Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Otázka ohľadom opaľovania

geekygirl7

Dufam ze si potom liecbu rakoviny zaplatis z vlastneho vrecka. :(
16.5. bude den melanomu, odporucam nastivit kozneho lekara. Je to uplna nezodpovednost vypekat sa cely den na slnku a spalenie! si potom vytrpiet.
Len tak mimochodom, su aj opalovacie kremy vylucne s mineralnymi filtrami, dokonca sa daju zohnat aj vyrobky prirodnej kozmetiky. Ale komu nie je rady...

markoťžý

neviem jak vy ale ja uz som sa celkom pekne opalil a to este nezacalo leto ja proste vybehnem von na slnko a cely den sa opalujem a nepouzivam ziadne kremy mozno len po opalovani proste ja to nepotrebujem uz dost rokov to nepouzivam lebo to nechcem proste ked sa spalim tak si to vytrpim a funguje to hentie chemikalie na seba nedam.len odporucam najlepsie sa opaluje pri nejakej cinnosti(sport, brigada) aspon sa tolko nenudite

youki

mataBB: zle si myslis, Slnko je v kazdom rocnom obdobi pod inym sklonom (uhlom), ina dialka, ine odrazy ... takisto jeho skodlive ucinky zalezia od rocneho obdobia ako aj od okolia (z ktoreho sa odrazaju: sneh, matny/leskly povrch).
Dazdove kvapky dokazu jeho ucinky zvysit (odrazene luce od snehu, vody su este nebezpecnejsie)
Lepsie je v tomto smere precitat si aj fyzikalne clanky, nie len tie bludy v zenskych casopisoch.

RNG

Vsetko s mierou. Slnko je uzitocne pre nas, len sa pobyt na nom nesmie prilis predlzit, 20 az 60 minut je odporucene podla typu koze.
Prilis silne faktory casto neochrania proti spaleniu miestne, je to silna chemia a casto vyvolavaju kozne reakcie. Naviac zabranuju vytvaraniu vitaminu D-3, ktory potrebujeme.
Najvhodnejsie su preto prirodne jedle oleje s faktorom 4 az 8, pripadne zakryvanie sa satami(kosela je faktor 10 az 20.
Proti poskodeniu slnecnym ziarenim treba brat rozne antioxidanty, najma zvysenu davku vitaminu E.

ave.arwen

Ja som sa začala opaľovať na slnku, ale faktor krému mám 50. Podľa mňa je slnko silnejšie, takže aj škodlivejšie, kvôli ozónovej vrstve, rýchlejšie chytá a to mi tejto jari aj potvrdilo dosť ľudí. Takže radšej s mierou a dobrou ochranou. Ja som na slnku 3-4 hodiny, ale popritom hrám badminton a tak.:) Určite je to lepšie ako solárko.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Otázka ohľadom opaľovania - Fórum - ZDRAVIE.sk