Sama si už neviem rady

Príspevok v téme: Sama si už neviem rady
Drobec_Mima

Ahojte,volám sa Mirka,mám 17rokov a väčšinu dospievajúcich slečien,aj mňa trápila moja postava.. v 15tich rokoch,som mala 80kg,a keďze som sa bála,že si môj chlapec nájde krajšie,CHUDŠIE dievča,začala som držať diétu.Najprv,som len obmedzovala niektoré "ťažké" jedlá,neskôr mi stačilo najesť sa len máličko(obmedzovala som aj príjem tekutín) no časom som mávala závraty a kolapsy.V novembri minulého roku ma hospitalizovali dehydrovanú a zoslabnutú.Vtedy,som mala už "len"64 kg,no po infúziach,nemocničnej strave a nutridrinkoch som pribrala kilo.Keď som sa postavila doma na váhu,a videla som že ručička ukazuje 65 kg,povedala som si DOSŤ,a všetko čo som zjedla,vyvrátila som.Pocit viny mi nedovolil nechať to v sebe.Časom,behom mesiaca som prestala jesť.. SKoro úplne.. na 24hodín mi stačil len jeden nízkotučný jogurt,alebo balíček BeBe sušienok.Takto,som sa od konca decembra fungovala do tohto apríla.Keď som sa postavila na váhu u lekárky,zalamovala rukami nad mojimi 49mi kilami.Medzitým,sa somnou rozišiel chlapec,kvôli ktorému som to celé začínala.Po preplakaných nociach,som do mesiaca schudla ďalšie 4kg.S necelými 45imi kg,ma lekári posielali na psychiatriu,no vďaka mamke,ktorá stála vždy primne,som sa tam nedostala.Snažila som sa znova učiť jesť,aj keď som celú noc trávila na wc-ku v kŕčoch žalúdka.Začali mi vypadávať vlasy,lámať nechty,celá som doslova vyschla.Blízky,aj lekári mi už nedávali veľkú šancu,no po endoskopii a "prebití"žalúdka som sa doslova ROZŽRALA! Teraz sa proste neviem kontrolovať,jedlo musím pred sebou doslova skrývať,jem aj vtedy keď nemám hlad! Jem nonstop! Po nociach sa budím s tým,že by som jedla,ráno,prvé čo urobím,mMUSÍM si dať hocičo,čo schytím do ruky,celý deň niečo jem,a jem veľa.. Vždy musím ochutnať všetko čo je v chladničke,VŽDY. Nemám problém zajedať jedlo jedlom,sladké slaným,horké kyslím.. a následne to VŽDY kvoli pocitu viny vyvrátim.. ;-( a takto sa u mňa strieda anorexia s bulímou už rok.. a ja si už naozaj neviem sama rady.. Buď nejem vôbec,alebo sa prežieram.. ! PROsÍM POMOŽTE MI NIEKTO ! ;-((

User_37597

ja byt vasou matkou tak vas za prve zrubem ze si takto nicite zdravie a za druhe ak by som chcela aby ste prestali s tymto svinstvom tak by som vsade chodila svami..prisaham bohu!
mam pocit ze 99 percent co s tym skoncili tak po urcitej dobe s tym zas zacali.vsetko je v hlave a myslim si jednoznacne ze sa k tomu vraciate lebo vam to -chyba
-nieco vas trapi tak preco nezacat znova ze?!
-a sanozrejme vasa sprosta hlava kde mate zafixovane ze ste tlste prasata!!!
dufam ze sa aspon hambite za to ze vam bola podana pomocna ruka a vy ste sa s k tomu zas vratili.

