Stretli by ste sa s otcom, ktorý by vás opustil?

Príspevok v téme: Stretli by ste sa s otcom, ktorý by vás opustil?
chcem vedieť

Ahojte, chcela by som vedieť, či by ste dali svojmu otcovi druhú šancu, keby vás ako 10 ročné dieťa opustil, odišiel do zahraničia. Pred tým by ste s ním zažili veľa zážitkov ako rybačky, turistiku, lyžovačky, proste by ste s nim mali úžastny vzťah do momentu, kým by sa nerozviedol s vašou matkou. Keby sa napriek tomu snažil udržať s vami kontakt, ale vy (ja) by som ho odmietala a nechcela, žiadne dary, žiaden kontakt. A neskôr o takých 6 rokov by ste sa dozvedeli, že sa vracia naspäť na Slovensko a že mate šancu sa s nim stretnúť. Využili by ste túto možnosť? Ako by ste reagovali? Čo by ste mu povedali? Viem všetko je len na mne ako sa zachovám, ale zaujíma ma aj iný názor ako by ste reagovali? vopred ďakujem :)

ja40

ja by som reagovala asi typicky mne...
samozrejme,ze by som cakala az sa on prvy ozve po navrate na Slovensko a nechala by som nech do mna dobiedza a nech ma presvieca,aby sme sa stretli,nechala by som ho vymacat v jeho zlom svedomi,ale v dobrom to myslim,potom by som nechala za mna hovorit moje ublizene ego,cize by som bola chvilu hystericka no a potom by som nechala za mna hovorit moje srdce,cize by som plakala a bola stastna,ze prisiel naspat a samozrejme,ze by som sa s nim stretla a tesila sa na dalsie zazitky s nim,ktore by ma cakali :-)

goccia

urcite by som sa s nim stretla, nesud ho, daj mu sancu napravit, co pokazil, je v ludskej povahe, ze clovek robi chyby, cim starsia budes, tym viac to budes vidiet aj na sebe

RNG

Otec je otec, nech je akykolvek.
Naviac ked ti chce dobre a nie poskodit, tak preco by si to neprijala.
Nakoniec zrejme sa v nom ozvalo svedomie a pocit zodpovednosti za teba takze by som mu rozhodne dal sancu.
Tym ze sa rozviedol s tvojou matkou neprestal byt tvojim otcom. Viem, nie je to jednoduche, nechces konflikt s matkou, co sa niekedy stava, ked opustena zena chce byvaleho potrestat, takze opatrne...

bibi123

urcite ano.
jedno je jasne, ak by si ho odmietala, tak to raz v zivote budes velmi lutovat. Je jedna vec, ze odisiel, ale na druhej strane ste toho vela spolu zazili, ked si bola mala a spraval sa k Tebe dobre, dala by som mu na Tvojom mieste sancu...

Deria

Ano, som tiez za stretnutie s nim.
On je zatial pre teba len nedocitanou knihou. Vypocuj si jeho verziu, mozno sa ti zdoveri s vecami, ktore ti pomozu pochopit, preco odisiel. A ak nie, bolo by aj tak zaujimave, vediet, ako zil, co k tebe citil a citi a co mozes od neho ocakavat. Potom sa mozes rozhodnut, ci chces kontakt s nim nadalej udrziavat. Ak by si sa vsak s nim nestretla, mozno by si nenasla pokoj v dusi a mozno by si to raz mohla olutovat. Je to predsa len tvoj otec.

elsa5.5

mám takú kamarátku na ktorú sa otec vykašlal hned po narodení potom ju vyhľadal po 10 rokoch nestretávala sa s ním,ale toto je iná situácia takže mohla by si sa s ním stretnúť záleží od teba vždy to bude tvoj otec...

Scotch

Jednoznacne sa s nim stretnut!! Viem o com hovorim, ja sa uz s tym svojim nikdy nestretnem..a tak by som chcela...