ktory notas

Príspevok v téme: ktory notas
LiviaVS

neviem sa rozhodnut...www.alza.sk.... celkom fajn vykon, je tam office ale zvacsa citam negativne nazory na acer...alebo druhy - www.alza.sk.... 2 jadrovy sice mensia frekvencia ale inak hadam aj to iste. samozrejme ako studentovi mi vadi vyssia cena a ze tam neni office. potrebujem ho na seminarky, pozeranie filmov (nie je nutnost) a na emaily/net.

lost

Casio FH100 / ZR100, Olympus PEN E-PL2 alebo ten Canon S95 .. to su finalisti asi..

no zrkadlovka je asi fakt kanon na vrabce :D avsak som chcel co najvyssiu kvalitu, i ked.. to by bol overkill hlavne v zmysle velkosti fotaku (to by bolo asi menej prenostne ako kompakt)

ale ako pozeram, S95 je asi najlepsi kompakt v pomere cena/vykon/kvalita ..

na tom casio sa mi paci to 240fps video :D ale rozlisenie nic moc, no moze to byt sranda (udajne tiez foti pekne, no neviem ako to porovnat s S95). tie su vsetky +- rovnake asi, teda na kazdom fore sa docitam nieco ine :)

AdamKrt

lost: so zrkadlovkou moc neporadim. Mne sa skor paci nieco taketo univerzalne:
www.dpreview.com

Inak skus kuknut usporiadanie fotakov podla ocenenia..
www.dpreview.com

AdamKrt

lost:

no, to F, ako to volas... :) je celkom dobre mat nizke cislo, lebo prave potom zavisi od toho, napr. fotky v miestnosti byvaju tmave, alebo staci sero. Potom fotak pouziva vyssiu citlivost, tym padom je to viac zrnite.

Standard je podla mna F2.8. cokolvek s vacsim cislom by som si rozmyslel brat. Niekte, lepsie mali dokonca F2.6 a to je dobre natrafit na taky.

Alebo musis potom miesto automatiky zapnut, ze bude davat vzdy blesk. Lenze blesk ma tiez svoj dosah a naviac meni osvietenie zaberu v inom svetle. Takze je to na zvazenie.

Pre mna je svetelnost objetivu dolezita. Tiez to potom urcuje aj fotenie v tme, ci polotme, aka bude vysledna fotka.

Dnes clovek foti hodne v interieroch a pokial nechce vsade fotit s blesom, tak je to myslim dost na zvazenie, hladat nieco s dobrou svetelnostou.

Inak, NACO chces zrkadlovku ? Co s tym chces fotit ? Keby si robil profifotografiu, tak nepoviem... Nejdes nahodou s kanonom na vrabce ? :)

lost

No podla review tam pisu ze je to dobry fotak, len ze ci sa v tom nahodou tiez nevyznas :)
len to "f" ma vyssie, i ked tam pisu ze to problem nie je, teda pokial nechcem fotit v tme, pretoze niekedy maju optiky napr F=2 a pritim na takej clone nic neodfotia (alebo zle zaostria?) tusim take nieco :)
ten vyber je komplikovanejsi :D
tak ale, viacmenej je tam neobmedzeny vyber... :D

AdamKrt

Inak v minulosti znamenal MAC oproti PC obrovsky pojem v kvalite. Dnes je to uz standardny HW, ako su PC a kvalita je rovnaka. Ibaze ostal MacOS system. Kto ma, alebo potrebuje na to specialne aplikacie, ktore nie su inde, preco nie. Len potom necakajte, ze si k tomu na kazdom rohu kupite hociaky 3G modem s mobilnym internetom, ci hocaku tlaciaren, scaner alebo ine zariadenie a bude nemile prekvapko napr. s ovladacmi pre MAC, ze to nebudete moc pouzit.

AdamKrt

lost:

tak ked je Ti fuk objektiv, co si nekupis /horsie sa hlada/ kvalitny kompakt s kvalitnym objektivom ? Svojho casu napr. Canon A590IS mal napr. skvelu svetelnost objektivu zacinajucu na ohnisku F2,6, co bolo casto lepsie ako niektore zrkladlovky. Pritom mal aj vymenitelny objektiv... Lenze teraz nieco take zohnat je problem. Kvalitu fotaku spoznas, az ked ho budes mat dlhsie v rukach a nafotis s nim mnozstvo fotiek. Inak postupuj tak, ako som tu uz pisal...
------------------
daisinka:
na moj vkus drahe, nie som oblubencom MACu. Su aj ine systemy, ako MAC a tie budu rovnako trpiet problemom kompatibility. U na neni MAC tak rozsireny, ako v Amerike. Naviac biela farba - biele plasty maju tendenciu po case zajst spinou a nechutne zozltnut od svetla a to uz nevycistis bez toho, aby si nenarusila strukturu plastu. Ak si to budes aj kupovat, bielu radsej nekupuj.