Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

medicína alebo ...?

Príspevok v téme: medicína alebo ...?
twixxx

ahojte,chcela by som sa opytat,ci nepoznate nejaky odbor, v ktorom by sa dalo sklbit biologia/chemia s vyuzitim cudzich jazykov. bud v medicine alebo aj inom odbore chemie ci biologie. lebo si neviem vybrat medzi jazykmi alebo prirodnymi vedami. aka vysoka a neskor praca by poskytovala uplatnenie oboch, pripadne aj cestovanie po svete? ale zit v zahranici dlhodobo a zalozit si tam rodinu neplanujem.dakujem za vsetky rady :)

twixxx

keď ja už naozaj neviem.medicína bola taký sen.ekonomický smer by ma asi veľmi nebavil, neláka ma to proste, neviem no.a tá pedagogika, no jedine ozaj iba ak na VS, na základke alebo niekde na strednej radšej nie :D
nie je v medicíne odbor, v ktorom by sa dal ten cudzí jazyk využiť? :/ neviem čo idem spraviť...ale ďakujem vám za rady, porozmýšľam na tým :)

Janulik33

Cauko,
ked chces studovat biologiu + chemiu, chod na Pedag. fakultu napr. na TU, UMB... a studuj to ako buduci ucitel. Popri tom si mozes pridat aj cudzi jazyk ked budes chciet a budes to zvladat.
Nie zeby sa v sucasnosti ucitelia mali nejak bohvieako super, no mat 45 dni dovolenky, nerobit ziadne poobedne, nocne, sviatky, ani vikendy, za to asi stoji. Nie?
No a ked si k tomu spravis aj PhD., tak mozes robit na VS a to uz je ine kafe :)

jarka21

Ahoj! ja som do nedavna tiez chcela ist na medinu, ale som si to rozmyslela, lebo lekari su zaplateni ako kazde ine povolanie s VS, robis nocne, operujes a za ake peniaze? vyberam si skor ekonomicky smer, je to ovela lepsie zaplatene.Napriklad taka lekarka na obvode- vsetci tam na nu kychaju a ona zaraba ako chuderka.a ked si zvolis ekonomiu,tak tam mas vyuzitie AJ, podla toho aky odbor.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

medicína alebo ...? - Fórum - ZDRAVIE.sk