Výzkum správnych postupov lekárov v slovenskom zdravotníctve - Meranie výšky

Príspevok v téme: Výzkum správnych postupov lekárov v slovenskom zdravotníctve - Meranie výšky
vyzkum1

Robím nezávislý výzkum o správnych preventívnych postupoch slovenských lekárov, teraz konkrétne správnosť merania telesnej výšky. Bol by som rád keby ste popísali, akým spôsobom sa vo vašom prípade meria výška u lekára, či vo vyzutom alebo obutom stave a či si lekár potrpí na vystretú polohu...Ďakujem za pozornosť, potom uverejním percentuálne výsledky správnych a nesprávnych postupov...

tpch

heh, vraj od vysky zavisi mnozstvo anestetik, to je naozaj bomba
Myslis, ze ked mi namiesto 175cm nameraju povedzme 177cm, tak otrcim kopyta?

jajkafr

vyzkum
to ako sa meria na ambulancii nezáleží od lekára, ale od sestry, ktorá meranie vykonáva... u mojej detskej lekárky ma merala sestrička vždy obutú s tým, že sa odrátala približná výška podpätku... ale keď som bola na spirometrii tam ma merali vyzutú na pásme... teraz v dospelosti som sa už nestretla s tým, aby ma niekto meral vždy sa len opýtajú na výšku.
a čo sa týka mojej praxe keďže som sestra potrpím si na tom, aby bol pacient vystretý a vyzutý pri meraní výšky.

vejva

Mna nevazili ani ked swom bola tehotna uz vobec ma asi nikto nemeral iba ja sama doma.Na porodnici som sa hanbila aj povedat ze kolko vazim ale nakoniec som sa sama uvedomila a povedala som presnu vahu a to som chcela oklamat ze mam menej xi xi

elsa5.5

to čo je za výskum?to nejaký vtip?ja tam idem ked ma bolí v hrdle,alebo s iným problémom:)počula som že dávka lieku záleží aj od váhy a výšky,ale mňa lekárka ani nemeria ani neváži tak tu máš odpoved na tvoju otázku.

vyzkum1

Práveže tento výzkum je dôležitý, nesprávne údaje môžu spôsobiť smrť, napríklad pri podávaní anestetík. Preto skúmam zodpovednosť lekárov pri týchto meraniach...

vyzkum1

Práveže tento výzkum je dôležitý, nesprávne údaje môžu spôsobiť smrť, napríklad pri podávaní anestetík. Preto skúmam zodpovednosť lekárov pri týchto meraniach...

tpch

Zase jeden velmi dolezity vyskum :-)
Mna sa lekar vzdy len opyta, kolko meriam, podla mna je mu to naozaj srdecne jedno..