jaaaaa1111

ahojte aj môj príbeh ako som sa stala bulimičkou začal len a len kvôli chalanovi. Kedysi som vážila 78kg mala priateľa a to dlhoročného a rozhodla som sa schudnúť tak sa aj stalo schudla som na 55kg. ale na VŠ som sa zabuchla do druhého chalana a rozišla s dlhoročným a tento nový pokukoval len po štíhlich a som si o sebe samozrejme myslela že som vypasené prasa :( žiadne sebavedomie a tak som sa obmedzovala a riešila som stále čo som zjedla a nakoniec som začala zvraciať a prehánať to. Ledva som odštátnicovala lebo som nemala žiadnu energiu učiť sa bola som uplne hotová až tak že som sa doslala do nemocnice poriadne vychudnutá. Ked som prišla z nemocnice ROK som nezvracala a išla som aj k psychologičke ta mi poriadne naložila. Ale chalan ma dávno nechal a ja som bola sama samučičká.. Postupom času vieš že niesom zdravá vôbec a nikdy asi nebudem začala som opäť zvacať nie tak veľa ale vždy ked sa najem nenávidim sa tak strašne ráno sa zobudím a myslím hned na jedlo je to choré a cítím sa ako uplna chudera a hambím sa aj pred rodičmi. a mám nového priateľa ale ani to ma neprinútilo sa zmeniť. Viete teraz ani neviem koľko vážim lebo sa bojím že ak sa odvážim začne ten hnusný kolotoč znova a znova a ja sa z toho nedostanem nikdy aj ked som nikdy z toho nebola vonku len som si to myslela :((
Feťák, alkoholik a iní sa môžu svojej závislosti zbaviť ale my sme na tom horšie lebo sa s jedlom stretávame každý deň a nemôžme sa mu vyhnúť je to smutné ale je to tak. Tak veľmi sa kvôli tomu trápim a neviem to nikomu povedať :(( nenávidím svoje telo a svoju myseľ

EternalSorrow

akurát som bola v knižnici našla som také fajnvoé knihy že ma Hádam odpútajú o myšlienok na jedlo..inK BTW už mám 44kíl opeť ...neriešim to a dnes sa celkom držím ráno pletenka s acidkom, desiata hruška a musli tyčinka...na obed bude pečienka vyprážaná so zemiakmi...hádam do konca dńa si budem mocť povedať-neprejedla som sa

smajliQa

eternalsorrow....
ja to poznam... cely den si naplanujem tak, aby som mala stale co robit,, zobudim sa, dam si kavu, idem do obchodu, varim, zoberiem bicykel, bicyklujem, vratim sa domov, hodim sprchu, vezmem korcule, jazdim,, dojdem domov, osprchujem sa.... idem hrat tenis, alebo bowling,,,, vratim sa... a tak.... proste hlavne nebyt doma, pri skrini a pri chladnicke..

User_37597

takze ty mi chces povedat ze nevies ovladat svoje telo?
teda mozes potom s kludnim svedomim povedat ze sa aj postavas psravas atd hej?
toto su len hlupe vyhovorky!!!
nauc sa si povedat ze ty si za to vinna...nie ja ani mama ani tvoja kamaratka a ani tvoj pes...ale ty!!!!!!!!

EternalSorrow

dnes som to zase prehnala. jedla som misku cerálii, dva chleby ,dve jablká, banán, rizoto na obed, potom jedno po obede, šalát, znova jablko, dva kekse, dva perníky a na večeru rizoto...normálne som jedla asi tak tie dva chleby a rizotá teda dve-to tetie bolo naviac...ale aspoň som zistila prečo tak veĺa jem: Z NUDY! je to choré, ale je to tak. priša som na to, že kým mám čo robiť, tak nemám nutkanie prejesť sa...ale ako zahnať nudu?skúšala som knihu, telku, prechádzku...ale všetko skončilo depkou:(

jajka001_

najdi si zoznam potravin s nizkym glykemickym indexom a jedz tie. ak jes potraviny ktore zamerne vyvolavaju hlad, a zravost, budes hladna stale.

jajka001_

cim viac jes, tym si hladnejsia
ak jes primalo, je jasne, ze si hladna
ak jes nevhodne potraviny, tiez si stale hladna
nauc sa normalne jest a mas po probleme