Som na hlavu

Príspevok v téme: Som na hlavu
biela mačka

Totiž mám taký psychický problém (zase), že som sa zamilovala do toho kamaráta, ktorého som tu spomínala. Síce ma naštval, aj som mu napísala svoje a tiež sa vyjadril, že nechce vzťah iba kamarátstvo, no nepomôžem si. Je dosť svojrázny, má názory, s ktorými ja absolútne nesúhlasím (prehnaná viera v Boha, no je ku mne dobrý a asi preto mám tento pocit. Keď mu to poviem úplne na rovinu (aj keď som mu už niečo naznačila), zľakne sa a nebudem mať ani kamaráta. A keď mu to nepoviem, budem sa trápiť vnútorne.

Magy

Teresita - prepac, ale neda sa mi nesmiat na tom trucovitom "aj tak mam pravdu!".
ja dokazem respektovat nazory, pokial su zalozene na niecom, co dava zmysel, hlavu a patu a dotycny to vie obhajit a zdovodnit, teda vie, co hovori. ale tvrdit, ze nepouzivame mozog (lebo neverime v Boha) je ukazkovy priklad nabozenskej zaslepenosti. asi preto najviac vojen a problemov na svete je kvoli existencii rozdielnych nabozenstiev a vierovyznani, vsak? kedysi to boli krizove vypravy, hon na carodejnice, dnes je to "allaaahu akbar - bum!!"

Mimulus

Nečítal som nič okrem témy takže si polož jednu veľmi jednoduchú otázku: Buď Ťa neodmietne a budete spolu šťastný alebo stratíš aj lásku aj kamaráta. Čo je lepšie, mať platonickú lásku a súčasne kamaráta ako nemať nič?

Leela333

Prepáč Teresita, ale máme právo na svoj názor. Pre nás nie je "blbý". Pre tvoju informáciu, nie som kresťanka, ale to neznamená, že v nič neverím. A čo sa týka evolúcie, skús si ju najprv naštudovať než napíšeš aká je to hovadina. Vznik sveta je omnoho komplikovanejší a hlbší proces, možno je za tým nejaká vyššia sila, ale ver mi, že nikto len tak neprišiel, neluskol prstami a hop - bolo to. A reagovala som, lebo nevidím dôvod, aby si bielej mačke nadávala pre jej vieru. Alebo komukoľvek inému.

mrskaa, tá téma je je už rok stará...

mrskaa

VYjadrím sa len k zakladateľke témy,lebo na Teresitu sa vyjadrovať neoplatí.
Určite sa radšej s tým kámošom porozprávaj a naliať si čistého vína je 100krát lepšie,než sa trápiť a klamať. Ak on vďaka silnej viere v Boha sa riadi nezmyselnými dogmami a nahrádza cudzie názory svojimi vlastnými,aspoň ty použi svoj rozum!!

Teresita

oh a pán d. Nemám slov. Zamyslel si sa čo bude po tvojej smrti? Zamysli sa nad tvojim zmýšľaním. Tam sa celý tvoj život odrazí nad tvojimi myšlienkami a skutkami. Čo myslíš...budeš v pekle alebo v nebi? Rozmýšľaj. A ani ten mozog si nemusel mať. No z nejakého dôvodu ho máš. A neprivial ti ho vzduch.

Teresita

nepatrilo to tebe ale bielej mačke. No aj tak život bez viery, že si na tomto svete pre nejaký dôvod je ako veta bez slova. Je to podla mňa blbé, že niekto o takýchto veciach pochybuje a neverí v ne. To akože napríklad ľudia sú z opice? Hlúposť za všetky drobné...Keď už tak z čoho je potom tá opica? Asi že by ju stvoril Boh. Nebolo by nič, keby to On nestvoril. A namiesto aby mu ľudia boli vďačný, tak sa správajú tak ako sa správajú. A majú také názory aké majú. Je to na zaplakanie nad takýmito ľudmi.

Leela333

Teresita, neviem, či to patrilo mne, ale nepomenovala by som ich inak. Tiež by som nemohla žiť so silným katolíkom, lebo ja ňou nie som. Znie to možno zle, ale predišla by som tak problémom do budúcna ako napr. hádky o tom, či bude svadba v kostole, či pokrstiť dieťa a pod. Niežeby som niečo z toho vôbec plánovala, ale ktovie, čo bude.

Teresita

no tak ako by si chcela pomenovať takýchto ľudí? Ide to aj jemnejšie, ale toto vysvetliť asi iba takto aby si uvedomila ako hlúpo uvažuje!