Poškodená sklovina, zliezajúce ďasná v 19tich

Príspevok v téme: Poškodená sklovina, zliezajúce ďasná v 19tich
_lucy_

Ahojte, mám 19 rokov a už pred nejakými dvomi rokmi som mala diery v sklovine, no zubár mi tam naniesol vrstvu nejakej hmoty, čo vyzerá ako sklovina (ibaźe to celé vyzerá akoby som si neumývala zuby)..Moje problémy sa iba prehlbujú, dokonca sa mi zdá, že je na okrajoch sklovina priesvitná, miestami zlomená? Mám to na predných horných, sklovina ďalej eroduje, dokonca mi mierne zliezajú ďasná. Môj zubár je s prepáčením kretén, pretože keď som mu povedala o bolesti zo zliezania ďasien, tak mi na to len odvetil "Zvykaj si" alebo keď som ho požiadala, nech mi skontroluje sklovinu, len sa ma opýtal, koľko mám rokov a tým to haslo. V rodine nemáme dobré zuby, navyše od belosti majú ďaleko, no nikto nemá problém so sklovinou...Máte niekto podobné problémy?
Na nete som čítala, že pokiaľ je to poškodenie závažnejšie, tak sa robia tie fazety alebo som videla "glass ionomers". Chcem sa spýtať, či niekto náhodou nevie, či poisťovňa tie zubné náhrady prepláca a čo sa tých ionomérov týka- je to u nás bežná prax??? Ďakujem pekne...Ocino ma skúšal odradiť od fazet s tým, že je to iba na pár rokov (lebo pravý zub pod náhradou postupne odhnije) a stojí to okrem veľa peňazí aj veľkú bolesť. Je to pravda? Rie fatery by boli nádherné... A konečne by som mala biele zuby, za ktoré by som sa nemusela hanbiť a počúvať dobre mierené rady, že by som si mala častejšie umývať zuby.:(

Patramania

Ahojte,ja mám tiež taký problém že sa mi robia na dolných zuboch také priesvitno-hnedé škvrnky a na horných zuboch až také čierne ako keby mi niekto zub položil nad horiaci plameň (opálene) je to hnedo šedej farby,na špičkách mám priesvitne farby.Používam ELMEX gééle na boji proti zubnému kazu .Mám fixný strojček už 1.5 mesiaca ,problémy so zubnou sklovinou som začala mať ked som začala používať pastu(teda domnievam sa) (ELMEX s aminofloiridom proti z.kazom) Alebo ked som si skúšala zuby vyčisťiť sodou bik. a citronom túto zmes používam už dlhší čas ale zuby mi to moc nevybieli a brutálne to ničí sklovinu.NIKDY SI NEDAVAJTE NA ZUBY CITROM !!!!!!!!!!! Mám v pláne kúpiť si pastu LACALUT white and repair (na poš.z.sklovinu) ale neviem kde ju mam kupiť
Zo zadu zubov som máva len žlté teraz tam mám akokeby biele a okolo toho už priesvitno hnede .PROSIM PEKNE POMOzTE MI CO MAM ROBIT.dakujem :)

Patramania

Ahojte,ja mám tiež taký problém že sa mi robia na dolných zuboch také priesvitno-hnedé škvrnky a na horných zuboch až také čierne ako keby mi niekto zub položil nad horiaci plameň (opálene) je to hnedo šedej farby,na špičkách mám priesvitne farby.Používam ELMEX gééle na boji proti zubnému kazu .Mám fixný strojček už 1.5 mesiaca ,problémy so zubnou sklovinou som začala mať ked som začala používať pastu(teda domnievam sa) (ELMEX s aminofloiridom proti z.kazom) Alebo ked som si skúšala zuby vyčisťiť sodou bik. a citronom túto zmes používam už dlhší čas ale zuby mi to moc nevybieli a brutálne to ničí sklovinu.NIKDY SI NEDAVAJTE NA ZUBY CITROM !!!!!!!!!!! Mám v pláne kúpiť si pastu LACALUT white and repair (na poš.z.sklovinu) ale neviem kde ju mam kupiť
Zo zadu zubov som máva len žlté teraz tam mám akokeby biele a okolo toho už priesvitno hnede .PROSIM PEKNE POMOzTE MI CO MAM ROBIT.dakujem :)

Eva531

_lucy_ - Ja som sice az take velke problemy so zubami nemala, ale problemy som mala tiez a bolo ich veru viac, nez dost. Myslim tym problemy so skrytymi medzizubnymi kazmi. Vzdy, ked som jedla nieco studene alebo horuce, tak na vsetkych zadnych zuboch v medzizubnych priestoroch som citila taku neznesitelnu bolest, ze mi isli slzy do oci. Trvalo to cele roky. Kym som navstevovala lacnejsich zubarov, tak ti moje staznosti len ignorovali a moje problemy neriesili, alebo riesili az vtedy, ak uz boli volnym okom viditelne, takze vzdy az prilis neskoro. Nemala som stastie na zubarov az dovtedy, kym som si nenasla drahsiu zubarku na jednej sukromnej zubnej klinike v BA. Ked som tam prvykrat prisla, myslela som si, ze som sa ocitla v rozpravkovej krajine. Konecne som nasla niekoho, kto pracuje bez stresu, kto je ochotny si ma vypocut, poradit, pokojne odpovedat na kazdu otazku, odhalit moje problemy vcas a vyriesit ich spravnym sposobom. Jedine, co ti mozem poradit, je: ZABUDNI na lacnych zubarov a navstiv niekoho drahsieho, aj keby si mala zrovna odist na par mesiacov za pracou do zahranicia a zarobit si tam peniaze na opravu zubov, uvidis, ze ak to urobis, nebudes nikdy lutovat :) Bohuzial pokial ide o zubarov, tak na Slovensku je to predovsetkym o peniazoch a lacni zubari za vela nestoja, to mozem s vlastnych skusenosti potvrdit.

geekygirl7

Ja som tento fialovy elmex tiez nepoznala, ale dentalna hygienicka ho mala na stole, tak sa pytam, ze ten je na co dobry?
Mozno by si mala skocit na hygienu, ak nechodis. Ja som si tiez myslela, ze si spravne cistim zuby, ale vyviedli ma z omylu. Plus aj testuju dasna na krvacanie-poradia spravnu kefku: ja napr. pouzivam Curaprox super soft.

_lucy_

geekygirl7
Ďakujem za zaujímavý link! Doteraz som o Elmexe nevedela, tak si to prečítam. Len vpredu sú tie zuby fakt zničené, asi to stačiť nebude... A hej, viem, že sa nemá čistiť po ovocí. Keď som prvýkrát hovorila zubárovi o mojich zliezajúcich ďasnách, povedal mi, že možno príliš tlačím kefkou pri čistení, tak som prestala, potom som tam mala zasa povlak... K inému zubárovi sa dostanem najskôr o mesiac...:(

geekygirl7

Ja by som to urcite prekonzultovala aj s inym zubarom. Mozes zabehnut za sukromnym, i ked to bude za poplatok. Chodis na dentalnu hygienu? Ako si cistis zuby? Cistenie zubov hned po konzumacii ovocia, mliecnych vyrobkov atd poskodzuje sklovinu. Napr. elmex ma ustnu vodu na tento problem.
www.gaba-dent.de

Treba to prekonzultovat s kvalitnym zubarom, urcite na to existuje riesenie.

_lucy_

@jajka001_ : Ďakujem za opäť veľmi hodnotný príspevok. :)
Momentálne nemôžem ešte zmeniť, pretože je to komplikované...