Mentalita slovakov

Príspevok v téme: Mentalita slovakov
Slovacisko

Stale viac a viac ma udivuje mentalita slovakov-nechcem hadzat vsetkych do jedneho vreca, cest vynimkam. Ale zila som v zahranici, kde som sa slovakom radsej vyhybala. Prahnu za peniazmi, a stale riesia kto ma viac, chvalia sa jeden pred druhym len aby mu zavideli. A este k tomu, slovak ohovara slovaka, iba kvoli tomu, ze je z inej casti Slovenska. Tak toto mi uz pripada fakt chore a niekedy sa hanbim, ze som sa tu vobec narodila.Ved sme preboha jeden narod a ked nebudeme drzat spolu, tak to potom tak aj dopadne.Dufam, ze aspon pri tom hokeji sa narod aspon na par dni zjednoti.

lost

nojo, to by mohli :)

prave som si uvedomil, ze vlaky stoja cca 4,74eura na 100km.

to by dokazal sikovny dieslovy/plynovy motor porazit :D

a to som si myslel ze su lacny, no nie su..

fakt je to mizeria...

uhlie

Bolo by na case zjednodtit kolajnice pre elektricky a vlaky. Ked teraz vlaky nejazdia, tak do okolia miest v polomere 30-40km by mohli jazdit elektricky. Kuwa to je napad!

lost

nj, tiez by som radsej isiel vlakom :)
ale u nas nemame vlaky, to je utopia, vlaky? videl niekto vlaky? :)
ak by isli medzi mestami kazdu POLhodinu pocas celeho dna a medzi dedinami kazdu hodinu pocas celeho dna - to by bola neskutocna konkurencia k autu, mohol by som ho rovno predat..
ale ZSR je proste ZSR :D

uhlie

No 500 litrov za 2 mesiace je celkom dost. Normalne jazdim tak za 30l na mesiac. V lete to byva viac, ked sa ide na nejaky vylet.

lost

je to sranda, ale asi taka ista ako jedenie v McDonalde :D
da sa najest aj zdravsie a lacnejsie.
tak isto sa da jazdit lacnejsie a lacnejsie, le ntam nie je potom ten "zazitok" alebo adrenalin :D
(teraz myslim okruh, nie verejne cesty)

lost

jj presne, nove auto, to si kupi len sialenec, alebo firma :)
bez vyraznej zlavy su naozaj extremne drahe.. ale nevyznam sa velmi.

no kazdopadne golf som velmi nechcel uz len z dovodu ze kazdy ma golf :D no je to prilis premnozene a neviem preco ale to auto sa mi nepaci, asi lebo tie predosle golfy boli take skarede a aj znacka VW, no neviem.. :) i ked ma dost dobry pomer cena/hodnota... napr ten novy passat ma tiez nieco do seba, ale uz len to ze to je VW by som to nechcel, to by musel byt dizajnovo dokonaly :)

to je presne take iste kategorizovanie ako ze mercedes patri do ruk ludom nad 50 rokov :D

ako je vela peknych aut.. ale zase clovek do toho vrazi vela penazi a potom zisti ze zbytocne :)

uz to vidim na benzine - spalil som ho uz asi 500 litrov za 2 mesiace a to je dost brutalne viac ako som si myslel ze to bude :D To je 1 tona CO2 v ovzdusi, hmmm :-O

uhlie

Golf nie je na zaciatok vobec zly. Za nejaku rozumnu cenu je to dobre auto a aj prakticke. Do noveho by som prave kvoli tej cene nesiel, ale ak clovek dobre kupi trochu starsi a nechodi do znackovych servisov, tak to ide.

lost

nj presne :D
tak ja sa aspon snazim robit ze viem o com kecaju :D
ono sa na to dobre pozera (nieco ako TopGear ale to maju z toho len komediu) ale tie technicke veci, este som sa nenaucil :)
mozno ak budem chciet Auto a nie auto :)

jajka001_

lebo ja som na auta tiez antitalent :) zato okolo mam stale ludi co o nich mudruju, vedia fantasticky soferovat, opravovat ich a vsetko mozne

lost

uhlie

este nie :)
no ja rad zapadam do davu :D nerad sa zviditelnujem, avak nie je to zly napad.. to potom mozem pouzit ako argument u policajta ze "ale paneeee, pozrite, ja slovaaak, fandim hokejistom, ponahalam sa na zapas"

jajka001_

preco myslis? :)