Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

rodinné...

Príspevok v téme: rodinné...
Domčaa

chcem sa spýtať, možno hlúposť ale tak, môj synček má už rok, a zistili sme že môj prtner,v práci nedostával daňový bonus. Tak sme o to požiadali a teraz nám ho vyplatia, za celý rok. ešte že sme sa zobudili, lebo to nie je malá čiastka. No ale tak ma napadlo, že prídavky na dieťa, tie sa dostávajú automaticky??? Pamätám si že som niečo vyplnala, na UPSVR, ale to bol ten jednorazový príspevok a materská, ale teraz neviem či tam boli aj rodinné, tak by ma zaujímalo, či oni mi to dali automaticky alebo musím ísť o to požiadať. ďakujem pekne

Domčaa

ďakujem.... ten internet banking si musím už konečne vybaviť... už mám konečne nato čas.... a tak si to potvrdím na 100%.. a ja nehovorím že 200 euru je nejak strašne moc,a že nám straaaaaaaaaašľne pomôžu, to nie... ale tak je lepšie ich mať ako o ne prísť vlastnou hlúposťou :) takže tak :)

zuzkas

to,či vám chodia aj rodinné prídavky si musíš zistiť sama,ale ak náhodou nie,tak: Nárok za kalendárny mesiac zaniká uplynutím šiestich mesiacov od posledného dňa v mesiaci, za ktorý prídavok patril a výška prídavku je 21,99eur.ak si brala hneď rodičovský z oup a nie najprv materskú zo soc.poisťovne,tak pri vypisovaní tlačiva ti museli dať aj tlačivo na rodinné.ak si brala najprv materskú,tak si nepamatáš,že keď si bola v soc.poisťovni,tak či si šla aj na oup?ale vlastne píšeš,že si bola žiadať ten jednorázový a rodičovský,takže myslím,že ti to automaticky dali podpísať a chodí vám to.to s tým daňovým bonusom sa stáva často,keď rodič nedá včas zamestnávateľovi rodný list dieťaťa,alebo keď zamestnávatel ten list stratí.

bibi123

domca, ked je pre Teba 200eur vela, tak by si si vsimla, ci Ti za tento rok vyse 200eur nabehlo za pridavky. Sorry, ale keby si si zavolala na urad, tak mas za minutu odpoved, keby si si pozrela vypis z banky, e-banking, tak mas tiez do minuty odpoved, pripada mi hlupe zakladat temu na fore, cakat hodiny na odpovede a mozno ani nie spravne...

Domčaa

bibi... pozri ked si chceš robiť srandu, prosím.... nevieš ako to u nás bolo ale fajn... človek sa chce len niečo spýtať, a už ho tu hned zosmiešnujú.akože tak načo je toto forum, ked tu človek už nemôže ani len temu založiť. je tu milion tém od veci ale fajn... a čo si robíš srandu? dostaneme cez 200 eur za celý rok. akože to je málo??? si myslím, že je rozdiel ich mať alebo nie.... takže tak

Domčaa

ja som mala nejaké zdravotné komplikácie, a potom som nato zabudla, čo spravím.... len som sa chcela spýtať, či to na úrade soc. vecí a rodiny dávajú vyplnať tú žiadosť automaticky alebo musím o nu požiadať.

bibi123

jajka001.-podla mna su len hlupi a lenivi(ja byt na ich mieste, tak sa pozriem na ucet, ci mi tam kazdy mesiac z jedneho uctu pravidelne chodi okolo 20eur, alebo zavolam na urad a nebudem zakladat na to temu), iba ze by sa nam chcela Domca pochvalit s tym, ze budu v plnke, lebo im vyplatia danovy bonus za cely rok a nie je to mala ciastka;O)))

bibi123

domca a odkial mi mame vediet, ci ti kazdy mesiac na ucet chodia pridavky? normalne si zavolaj na urad socialnych veci a rodiny a popytaj sa..

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

rodinné... - Fórum - ZDRAVIE.sk