Alkoholizmus

monicka2509

natalka dam ti radu,kym tvoj priatel este len malo pije,bojuj s nim,pretoze este ma cas sa zachranit...a ked sa do neho nepustis ty,tak bude pit..ved kto dnes nema problemy?a to mame vsetci zacat pit?s mojim ocom je to uz marne,skusali sme vsetko..od dobreho az po zle,ze predame dom a ostane na ulici sam...no na neho nic neplati asi fakt ho nechat ..ved ma kamarata,kt.tiez pije ma 46 rokov,2tyzdne zivota..diagnoza:rakovina pecene sposobena alkoholom..a ani to nim nepohne..no vedz sama,ze taky clovek nie je suci ziadnej pomoci...

zds

natalka :),
dnes je vela rozumnych (neviem, ci patrim medzi nich, lebo som uz tiez toho nastvaral, dokonca ako student som mal tiez s poharikom urcity cas problem).
rozumnych je vela, ale malo ludi ma dostatok informacii.
tak je to aj s alkoholizmom, hm.

natalka261

BIMBO - ked dostanes chripku, a ludia daju ruky od teba prec, tak to som zvedava ako ti bude, dufam ze fajn. Asi ti zivot este riadnu facku neustedril, ze? Taka riadna ta este len caka...Pa BIMBO si fakt pozitivnym prikladom pre ludstvo !!!

natalka261

Mila Monicka,
no to ma fakt mrzi ako to mas. Ja viem, ze su situacie, ktore su velmi zlozite. Bohuzial nepoznam tu situaciu, takze je tazko hodnotit. Ale je to tazke. Ked bol 2 krat na lieceni, a spadol do toho znovu, tak je to moc tazke. No, teraz babo rad. Teraz by som mala byt mudra, ked tolko filozofujem, vsak? :-) S otcami to byva este tazsie. Napriek odmietaniu to skuste zas a znova. Je to tazsi pripad, ale napriek tomu to nevzdavajte. Skuste mozno najst nejake slabe miesta, na co reaguje vlastne, skuste trosku ist na neho psychologicky, trosku mozno vydieranim malickym (vies ako to myslim). Ale pravda je, ze ked sam nechce tak je to tazke. Prave o tom to je, ze je to tazke, ale je to tvoj ocino, a manzel tvojej maminy, skusajte aj dalej. Ked som pisala svoj clanok, tak som hovorila viac vseobecne, ale jasne, ze su pripady tazke a lahke, a niekde nie je ziadnej pomoci. Myslela som to aj ja tak, ze ked clovek sam nechce tak mu nepomoze nikto, to je pravda. Ale su pripady, kde treba bojovat, ako aj s tvojim ocinom. Niekto ma viac trpezlivosti, niekto menej. Ja jej mam viac, vdakabohu alebo bohuzial, neviem co mam povedat. Napriklad ja, pracujem vo Svajciarsku, pracujem v uctovnickej firme, a som denne vystavovana stresu, velkemu stresu, zodpovednosti atd. Vo Svajciarsku to ale tak je.Kazdy tu tak zije. Ale co tym chcem povedat. Moj priatel ma napriklad obchod, je tu konkurencia, atd, ma denne na starosti milion veci, a je na to sam, ja mu mozem pomoct akurat z uctovnickej stranky, alebo z poistenim, atd, skratka co robi nasa firma, s tym mu mozem pomoct, ale to je malo. Ma tam toho strasne moc, a zvladnut to je fakt tazke, a su okolo toho este aj kadejake ine problemy. Ale v tomto pripade viem, ze sa mu da pomoct. Nepije pravidelne (vdakabohu), sem-tam, a nie vzdy sa opije, ked pije. Ale uz ma ten naskok stat sa alkoholikom, a tomu chcem a musim zabranit. Je to tak, je vela pripadov moja, strasne vela, ale aj tak, nevzdavajte to s ocinom. Viem ze to ide aj na nervy, a na psychiku, ale aj tak, je to ocino, skusajte to dalej. Pa

zds

alkoholik ma jeden podstatny dovod na pitie - zavislost.
alkoholik je chory clovek.
tento nazor by si mal uvedomit nielen on sam, ale aj jeho okolie, bimbo.
od urciteho stadia alkoholik si uz sam nepomoze a neskor hocaka biedna, velmi biedna smrt...

monicka2509

natalia pekny prispevok,ale nesuhlasim s tebou..ty hovoris,ze ich mame podrzat a zachranit..o.k.poviem ti to z mojes strany a z vlastnej skusenosti..mam otca,pije...uz bol 2x na lieceni a stale ho to zmohlo..teraz som sa s nom rozpravala a on povedal,ze on na liecenie nechce ist...a teraz porad co dalej????pises,ze kazdy ma dovod preco pije a ten treba odstranit..on tvrdi,ze pije preto lebo ma problemy v praci..o.k.hovorila som mu,aby odisiel..on,ze nie..teraz daj radu..a huci do neho cela rodina..a cela rodina "nema"pravdu len on ma..tak porad