Národná hrdosť

Príspevok v téme: Národná hrdosť
azbest

Dobry den
moze to zniet trocha sialene ale rad diskutujem na veci takehoto charakteru...
uz dlhsie ma trapi otazka hrdosti a veci s tym suvisiace.Preco sa my ludia musime vzdy niekam zaradovat do nejakych skupin ci uz narodnych,etnickych,nabozenskych...preco sme hrdy na svoju krajinu?...nie je jedno odkial clovek pochadza?? myslim si ze by sme mali byt hrdy predovsetkym na seba a pozerat sa na inych ako na cloveka,nie ako na slovaka,nemca,maďara a pod.
mozno sa pytate co som tymto chcel povedat...chcel som len vyjadrit svoj nazor takto verejne :) rad by som si rvypocul nazory mnohych ludi na tuto temu...

xy:)

ja nie som extra hrda na svk, nemam totiz dovod. priroda? x krajin na peknu prirodu, dokonca este krajsiu, mentalita ludi? nevyhovujuca pre mna, ludia su tu drzi a seru sa do cudzich zalezitosti, historia? ucit sa slovensky dejepis su muky, lebo to je totalne nezazivne, tradicie? na tie zrovna nie som. ostatne ani rozvadzat nechcem. ale mam citovy vztah k miestu, kde som vyrastala, to ano. tiez by som na svk chcela byt hrda, avsak zatial nie je na co. ale paci sa mi, ak je niekto hrdy na svoju krajinu.

hrdost

...ja som na seba HRDA ako clovek-som hrda nie len ze som SLOVENKA-ale nehanbim sa ani za to ze pochadzam z vych.slovenska...
ako clovek vela veci som dokazala-viem si priznat chybu,nikomu nerobim zle,nikomu nezavidim...
...snazim sa byt dobrym clovekom a to si myslim ze staci na to aby clovek bol na seba hrdy-a nemusi byt ani madar,slovak,cech ci ina narodnost...

Ewka12

moj nazor je ze mas pravdu v tom ze nezalezi akeho vyznania clovek je ci akeho narodu,hlavne je aky ten clovek je.ale zase je pekne ked clovek vo svoju vlast veri a je hrdy.nikdy si necitil ze patris sem a toto je tvoj domov?lebo ja ano,ked aj niekam cestujem rada sa na SK vraciam,paci sa mi nasa kultura,mentalita atd. ved tak som bola vychovana.mame krasne hory,prirodu,ludia su mily a priatelsky, pohostinny vacsinou,v inych krajinach to tak nemusi byt,nase tradicie su pekne....

doubledog

hrdost je podla mna pozitivna vlastnost a byt hrdy na svoj narod ci krajinu je uplne ok.
akurat ja ako Slovak nemam byt na co hrdy, Slovaci zatial nic poriadne nedosiahli.

ale ja som optimista a verim, ze nas cas este len pride.

simonkaaaaa

ja suhlasim s nazorom zakladatela - azbest

je jedno, odkial clovek pochadza
lebo ak su to bariery statu, pokial si cti svoju zem, dochadza k istemu stotozneniu
svojou pychou k narodu len presadzuje jej ideologiu, zmyslanie, vieru a uz dochadza k skatulkovaniu a to obmedzuje ostatnych
ak ma potom iny clovek ine nazor, zmyslanie - tak sa proti nemu postavime a branime si svoj nazor..a to nie je sparvne...potom to prerarasta aj vo vojny, konflikty
lebo preco by prave ten nas nazor mal byt spravny??
nas tak vychovali a ine ani nepozname a potom s tym co nad dali zijeme cely zivot, pretoze nam to vsugerovali

je pkne ak clovek citi zdravu naklonnost k svojim tradiciam, ake netreba to prehanat
ako pises, zaradzovanie sa do etnickych, nabozenskych skupin a inych vytvara len nam samym bariery, obmedzuje nas to a urcuje comu mame verit, ako sa spravat

je jedno odkial clovek pochadza a aku rolu hraje v zivote, lebo vsetko su to len vonkajsie zalezitosti...pochadzame z rovnakeho zdroja a v tomto zmysle medzi nami rozdiely nie su

