Beham a vobec nechudnem

carey

chcela by som sa spytat, ake su pravidla pri rychlej chodzi, ako tak pozeram tak aj pri behu su, ze aby som nebehala zbytocne zle, ale ja musim najskor tu rychlu chodzu praktikovat, ci by ste mi mohli poradit
Dakujem

Sisi135

stanley: goccia ti to vysvetlila. Tuky v tukových zásobách telo nepúšťa len tak jedna radosť, pustí ich vtedy ak vie že ich nebude nutne potrebovať na prežitie - čiže ak má dostatok kvalitnej stravy, nie extrémne veľa vysokozáťažového športu apod. A čo sú omega3 viem veľmi dobre

xdanielax

evik, k behu je idealne robit nejaky doplnkovy sport, ktory ti vyformuje postavu, aby si hore nebola vyzla, jak hovoris :-)
stehna budu, ak budes behat rychlo, kopce atd, ale v tom sa isto vyznas. Nevadi. Ja myslim, ze take "vybehane" stehna su pekne ;)

User_37597

cudne je ze sa spoliehas ze po tyzdni schudnes co by len kilo...tak si daj 13 dnovu dietu a schudnes urcite a rychlo a naspat sa ti vrati 2x tolko :D

evik1

týžden???ja behám 6 rokov a už nechudnem!Tiež hladám príčinu stagnácie sporttester už mám,čo-to o behu viem,čítam hojno literatúry odbornej,otec je športovec.spočiatku to šlo lahko aj s kratšími behmi,no postupne si telo privykalo a zátaž som stupnovala,až je z toho ideálna hodina.Výnimočne viac 15km.stehná sú furt,hore vyžla,prsia nikde,radšejsa nevážim..no ke'd som sa vážila 1-2 kg v priebehu týždna boli normálne.Ide aj o to koěko beháš a čo ješ,ja sa snažím riešiř teraz stravu.nemienim totiš behat 2 hodiny denne.Asi behám prirýchlo,aj to je možné,preto ti to tu píšem,aby si pouvažovala,lebo naozaj týžden je nič smelo pokračuj a po mesiaci sa odváž.Začínaj 3x týždenne 30 min.máš čas,aby si sa nedemotivovala hneď na začiatku.beh je krásny oslobodzujúci šport,kým Ťa neobmedzuje.

goccia

StanleyH - nepochopil si ironiu v slove "vzacne", nemala na mysli nic take sofistikovane, jednoducho ironia akoze tuky, ktorych sa clovek chce zbavit, su pre telo nieco, coho sa nechce tak lahko zbavit

StanleyH

Sisi, nechcem byt hnusny, ale si nevzdelana v tejto oblasti ked tvrdis nieco o nejakych vzacnych tukoch. Dokonca ich ani nevies presne pomenovat tie vzacne tuky. Ja ti pomozem, Hovoris o Omega 3? tie ale bohuzial v nasej stredozemnej strave nenajdes. A nemusis sa bat ze by si ich stratila, oni totiz nevytvaraju tukovu zasobu, ale pouzivaju sa

Slobodna

pribrala si, pretože si nabrala svaly. Ak chceš chudnúť, musíš si strážiť tepovku aby si spaľovala tuky a nie cukry. Na chudnutie je vhodnejšia rýchla chôdza, pretože je to najprirodzenejší pohyb človeka. Ono chudnutie a šport zas nie je taký jednoduchý, nestačí len prax, treba aj teóriu a niečo si o tom dopredu naštudovať. Proste nestačí iba behať, musíš behať správne, pretože nesprávnym športom nielen že nedosiahneš požadovaný efekt ale môžeš si poškodiť aj zdravie.

na výpočet existuje vzorec:
220-tvoj vek x 0,65 = tep pri ktorom spaľuješ tuk. Je dobré si kúpiť pulzmeter.

Sisi135

Stanley: to že telo na lačno spaľuje priamo tuky je blbosť. Ak telo ide na lačno a nemá energiu zo sacharidov tak šetrí lebo je v strese a ,,vzácne" tuky sú to posledné čo púšťa