Wild yam

Príspevok v téme: Wild yam
sisa2890

Chcela by som sa opytat, mam dlhotrvajuce problemy s menstruaciou, ktora chodi nepravidelne, pritom pride iba vdaka hormonom koly ktorym mi narastie vysoia sliznica a nesutocne zo mna leje, mavam krvave vytoky, aj cely mesiac. uz som nielen ja zufala ale aj lekar. mam 30 rokov.
Chcem sa opytat. Kupila som si wild yam a zaujima ma ako ho uzivat, Ci kazdy den jednu tabletku, alebo od urciteho dna cyklu? Prosim poradte, pripadne RTG ak vies poradit ako to uzivat, lebo som uz zufala. Chcem sa vyhnut aj kyretazi na ktoru ma chcu poslat. Mozno sa nevyhnem, ale za pokus to stoji. Vdaka.

RNG

Na znacke nezalezi ale na obsahu ucinnej latky, Diosgeninu. Toho treba az 200 mg denne. Nizke ceny na to ma swansonvitamins, ktoreho yam, standardized, obasahuje 40 mg diosgeninu v kazdej kapsuli. Tj ucinna davka je az 5 kapsul denne.
Maju sice vysoke postovne, ale ked si urobis vacsiu objednavku tj zasobis a na najmenej pol roka, tak to nakoniec vijde lacnejsie ako inde.

lea1988

Dobry den, mavam neskutocne bolestivu a neprijemnu menstruaciu uz tri roky uzivam nizkohormonalnu antikoncepciu, ktora mi v tomto smere velmi pomaha avsak coraz castejsie sa stretavam s informaciami o nepriaznivych ucinkoch antikoncepcie a chcem sa toho co najskor zbavit. Jedna americanka mi poradila ze jej odporucil lekar wild yam od solaray a ze jej to pomaha. Otazka je ze ci je rozdiel v znackach alebo je jedno ako znacku wild yamu si kupim a taktiez davkovanie ona mi povedala ze uziva dve tablety denne pocas menzesu mimo menzesu to neuziva je to mozne? A co s tym priberanim niekto pise ze z toho pribera iny ze chudnu? Dakujem za odpovede...

MultiLevel

ja objednavam wild yam od firmy Swanson, problemy sa upravili a som spokojna :) Na Slovenskej stranke tejto firmy su aj prijatelne ceny. Pred tym som dala za 3 rozne vyzivove produkty cca 50 eur, teraz odkedy objednavam zo spominanej stranky, platim za tie iste produkty cca 20 ecok aj s postovnym :)

Regi 33

Ahojte dievcata a zienky, ja by som vam poradila bylinkovu smes od znamej bylinkarky a hlavne uspesnej liecitelky p.Marie Trebenovej, ktora pomaha pri vsetkych moznych neduhoch zenskych problemov, od pociatkov vsetkych mensturacnych bolesti cez spevnenie zenskeho svalstva a maternice( co je prospesne na udrzanie plodu pri tehotenstve) az po uspesne oplodnenie a plodnost ako taku. Zbehnite si do lekarne a vypytajte si tychto 6 bylin balenych po 50g: lubovnik, zihlava, alchemilka, hluchavka, nechtik a rebricek. Doma poriadne bylinky spolu premiesajte a pije sa 3 mesiace - 3kury, potom 1 mesiac pauza a dalej 3 mesiace a takto dokola, dolezite je, ze sa pitie tohto caju vynechava pocas menstruacnych dni. Davkovanie: 3xdenne jedna cajova lyzicka sa zaleje 250ml vriacej vody necha vyluhovat na 15 min, vzdy bezprostredne cerstvy caj s cerstvo zaliatou vodou. A ZENSKE PROBLEMY SU PREC!!!

RNG

Neviem. Nikdy som sa nestretol s tym, ze by nizke hladiny prolaktinu mali byt problem. Az niekedy o tom najdem zmienku niekde v periodikach lekarov co odoberam, tak to sem napisem

vikyky

RNG
vysli mi nizke hodnoty prolaktinu ja som cakala opak,pretoze som mavala zvysene v minulosti
chcela som si objednat YAM na znizenie a teraz potrebujem zvysit,co mi na to odporucas?dakujem.

Sarah, V.

Dakujem za odpoved. Este by som sa rada,opytala na jednu vec. Uz raz som brala yam - cca mesiac. A vtedy som mala celkom "slusny" PMS, aj menzes bol silnejsi, priberanie na vahe jedna radost, ... Akurat som citala, ze je mozne, po uzivani yamu, ocakavat kratkodoby "estrog. efekt"... Potom by mi to cele davalo logiku, ale mesiac je podla mna dost? A co fytoestrogeny? RNG pisal, ze su nebezpecne (nie tak, ako realne hormony). Naozaj staci yam? A uz len posledna vec, da sa kupit na SVK aj pogester. krem? Ci opat len z USA?
Dakujem.

Ivka 1

Sarah su to doplnky vyzivy na upravu hormonalnej cinnosti, beru sa kazdy den, min.tri mesiace - mozes ich obmienat,kombinovat tak,aby si Tvoje telo na ne nezvyklo. Velmi dobra kombinacia je brat wild yam s angelikou cinskou.