Alkoholizmus

natalia26

Mila Panika, mas pravdu samozrejme. Az tak som to nemyslela, myslela som to vsetko vseobecne. Samozrejme, ze su pripady kde nic nepomoze, a 20 rokov, zijes alebo zila si s muzom 20 rokov,ktory to tak robi alebo robil? Prepac, ak sa az tak moc vypytujem. Ale je jasne, ze ked ma clovek 20 rokov stale dovod pit, tak to uz nie je ok. To mi je jasne. Prepac, ospravedlnujem sa.

panika

mozno sa ti zda,ze je to jednoduche uzavriet to jednou vetou,ale viem,preco som to povedala (napisala).Aky dovod moze trvat dvadsat rokov?A ako clovek moze pomoct niekomu,kto o to nestoji a ani si neprizna,ze ma problem?A keby len on-stahuje do toho celu rodinu

natalia26

Ahojte, citam tu fakt zaujimave nazory. Napriklad preco alkoholici piju? No preco asi tak piju? To je ale otazka. Za sto bodov. Ja si tiez sem tam dam. Tu nejde o to aby sme rozpravali o tom ze nechapeme preco piju, ale aby sme sa snazili prave pochopit preco piju. Kazdy alkoholik ma dovod, samozrejme. Je jednoduche uzavriet to vetou: ALKOHOLIK MA VZDY DOVOD. Samozrejme ze ma. Ako som vcera pisala, moj partner ma tiez s tym problemy, a keby sa kazdy s kazdym vzdy rozisiel, alebo to jednoducho hodil za hlavu, tak za par rokov je 90 % na svete alkoholikov. Preco? Lebo väcsinou ti ludia, ktori okolo alkoholikov ziju, to uzavru jednoducho. Nechaju to tak. Preco? Pretoze je to pohodlnejsie. Naco sa starat o alkoholika, radsej sa ho zbavim, a necham ho tak, no nie? To je uplne jednoduche. Ci nie? Pre mnohych ludi ano, aj preto je viac a viac alkoholikov, pretoze my ludia zavrieme oci a nechame to tak. Aj preto. Odkaz pre Kitti: Preco sa neopytas svojich kamaratok, preco piju? Odkaz pre in-ge: No asi uz si alkoholik. Wau. Baba, si dama alebo co? V zivote to daleko takymto tempom nedotiahnes, asi tolko ti k tomu poviem. Hlavne ked si nic nepamatas. Gratulujem, si na najlepsej ceste. Myslim, ze by si sa mala vcas spamatat. Uz ked pije zena, tak to uz je ozaj hamba pre nase pokolenie. Odkaz pre lilinu: Zlatinko, je ti smutno za priatelom, chapem, normalne. Kamaratka ti povedala, ze tvoj priatel, s ktorym si sa rozisla, je kazdy den v krcme a pije. Samozrejme, ze pije, teraz po rozchode je mu urcite vsetko jedno. A bude pit dalej, pretoze po rozchode uz nema absolutne ziadnu chut k niecomu. Neukoncim to, preco? Nie som clovek ktory sa vzdava, a moj priatel sa este da zachranit. Nas pribeh je trosku viac iny. Ja tie dovody poznam, pre ktore si obcas vypije. A prave tie dovody sa snazim odstranit. Ked ho necham, tak tym z neho ja sama urobim zavislaka. A to nie. To neurobim. Bojovat s alkoholom je sice tazke, ale da sa to, len treba mat trpezlivost, ked ma aj ta druha strana zaujem, tak si myslim, ze este sa to da, ked nema druha strana zaujem, tak asi kaslat na to. Ale lilina dik za nazor, si inteligentna, ty to vidis tak, ja trosku inak. Pa

kitti

Nechapem alkoholistov.Preco piju? Aj ja si sem tam dam,ked idem na disko,alebo sme na nejakej oslave,ale aj to len s mierou,aby som sa trosku uvolnila a aby mi bolo lepsie.Stalo sa,ze som sa strasna opila,ale na druhy den to bolo take strasne,ze viac uz tak nechcem byt.Mam kamaratku,ktora pije ked ma problemi,druha zase pije stale. Jedna dobra rada:Viete co bolo prve,ked som sa zoznamila s niekym? Isla som snim na disko a sme pili,hlavne nechala som jeho pit. Preco? Kazdy chlap si vypije,len neni jedno,ze ak sa opije,ci je agresivny,alebo nie.Ja to mam najradsej zistit hned na zaciatku.
Vy, krori kazdy den pijete,preco to robite? Ako ste zacali?

in-ge

nooo ja som alkoholik asi už...pijem každy den..minimalne pivo....minimalne..teraz som ťahala 5 dni..tieto prazdniny..ale to som bola trošku viac na šalať..nič si nepamatam..skoro

lilina

Ahojte,som tu zas,lebo mi je smutno.Dnes mi behal po rozume cely den ten moj priatel,no teda už byvalý pritel.Je mi smutno a velmi mi chýba,ale potvrdilo sa mi že on by sa aj tak nezmenil.Bola som s kamaratkou a ta mi povedala,že je každý den v krčme a pije.Ona tam robí čašníčku.Je mi luto,že som mu nedokazala pomoct.Ale tu presne potvrdil,že sa nikdy NEZMENI!!!!A ty Natalia to ukonči čo najskor,lebo to nema cenu!Niektorí aj ked boli na liečeni sa vačšinou vratia spat k alkoholu.

zds

toto je neprijemna zavislost, ktora moze koncit aj smrtou alebo demenciou...
asi najdolezitejsie (aj najtazsie) je alkohlikovi vysvetlit, ze ide o chorobu.
je to choroba, ktoru treba nevyhnutne liecit.
ja viem, ze si to ludia okolo alkoholika uvedomuju, ale tymto smerom by som sa uberal.
"...zjednodusene : ak mas anginu, ides k lekarkovi, ak mas chory zub, ides k zubarovi, ak ta trapia depresie, ides k psychologovi,..."
je to tazke, ale asi tadialto vedie jedna z mala ciest.