alkoholik

jahodka123

Moj tato si tiež dá pivo každý deň. Len tak relaxačne po práci a nie je alkoholik ! Myslím, že nemáš problém

debakel

No ved preto som zmateny. Aj ja si dam kazdy druhy den zo dve-tri piva. A raz do tyzdna si dam viac. Tak raz za dva-tri tyzdne sa resetnem. Ale je toto alkoholizmus? ved to by bol alkoholik kazdy druhy clovek. Dnesna mladez ani nevravim!!! Ja ked mam rano opicu, tak vobec netuzim si dat vyrovnavaka, dva dni vobec ani kvapku. Teraz tyzden nic. Ale teraz moze prist tyzden, ked si dam kazdy den zo dve piva a v piatok sa resetnem. Tak kde je ta hranica? Sme alkoholici?

M74

Poznám abstinujúceho alkoholika, ten vydrží aj rok a potom v tom zase lieta. Ale totálne tak, že mesiac je mimo.
A byť 1x-2x týždenne opitý nie je úplne hrozné, mám pocit že takto funguje veľa ľudí na Slovensku. Ja pijem 3-4 do týždňa, ale zase nie toľko aby som sa opil.

debakel

Viem, ze nadmerne pitie je velmi nebezpecne, pretom tento zivotny styl chcem obmedzit, vybureny som uz dost. Ale aj tak ma velmi zaujima povodna otazka. Ked clovek tyzden nevypije ani kvapku a nema ani psychicke a ani fyzicke priznaky zavislosti, moze byt aj tak zavisly na alkohole?

rybeena

prestan s alkoholom kym je cas,pretoze odstupom casu to bude horsie a horsie.Znicis si zivot a aj svojej rodine,hlavne detom,ak budes mat.

debakel

Som klasicky priklad mladeho cloveka, ktory mal trosku rebelantsku pubertu. Takze samozrejme piatky na vino a podobne. Potom prisla jedna skola, druha vysoka skola a ten internatny zivot bol tiez dost aj o alkohole. Ako absolvent-tazke zhananie prace, tak som si privirabal ako casnik, samozrejme po smenach sa cosi vypilo. Pivo je moj najoblubenejsi napoj, aj nealkoholicke, len to nema az taku skvelu chut, skoda. Len tak sa nad sebou zamyslam, ci nie som v podstate alkoholik, kedze alkoholu je v mojom zivote dost vela. Teraz som mimo bydliska tyzden a ani raz som nedostal chut ist na pivko. Tak som si myslel, ze ked po tyzdni nie su priznaky, ze je to ok. Inak pecen mam v poriadku. Aj mozog-dufam :D ale myslim, ze tento problem nemam len ja, ale vela mladych ludi. Len kde je ta hranica?

jajka001_

ide o to, ze neodolas, ze si to pivo musis dat. tym padom si alkoholik. je to tvoj zivotny styl. tyzden abstinencie je nic. nepi rok. nemusis mat fyzicke prejavy, pretoze si nebol az tak fyzicky zavisly. ale skus ist do toho baru a NEDAT si, co to s tebou spravi. potom napis.