Mentalita slovakov

Príspevok v téme: Mentalita slovakov
Slovacisko

Stale viac a viac ma udivuje mentalita slovakov-nechcem hadzat vsetkych do jedneho vreca, cest vynimkam. Ale zila som v zahranici, kde som sa slovakom radsej vyhybala. Prahnu za peniazmi, a stale riesia kto ma viac, chvalia sa jeden pred druhym len aby mu zavideli. A este k tomu, slovak ohovara slovaka, iba kvoli tomu, ze je z inej casti Slovenska. Tak toto mi uz pripada fakt chore a niekedy sa hanbim, ze som sa tu vobec narodila.Ved sme preboha jeden narod a ked nebudeme drzat spolu, tak to potom tak aj dopadne.Dufam, ze aspon pri tom hokeji sa narod aspon na par dni zjednoti.

lost

no ale na dialnici mam taky trik, ze ak sa neponahlam tak 120gps (to je tak 128tacho ca) a som v pohode :)

ale ak sa ponahlam, alebo len chcem aby som sa odtial dostal co najskor, tak robim tak ze ak nikto nikde tak "plny plyn" a ked dobieham auto tak zahrejem brzdy :D (predbehnem ho v max 120)
pozriem do zrkadla a ked nevidim podozrive auto, alebo radar (taky cierny kuzel na prednej maske na tej fabii napr) tak "plny plyn" a takto opakovat az do zblbnutia :D velmi zaujimava spotreba je potom

lost

no laser je laser :)
a do oci(!)
to ze je neviditelny je v podstate nic moc
zalezi na sile (mW, dufam ze nie W) ale spytam sa jedneho fyzika kamosa co je enthuziasista do laserov :)

cital som ze ten radar meria len do 250kmh, hmmmmmmmmmmmmmmm :D :D :D nejaky dobrovolnik na otestovnaie? :D

lost

v meste sa da ist beztresne aj 60tacho
respektive maximalne tusim 55kmh podla gps
a mimo mesta +9kmh (mozno aj 10kmh) nad max :) vsetko podla gps

cize na dialnici je to 125tacho a to je cca 118-119gps stale nepriestrelna rychlost

a mam skusenost ze ich radar nemeria presne, mne nameral o 5kmh menej ako som skutocne podla gps isiel, neviem ci boli tak Ohladuplny a usetrili mi 50eur, alebo naozaj im to meria menej :)

ak by som vedel kde meraju, isiel by som +1kmh nad Minimalnu povolenu rychlost :) a len by som sa na nich ismieval :)

cize v mesta na dialnici kde preferuju merat tak 66kmh, to by teda bola riadna kolona zamnou :D

bibi123

sansara-ved to je ta zakonitost, ze kazdy raz musi zomriet a u tych psikoch je ten ich zivot strasne kratucky
lost-mobilne radary maju dosah 60metrov a staticke az do 1200m a podla mna to nie je az take zdraviu skodlive ziarenie:O))), ale skus sa ich na to nabuduce spytat a potom nam daj vediet ich odpoved:O)))

bibi123

lost-ja si tiez nemyslim, ze rychlost zabija, lebo niekedy, ked su akoze policajne razie, tak si dam na tempomat 55(lebo tachometer ukazuje vzdy viac, ako je skutocnost), vyvalim sa do sedadla a sama na sebe vidim, ako ma ta pomala jazda uspava, ubija, nohu mam polozenu na podlahe a keby som mala reagovat, tak dost spomalene, ale ked idem nejakych 70-80(tam kde je stvorprudovka v meste), tak uz davam pozor, vsetko mam pod kontrolou, ked je prechod, tak mam nohu pripravenu nad brzdou a vzdy prejdem ocami, ci tam niekto stoji a neplanuje skocit mi pod kolesa, lebo uteka na autobus... Predsalen vacsia rychlost cloveka nabudi a je viac v strehu, to je ako ucenie sa na test, clovek sa toho nauci najviac den pred skuskou, nie ked vie, ze ma na ucenie este mesiac casu...

lost

ja milujem ako ma oslepuje S LASEROM!!!!!!
to sa moze ?!
svietit s laserom do oci?
(ten laser ma velky rozptyp na sto-dvesto metrov a tak aj staticky laser ma oslepuje)

sansara

bibi ďakujem. Proste logicky chápem, že už má svoj vek a zákonitosti sa nedajú obísť...ale aj tak mi je z toho nanič. Proste som ju mala od šteniatka, starala som sa o ňu od malička a teraz..