Clovek bez citov

Príspevok v téme: Clovek bez citov
anicka5656

existuje clovek ktory nema cit ani zlutovanie,ktory vam robi napriek,ktory vas psychicky nici,ktory sa hra na nieco cim nie je.clovek ktory je nezranitelny. MA TENTO DRUH "CLOVEKA" CIT??ano,kde???ako ho prejavi???

AKO ZRANIT PSYCHICKY TAKEHO CLOVEKA??

DNES SOM BOLA SVEDKOM SITUACIE KED TEN DOTYCNY "BEZCITNIK" ublizoval len slovami.ako mu to vratit??? ci mam cakat na karmu???JE POMSTA HRIECH?

lost

anicka5656

ak to boli len slova, tak karma to vybavi :)

ako pomstit sa mozes, preco nie, avsak.. pomsta je ako cukor.. chuti krasne ked ho olizes, avsak po nom si neskutocne smadna.. respektive ta super sladka chut skonci a mas "abstak"... najlepsie je ignoracia, alebo dusevna pohoda, proste kaslat na to, nech su to AKEKOLVEK slova, klamstvo ci pravda, to je jedno,

ja si hovorim:
"Su to len slova"
no zaroven viem ze slova su daleko silnejsie ako "fyzicka facka/past" do tvare..

ono najlepsie je mat "štít" ktory neprepusti slova a zaroven mat "štít" ktory NEVYPUSTI taketo zranujuce slova na ineho cloveka (pretoze hnev dokaze aj vo velkom flegmatikovi obcas skomolit nepekne slova, ktore pominu, avsak tym sa (relativne) stratia v minulost, no ak by boli vypustene na povrch, nic ich uz nezmaze, absolutne vobec nic..)

lost

AdamKrt, ale najst to miesto :) to je narocne... a psychopati myslis ze maju ? nie fyzicku bolest ale dusevnu myslim.

bella12

anicka5656, ubližoval Tebe? Človek v takej situácii prirodzene cíti hnev, krivdu, chce reagovať, vrátiť to späť. Aj keby si sa pomstila, myslíš, že by si sa cítila lepšie? Nie, považuješ jeho slová, činy za zlé a na tú istú úroveň by si sa znížila aj Ty. Nechal by tú pomstu len tak? Pravdepodobne nie a špirála zlých skutkov z jednej aj druhej strany by sa stupňovala. Viedlo by to len k Tvojmu väčšiemu hnevu a nepokoju. Rozmýšľaním o pomste a o tom, ako by sa dalo ublížiť tomu človeku dovolíš vnikať jed do svojho srdca. Preto je najlepšou "pomstou" odpustenie.