Nocne budenie na prelaknutie a nedýchanie

Príspevok v téme: Nocne budenie na prelaknutie a nedýchanie
Lulu2011

Nie stále, ale parkrat do mesiaca sa mi to stane, uvazovala som aj nad tým, ci nemam spankove apnoe, ale bola som na ekg celonocne a tam sa ziadne výpadky dychu pocas noci nezaznamenali. Trpim dost unavou, potrebujem spat 9-10 hodin a aj tak pozivujem pocas dna. Proste normálne spím a zrazu sa zobudim hrozne prelaknuta, ze "zomieram" rozbusi sa mi srdce a bojim sa zaspat naspat, niekedy sa mi to stáva ked zaspavam. Citala som, ze to moze byt zuzenými dýchacimi cestami, mam problem s nosovou priehradkou, chcem to poriesit chirurgicky, ale stale si nie som ista ci to mam z toho. Ak sa s tým niekto stretol, budem rada za reakciu :)

Tomas12345

marecco8785 :

A co ty vlastne zistili ? Nejaku alergiu, ci nejaku astmu ? RTG pluc ty uz spravili ? Spirometriu, pulznu oxymetriu ty už robili ?

Neviem čo ty je (kedže nepíšeš výsledky vysetrení a diagnozu) ale tak ako skús si hodín pred spaním izbu riadne vyvetrat, nech tam máš cerstvy vzduch. Takisto si pravidelne izbu vysávaj a umývaj nech tam nemáš prach, ktorý u niektorých ludi môže sposobovať stazene dýchanie. Poprípade mat po ruke i nejaký ten benzodiazepín. Nemusíš si ho dať, ale už len ten pocit že máš pri ruke niečo čo ťa aspon ukludní je na psychiku ok.

Ja som inak dávnejsie tiež mával problémy s dýchaním, a celkom mi na to pomáhala mierne studensia sprcha.

marecco8785

ahojte . mam to aj ja je to nieco s dychanim doktor mi dal stereoidne inhalatori tak si musim streknut pred spanim aby som sa nebudil,inac sa zobudim ze nedycham a so strachom ze zomrem potom sa tiez rozbusi srdce od strachu a nejde mi zaspat. streknem si ventolin inhaler a zaspim. :-(

Lulu2011

nudinka - a beries, alebo si brala nejake lieky? no ibuprofen je záhul na pecen to radsej nie, ja si pulz nekontrolujem, ale vybehne pri chodeni aj na 160 uderov, kardiologicka len zalamovala rukami, ale poskodenie srdca nenasla

nudinka

lulu, ano preslo, ja som tiez kedysi mala uzkostnu poruchu, takze som vedela teraz co je asi vo veci.. no musela som sa fest snazit ukludnit a povedat si, ze sa mi nic nestane, ze sa nemusim bat.. problem je ten ze este stale si casto hmatam pulz ci mi normalne bije srdce a ibuprofen si radsej nedavam lebo sa mi toto stalo odkedy som citala ze od neho moze clovek aj zomriet, hmm

Lulu2011

Baby dakujem, mala som ju diagnostikovanu pre 8 rokmi, ale taketo nedýchacie stavy som nemala, skor stavy busenia srdca, toto je teda fest neprijemne, nudinka preslo ti to potom?

nudinka

podla mna skor panicka porucha.. mala som take obdobie ze som sa strasne bala zaspat, ze zomriem, a vtedy som sa budila takto isto.. alebo mas vela stresu..ale podla mna skor ta panicka porucha