lost

rena23, no tak 11.09 zomrelo cca 3000 ludi, cize ak sa najde 1000 velmi nastvanych tak je to celkom pochopitelne, ten den celkom vela zmenil, i ked nevidel som ako sfanatizovany boli az.
(i ked ktovie co je pravdy na 09/11 a Ladinovi..)
avsak nie vsetko co davaju v mediach by som povazoval za doverihodne (napr skandujuci ludia po niekoho smrti), mozno sa snazia povzbudit ostatnych aby zdielali podobne sfanatizovany nazor..

lienocka2808

Tak ja som hrdá na Slovensko na našu krajinu. Narodila som sa tu, žijem tu celý svoj život. Politiku neriešim, pretože tu by naozaj nebolo byť na čo pyšný.
Prekvapuje ma momentálne zomknutosť Slovákov počas MS v hokeji. To je ešte okrem futbalu asi jediná príležitosť kedy sa dá vidieť, že slováci sú aj hrdí na to, ze su slovaci.
A na co som konkretne hrda ja? Mne sa paci, ze kazda krajina a ludia v nej su odlisni. Mame krasnu krajinu, prirodu, historiu. Ked som niekde v zahranici, vzdy si tam zoberem nejake male darcekove predmety a rozdam ich ludom co v tej krajine spoznam. Teraz som sa vratila z Turecka, a neskutocne ma zarazil jeden nemec, ked mi povedal, ze ved vy ste sa odclenili od rusov (?). Tak som mu pekne nakreslila mapku, ze aby chudak vedel kde sa vobec nachadzame, vysvetlila som mu, ze pozeraj ty moj zlaty MS sveta v hokeji, ze kde budete hrat aj vy a to sa bude konat na SLOVENSKU.
Malo ludi nas pozna, lebo sme malicka krajina s nie dlhou historiou (1992).
Comu nechapem je ale nasledovne: Môj priatel je madar zijuci od narodenia na Slovensku v južnom pohraniči. Je nesmierne hrdy na to, ze je madar. Ale ja tomu nechapem. Narodil sa na slovensku, zije tu cely zivot, pracuje na slovensku a je hrdy na to ze je madar. Pritom v Budapesti bol za cely zivot mozno 5x. Tomuto proste nepochopim. Pretoze ja budem mat citovy vztah k miestu kde som sa narodila a zila.

rena23

RNG, mna vcera sokovalo, ako strasne sa americania tesili, ze zabili Ladina. Chapem, ze pre nich to bolo dolezite, ale reakcie sa mi zdali neprimerane. Ked som videla, ako, uplne sfanatizovani, skadndovali na uliciach, zrazu mi nepripadali o nic lepsi ako islamisti. Zlo proti zlu. A to nebolo par hercov a politikov, ale tisicky obycajnych ludi...

RNG

Narodnu hrdost mensich narodov vacsie umelo potlacaju, tak isto ich historiu, pricom sami si robia dokonca dodatocne novu historiu na podporu hrdosti.
A ako american a hrdy na to nemam rad, ked vyse 300 milion ludi posudzuju podla par tisic ludi z Holywoodu a nasich skorumpovanych 545 politikov, ktorych je na case vyhodit a nahradit naozajstnymi reprezentantmi naroda, nie skorumpovanymi sluzobnikmi roznych malych zaujmovych skupin. Inac co sa toho tyka, keby ste dali dnes dnesnym Slovenskym skorumpovanym politikom taku financnu a vojensku obrovsku moc, ako maju americki, cely svet by sa triasol od strachu co spravia.
Podla skorumpovanych politikov a amoralnych hercov predsa nie je fer posudzovat celu obrovsku krajinu, kde je moralka u beznych ludi v priemere ovela vyssia, ako v Europe.
To mozem zodpovedne tvrdit, lebo poznam obe stranky velmi dobre,aj Slovensko, aj Ameriku.
Nuz ale ked chcete verit skorumpovanej tlaci a televizii a ich umelych obrazov o Amerike, niet tu o com diskutovat.