože neviem ako inak by som si už pomohla.
Určite sa ozvem ako sa cítim. Napadlo mi, či by nebolo prospešné ak by som popri progest.krému užívala aj yam....Čo myslíte? Dnes som si v lekárni kúpila jód - Kelp a Selén od spoločnosti Walmark.
Prajem všetko dobré.... Lucia

RNG

Lufa 1, iherb ma viacero progesteronovych kremov, pohodlny je taky co ma davkovac/pumpicku ako napr vyrobok firmy NOW foods.