Wild yam

Príspevok v téme: Wild yam
sisa2890

Chcela by som sa opytat, mam dlhotrvajuce problemy s menstruaciou, ktora chodi nepravidelne, pritom pride iba vdaka hormonom koly ktorym mi narastie vysoia sliznica a nesutocne zo mna leje, mavam krvave vytoky, aj cely mesiac. uz som nielen ja zufala ale aj lekar. mam 30 rokov.
Chcem sa opytat. Kupila som si wild yam a zaujima ma ako ho uzivat, Ci kazdy den jednu tabletku, alebo od urciteho dna cyklu? Prosim poradte, pripadne RTG ak vies poradit ako to uzivat, lebo som uz zufala. Chcem sa vyhnut aj kyretazi na ktoru ma chcu poslat. Mozno sa nevyhnem, ale za pokus to stoji. Vdaka.

Lufa1

Chcela by som si objednať progesterónový krém. Kto máte dobrú skúsenosť - poradíte mi výrobcu, prípadne pošlite link na objednanie.
Ďakujem.

Lufa1

RNG veľmi pekne Vám ďakujem za radu. Budem rada aj za Váš typ - ako najvhodnejšie doplním jód a selén. Môžete odporučiť aj konkrétneho výrobcu.

Lucia

RNG

Lea, obsah diosgeninu v divokom yame je od 2 do 16%, preto sa oplati kupovat len tzv standardizovane produkty, tj take, kde je obsah ucinnych latok presne garantovany.

lea1988

Prisiel mi yam od natures way ale vobec neviem vycitat aky je osah diosgeninu jedine info v popise je ze: carbohydrate 1g, wild yam 850mg a potom este na prednej etikete 425mg. Co mam z toho chapat? Dakujem pekne za odpoved

Maoam

suhlasim v tomto pripade, ze lepsi je progesteronovy krem, ktory sa da aplikatorom v mg. dobre davkovat podla potreby a je to cisty progesteron

Wild Yam je slabsi

zavisi od typu problemov, najprv by som skusila ten cisty progesteron vo forme kremu/gelu

Lutenyl je OK na kratkodobe pouzitie (max. 3 cykly) vo vaznejsich pripadoch, kde zena masivne krvaca alebo krvaca nonstop, je vsak pravda, ze zvykne sposobovat aj priberanie ako vedl. ucinok

RNG

Lufa 1,lutenyl nie je progesteron, ale jeho synteticka nahrazka, nomegesterol acetate.
Odporucam ti pouzivat yam alebo progesteronovy(pravy [progesteron, prirodny) krem.
Priberanie je najma zo spomalenej cinnosti stitnej zlazy co ma napr v USA az 60% zien. Preto odporucam dnes kazdemu si doplnovat jod a selen . Lekari to povacsine davaju za pricinu len prejedaniu sa , obcas privela cukrom a nedostatku telesneho pohybu, pripadne stresu, kde sa v tele vylucuje privela kortizolu.
Stres radim kazdemu odstranit co najviac, lebo je to vseobecne zabijak Pozri cez Google.sk pod mojim nickom na temy stres a spanok, obe su dolezite adresovat, ak nechces dospiet po case k stovkam roznych zdravotnych problemov.

Lufa1

RNG.
Užívam Lutenyl druhý mesiac kvôli silnej menštruácii. Začínam mať problém s priberaním.... Viete mi poradiť ako inak nahradím - doplním progesterón? Pretože s Lutenylom (aj po reakciách, ktoré som si o iných ženách a problémoch s váhou prečítala) mienim skončiť.
Ďakujem.

lea1988

Objednala som nakoniec znacku Nature's way viete mi nieco k tomu povedat? A ake ma byt teda to uzivanie cely mesiac alebo staci pocas menstruacie? Dakujem za odpoved.