socialny a skresleny problem...

Príspevok v téme: socialny a skresleny problem...
sureves

zdravim, pred rokmi na mna prisli silne depresie, mal samovrazedne sklony, nemyslel som na nic ine...potom sa to ustalilo ale zanechalo to stopy...zivot je pre mna viac vazny, citim odpor k ludom, k spolocnosti, depresie na mna prichadzaju stale...cim dlhsie to ale trva, tym viac sa zacinaju crtat problemy, ktore som si najprv nevsimol...nechcem byt v spolocnosti cudzich ludi, predstava ze kamarati idu pit sa mi hnusi ale pritom sam sa chcem ozrat na smrt. Mam panicky strach z buducnosti, mam dievca, ktore sa mi uz musi vtierat nech ju niekam pozvem, ale ja mam strasny strach, pretoze by som musel poznat jej kamaratov, musel by som snou chodit von a drzat ju za ruku...mam problem ju objat vonku, strasne sa bojim, ze na nas niekto pozera, som nervozny, nastupil som s nou do autobusu a az vtedy som si uvedomil aka zmena je, ked som s nou sam a ked medzi ludmi...okamzite som znervoznel, zase prisiel ten blby pocit...ked som s nou isiel pred dom, chcela ma objat na rozlucku, ale ja som musel ist az o ulicu dalej lebo som sa bal ze ma vidia susedia a aj tam som mal problem ju chytit...hned som ju pustil a zacal som sa obzerat ci nas niekto nevidel...mam strach z cudzich ludi...bojim sa predstavy, ze s nou budem musiet pit, vypijem si len sam hnusi sa mi to ozierat sa s niekym inym...a co je divne, mam blby pocit z jej buducnosti, hovorim si, ze naco s nou mat vztah, ked aj tak sa vyspi s dalsimi desiatimi...potom si zacnem vytvarat zavery, ze z nej bude stetka, predstavim si ako sa zabava, ako pije, ako ju niekto pretiahne...dopekla neviem co chcem, mal niekto taky problem? Ze sa bal na verejnosti partnera vobec objat, nie to este bozkavat...alebo s tymi blbymi predstavami...to vam nevadi? Ze sa vasi partneri vyspali a vyspia s dalsimi dvadsiatimi?....ako mam na to vsetko prestat mysliet?

jajka001_

verim ze nezmeni, skor ju trapi preco sa tak zvlastne chovas, ked to pochopi, urcite bude rada ze konecne vie co je vo veci a bude sa ti snazit pomoct. ono vela pomaha uz to ked o probleme hovoris.

sureves

no vďaka, pomohli ste mi...skúsim jej to vysvetliť, a uvidím...raz keď sa ma pýtala, čo mi stále je, tak už som načrtol problém so spoločnosťou ale ona to zrejme nebrala veľmi vážne. Ona to nezažila takže to veľmi nepochopí. Keď mi na môj problém povie, že som debil a tým problém ukončí, tak na ňu kašlem. Keď nie, tak mi hádam aspoň pomôže ísť k lekárovi. Myslím, že po tom by už vzťah nebol. Ale ona je v podstate milá, hádam sa jej postoj ku mne nejako strašne nezmení...

jajka001_

zdover sa priatelke, ak je fakt kamoska, urcite ti pomoze. mozno to bude ona kto ti pomoze ist k lekarovi.
myslim ze su aj nejake volnopredajne lieky proti uzkosti, čaje a tak, skus pogooglit.

jajka001_

chapem, je tam ten strach ktory ti brani. ale skus sa prekonat. pretoze, prekonavanim seba a strachu sa zbavujes uzkosti a strachu v sebe. povedz, co sa moze stat? dvihnes telefon, zavolas. dvihne ti lekar. mas stale moznost polozit. ak nepolozis, otvoris usta, povies v com je problem. este stale si anonymny. objednas sa. este stale si anonymny.
a ked uz toto vsetko zvladnes mas moznost tam ist ci neist. budes nad tym rozmyslat. ak nepojdes, budes sam zo seba sklamany ze si to nezvladol. ak tam pojdes, budes mat strach. ano, ale ten strach mas aj tak. treba spravit kroky aby si sa toho strachu zbavil. takze, naberies odvahu a pojdes tam. mozno ze zastavis pred budovou a otocis sa a pojdes domov. nevadi, pretoze si dokazal prist az tam. objednas sa este raz, dalsi krat uz mozno zvladnes zaklopat na dvere. otvori ti nejaky clovek, ktory ti mozno bude sympaticky a mozno nie. tak ci tak, nemusis mu povedat nic. je to stale na tebe. ci sa mu otvoris a vykecas sa. dalsi krat tam prist nemusis. stale mas na vyber. a o to ide. ze si mozes vybrat.

sureves

jajka- no skúsim si to nejako zorganizovať...ale už teraz som si skoro istý, že to neurobím...sám nie...potrebujem niekoho kto ma tam dokope...

lost

vygoogli, zavolaj, odjebnaj sa na presny cas a mas po probleme s cakarnou.

priatelke povedz aky mas problem..
ak si myslis ze to sam uz naozaj, myslim NAOZAj nezvladnes. ono je to priatelka, ze? cize pomoct by ti mohla, ak nie, tak ....

preco by si mal zrusit vztah, len preto ze mas nejaky problem? teda ak ju mas naozaj rad.. dnes je drsna doba a ty si aspon priznas ze mas problem. iny clovek na to ani nemusi vyzerat (ten zjavne stastny par co vyzera ako ze sa zabava v zivote, v buse ich vidavas) a moze mat horsi problem ako ty.

hlavne nerob rozhodnutia takto neskoro vecer :) jedine co by som ti odsuhlasil je objednat sa k lekarovi..

jajka001_

vyber si lekara, zavolaj tam, objednaj sa. nemusis cakat.
kazdy vie byt nenapadny, ak chce. okrem toho, nazory ostatnych mozes mat v pazi.
platit, neviem ako to je, ale myslim ze neplatis u statnych.
dievcatu sa radsej zver s problemom, mozno ti dokaze pomoct lepsie ako ten psycholog, ak je dost mudra.

sureves

čiže pôjdem do čakárne, a čo? Ma zoberú dnu, vypočujú a začnú liečiť? Veď aj tam sú ľudia, a keď ma budú vidieť na psychiatrii, tak je to ešte horšie. A tiež treba platiť...ja sa do toho ísť neodvážim...na dievča sa asi vykašlem, aj tak by som jej nič nedal, poviem jej, že mám nejaké problémy, že vzťah nevyjde atď. Ale k doktorovi by ma musel niekto dokopať...