Národná hrdosť

Príspevok v téme: Národná hrdosť
azbest

Dobry den
moze to zniet trocha sialene ale rad diskutujem na veci takehoto charakteru...
uz dlhsie ma trapi otazka hrdosti a veci s tym suvisiace.Preco sa my ludia musime vzdy niekam zaradovat do nejakych skupin ci uz narodnych,etnickych,nabozenskych...preco sme hrdy na svoju krajinu?...nie je jedno odkial clovek pochadza?? myslim si ze by sme mali byt hrdy predovsetkym na seba a pozerat sa na inych ako na cloveka,nie ako na slovaka,nemca,maďara a pod.
mozno sa pytate co som tymto chcel povedat...chcel som len vyjadrit svoj nazor takto verejne :) rad by som si rvypocul nazory mnohych ludi na tuto temu...

pajtasom

Presne táto otázka aj mna trápi už dlhšie,čo je to národná hrdost.Ved nikto si nevyberá kde sa narodí nechtiac sa stane občanom nejakého štátu a žije v nej a preberá tradície danej krajiny,krajiny ktorá mu dáva pocit istoty.Ako vzniká náropdná hrdost? že sme vyrastali v prostredí nejakého jazyka ktorý nam dal lásku vzdelanie a prácu,dal nám pocit istoty že sme vyrastali v tradiciach istej krajiny.To že ludia sa sami chcu niekde zatriedit znamená že hladaju človeka niekoho kto bude zdielat podobný názor s nimi pribuznot , teda istotu asi to je národná hrdost.

Ja osobne neverím v pýchu a hrdost národa ale skor v človeka,ved nikto si nevybral kde sa narodil.

H2O

v prvom rade je to je snaha o nenapadnu promotion, ale je to napisane tak okato, že by sa dotyčnym vysmiali aj naivni drobci v školke .. inak ja som našiel :D

zuzulita2019

Pre náš malý slovenský národ je veľkou cťou, že sa u nás tento rok konajú Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji. Aj keď sme od hokejistov nedostali zlatý alebo strieborný darček, nezavierajme na nich. Snáď nám prekvapenie vo forme zlata alebo striebra darujú nabudúce. Ja osobne som hrdá na našich hokejistov a národnú hrdosť som sa rozhodla vyjadriť cez príveskom s polodrahokanmi českými granátmi s dizajnom dvojkríža. Možno sa vám to bude zdať čudné ... ale tento šperk z ceskygranat.sk mi bude pozitívne pripomínať tento športový sviatok.

Sperk

Pre náš malý slovenský národ je veľkou cťou, že sa u nás tento rok konajú MS. Aj keď sme od hokejistov nedostali zlatý alebo strieborný darček, nezavierajme na nich. Snáď nám prekvapenie vo forme zlata alebo striebra darujú nabudúce. Ja som hrdá na našich hokejistov a národnú hrdosť som sa rozhodla vyjadriť cez príveskom s polodrahokanmi českými granátmi s dizajnom dvojkríža. Možno sa vám to bude zdať čudné ... ale tento šperk z ceskygranat.sk mi bude pozitívne pripomínať tento športový sviatok.

mimisek

Suhlasim s RNG, ze Amerika, rovnako aj ine krajiny, v ktorych clovek nebol, by nemala byt posudzovana z televizie a casopisov. Som slovenska Americanka a som na to hrda. Ked som skladala prisahu pri ziskavani americkeho obcianstva, citali sa mena krajin, odkial boli jednotlivi ludia, ktori sa stavali Americanmi a mali sa postavit. Ked bolo povedane Slovensko, hrdo s vypnutou hrudou som sa postavila, nech vidia, kto je zo Slovenska! Ako jedina som tam bola upravena, v kostyme...
Ameriku mam rada, pretoze je to krajina neobmedzenych moznosti, pokial je clovek ambiciozny a tvrdo pracujuci. Vystudovala som tu, nasla som si vysnenu pracu. Bez znamosti a uplatkov. Sama za seba. Slovensko mam rada ako krajinu, krasna priroda. Ale po prichode do Ameriky som rada, ze som doma, pretoze sluzby zakaznikov su tu neporovnatelne. Tu som pani. Slovenske tradicie dodrziavame. S manzelom slavime sviatky tradicnym slovenskym jedlom. Ako Slovenka som rada, ze mam rozhlad a dobre vzdelanie.

jajka001_

no vidis RNG tak predsa sa hlasite k Slovákom :)
presne, tradicie vymieraju aj na Slovensku
mozno prave u emigrantov sa dlhsie udrzia, ako som pocula, male komunity v chorvatsku ci madarsku
h2o vzdy moze byt horsie
rng, ano byrokracia a zle zakony tu zabijaju malopodnikanie, preto to tu zakapáva, chodia sem predavat tie kolosy a robia z ludi otrokov svojich megatovarni a megaobchodov

tradicia

...ved tie tradicie pochovava samotny stat-zoberte si len velku noc-sama americka komedia bola v tv nic normalneho a uz aj niektory ludia oslavuju niektore americke tradicie-tak co potom-a ked niekto povie chcem toto alebo toto z minulosti vysmeju sa mu -ze je staromodny a neviem co este a pritom sam dotycny v minulosti bol gadzo s prepacenim...
vsetko zmenila doba a pad minulej doby-ty aspon dbali na tradicie a chranili stat ako tak...