Mentalita slovakov

Príspevok v téme: Mentalita slovakov
Slovacisko

Stale viac a viac ma udivuje mentalita slovakov-nechcem hadzat vsetkych do jedneho vreca, cest vynimkam. Ale zila som v zahranici, kde som sa slovakom radsej vyhybala. Prahnu za peniazmi, a stale riesia kto ma viac, chvalia sa jeden pred druhym len aby mu zavideli. A este k tomu, slovak ohovara slovaka, iba kvoli tomu, ze je z inej casti Slovenska. Tak toto mi uz pripada fakt chore a niekedy sa hanbim, ze som sa tu vobec narodila.Ved sme preboha jeden narod a ked nebudeme drzat spolu, tak to potom tak aj dopadne.Dufam, ze aspon pri tom hokeji sa narod aspon na par dni zjednoti.

lost

ono je to ale haluz, lebo o autach prakticky nic neviem, prve dva tyzdne som ani stierace nevedel zapnut... a to je celkom sranda ked zacne prsat :)

jajka001_

kyblik a hubku? :DDD čo sme v rumunsku
a wap za 4e no to ma podrz
no dojdi do petrzky tu mas wapku za 2e ho mas ciste, navoskovane a ked chces este cosi naviac
jedna je pri Wolkrovej ako sa ide hore na most, tak pod tym nadjazdom
druha je oproti auparku cez cestu cca
ale minule sme isli umyvat, boli sme asi treti ako sme cakali, prvy vysiel, ostriekal auto,a vytiahol kyblik , ze usetri na sampone, ma vlastny :D
ze doparoma...
a druhy za nim ako ho videl, vystupil , vytiahol kyblik...:DD
sme sa otocili a sli na tu druhu, tam ani rada nebola

lost

ozaj, ten shell v rakusku je lancejsi asi o par centov :)
ten v-racing stoji tusim 1.649 a ten lacnejsi stal tusim LEN 1.450 ved to je pomaly lacnejsie ako u nas slovnaft :-O :D :D
len skoda ze je daleko od hranic..

lost

ale tak cele tie pokuty za rychlost su dost nanic :)
ked si veznem, mna najviac stvu ludia co stale jazdia v strede a tym z "troj prudovky" robia dvojprudovku kde je 110..
ved je to jedna z tych kvalitnejsich ciest s minimom zakrut (nie ostre).
ono jedine co je nebezpecne je ked idem naozaj rychlo a niekto sa 50!!!!!!!! metrov vopcha predomna..
potom spomalit o takych 50-80kmh nie je sranda :D ak ma clovek dobre brzdy tak neni problem - ale to je prave vdaka tomu ze sa niekto vlecie v strede..
nehovorim ze prekrocovat o vela alebo co, alebo ze v meste/okrske, ale dialnice :D
sranda je ze ked v radiu nehlasia ze meraju, kazdy ide tak 120-130kmh podla tachometru.. vtedy sa celkom aj bojim, lebo nikdy neviem kto sa zaradi predomna bez smeroviek atd :D kazdy sa vlecie rovnakou rychlostou a nikto nedodzuje odstup.
ked som jazdil tych 150-170 na tom useku nikdy som nemal tento problem, lebo som z nej bol rychlejsie prec za prve a za druhe rycheljsie som sa zbavil tychto ZHLUKOV aut kde musi byt clovek nesmierne opatrny :) no ale biele fóbie vzdy strasia :D ale aspon viem ako vyzera a ze je z Trnavy.. uz si len kupit dalekohlad..