Strach zo zvarcania

Príspevok v téme: Strach zo zvarcania
Wikimon

Ahojte chcela by som sa poradit alebo chcela by som pomoct .... mam taky problem ze mam neskutocny strat zo ZVRACANIA.... netusim ako je to mozne.. nemozem na zemi vidiet rozliatu vodu lebos i uz myslim ze niekdo vracal.. nemozem pocut ako niekdo vyleje vod na zem.. nemozem pocut ako niekdo vracia nedaj boze to vidiet ihned sa roztrasiem a snazim sa dostat z tade prec. keby pride nejaky clovek za mnou a opre sa o mna ze je mu zle a povracia sa tak by som ho bola mozno schopna aj zbit od strachu .... takisto je to so mnou ked je zle mne ... musim byt sama a chodim v izbe hore dole stale si hovorim ze nesmiem vracat lebo to neprezijem... strasne sa toho bojim newem co mma robit..... a ked je niekdo v moje blizkosti chory na crevnu chripku alebo nejaku inu chorobu spojenu z vracanim snazim sa robit vsetko preto aby som sa aj ja nenakazila niekedy sa spravam az ako Monk...... ale zacnem si namyslam a hned je mi zle hned mam hnacku a dostavam sa do zufalstva.... :(.. uz neviem co mam robit.. beriem antidepresiva ale momentalne je mamka chora ma hnacku .. a ja uz si newem ci namyslam alebo som to naozaj chitila.... som skutocne zufala.. :(

srnčiatko23

Fuj, že prsty do krku :) to som nikdy nerobila, keď mi je zle, tak robím všetko možné len aby som zabránila vracaniu. Ja sa to snažím sama nejak prekonávať, ale nie vždy sa mi to darí. Napr. mi vadí aj keď je v telke nejaká scéna, kde sa grcá, tak si zakrývam oči :)

geekygirl7

Je to fobia, ma dokonca aj meno: Emetophobia
en.wikipedia.org

A vraj dosť častá:
www.suite101.com

Emetophobia is a specific phobia and one of the top ten most common in the United States, though it is rarely discussed and many sufferers mistakenly believe they are alone in their fear.

vikiviki

:))) chapem Ta, ja som na tom bola podobne, ked som bola mladsia a nebodaj mi bolo zle od zaludka, trebars z jedla,tak som trpelaaaa, nedala do seba nic co mi druhi radili, ze mi ako pomoze.A dat si prsty do krku??? v zivote som to nebola schopna urobit, a mozno by sa mi skor ulavilo.ale kdeze. Sice to neurobim ani teraz, a tiez nemusim pohlad na "vracajucih ludi", ani na tycku na chodniku sa radsej nedivam, a velmi zdaleka obidem :))))ale je to uz o dost lepsie s pribudajucimi rokmi, a prichodom deti.

Wikimon

sak ja som aj navstivila...berem antidepresiva ktre mi zabrali ked som bola mala... tak len cakam ci sa toho zbavim...

mataBB

prijemne to nie je nikomu,ale stava sa to kazdemu..ak sa nechces dozivotne bat takychto veci tak navstiv psychologa..ja by som sa nedokazala trapit kvoli takymto veciam,ked viem, ze mi moze niekto pomoct

Wikimon

no vacsinou to tak byva .. prvy priznak ... nevolnost .. aj ked viem ze nie kazda... ale ja som urcite medzi tymy ktora by vracala.. co by som neprezila.. a ak sa k tomu dostanem tak aj ja dufam ze si uz nato zvyknem konecne... lebo tie dlhe roky plne utrpenia su priam chore

srnčiatko23

Šak mne je jasné, že ak budem mať dieťa, tak bude aj vracať, ale potom to budem brať inak. Dúfam. To si už na to zvyknem a príde mi to ako normálna vec. Ale proste sa to snažím premôcť, ale momentálne je mi to úplne nepríjemné.

wikimon

Viki asi koli tomu nechcem byt po prve vobec tehotna kedze by som stale vracala.. a po druhe vobec nechcem mat grcajuce deticky..:(.. tiez newem co idem robit kedze chcem mat psika a krkavca.... a ti mi tiez budu grcat ...