škodí čaj ?

JahO_Odka

Zelený čaj by sa naozaj mal lúhovať len toľko, koľko je napísané na krabičke.
A čo sa kvality týka, bezosporu čaje na našich trhoch nie sú z jedného súdka, ako čaje podávané v ázijských krajinách. Preto je aj doba lúhovania a celkovo servírovanie iné.
Viackrát prelievané čaje sú úplne iná liga :) Má to úplne inú farbu, konzistenciu a chuť.

JahO_Odka

Zelený čaj by sa naozaj mal lúhovať len toľko, koľko je napísané na krabičke.
A čo sa kvality týka, bezosporu čaje na našich trhoch nie sú z jedného súdka, ako čaje podávané v ázijských krajinách. Preto je aj doba lúhovania a celkovo servírovanie iné.
Viackrát prelievané čaje sú úplne iná liga :) Má to úplne inú farbu, konzistenciu a chuť.

winki

wercalenže v tých nemocniciach určite nerobia sypaný čaj..ale proste dajú vrecúška a hotovo a okrem toho čierny čaj je zdrojom kofeinu...takže až tak najlepšie to neni.

winki

číňania, japonci sú najzdravšími národmi s najdhšou dlžkou veku, takže asi tak. Zelený čaj je tá najlepšia alternatíva, ak sa k tomu ešte pridajú sem tam bylinkové doma nazbierané zmesi tak je to určite zdraviu viac prospešné ako minerálky a voda z vodovodu.

marijam

Baira ja sa toho nebojím..že by mi ten čaj nejak uškodil.. Len sa pozri koľko rakovinotvorných látok je napr. v potravinách, a vlastne všade naokolo. Všade kde otvorím stránku na internete, nejaký článok v časopise tak nič len toto riešia!! To mám teraz prestať jesť úplne?

marijam

Gofruit No dobre teda..a ako dlho by som ho mala piť aby tú rakovinu dostala?? Si predstav takého číňana odkiaľ ten čaj pochádza..oni ich pijú denno denne a nič im nieje. Alebo mi povedz jeden-dva prípady kto z neho rakovinu dostal a potom sa začnem obávať.

werca

čierny čaj by nemal škodiť, aj v nemocnici dávajú na celodenný pitný režim čierny čaj s citronom. keby to bolo nezdravé, nedávali by to, a vonkoncom nie deťom ...