Nehanbim sa za to co som dnes zjedla 2

[zruseny22]

Nepodstatná, nebuď smutná. Ak je u vás lepšie počasie ako tu, tak si zober korčule, alebo ten bicykel. Určite lepšie a zdravšie ako vracanie!!! Čo si spapala okrem tých 2 chlebíkov? Ak nič, kašli na to. Nie je tak neskoro večer.

Nepodstatna

Dievčatá ja som sa nažrala :-/ a viem že je to blbé ale prosím povedze mi že to nieje až tak zlé že keď tera zoberiem korčule a pojdem korčuľovať alebo bicykel že to bude lepšie ako keď pojdem na wecko prosím :-/ :-/ :-/ :-/ zas zass zas som totálne dole !

Nepodstatna

Cry jesť 5-6x denne ? ..po druhom jedla výčitky , prejednie , záchodová misa .. skúšala som to už milión tissíckrát ...

Moam - vieš to je o tom že ja mám pocit že my o tom častokrát vieme viac ako psychológovia :-) NO som rada že je tam ten minulý čas aspoň nieoč osm zvládla , nad niečím som vyhrala a preto nie som až taký slaboch ako si sama myslím že som :D ! Máš pravdu ktovie kde sú ...

[zruseny22]

Škoda, že jediné pracovisko pre PPP je len v Pezinku. Na normálnych psychiatriách sa tomuto problému veľmi nerozumejú. Nie je na to v iných nemocniciach vyškolený personál. A to je škoda.

[zruseny22]

Nepodstatná: nie je chyba v tom, že sa snažíš chudnúť, snažíš sa málo jesť.. ale príde hlad.... veľký hlad, lebo si sa celý deň obmedzovala... a tak začneš jesť.. povieš si, že sa normálne najem... lenže prídu výčitky a ty to neustojíš a pokračuješ v jedení? Ak je to takto, na to je len jeden recept: jesť pravidelne, 5-6x denne. Takto sa to robí v nemocnici, aby si predišla veľkému hladu, vlčiemu hladu. Možno neuveríš, ale keď som bola v nemocnici, dievčatá s bulímiou pravidelným jedením normálneho jedla chudli!!!! Chudli v nemocnici!!! Tak to aspoň skús!!!!

Maoam

je to zavislost, rovnako ako kazda ina, podla mna je aj malo terapeutov, ktori su fakt schopni pomoct, tak skutocne pomoct, neviem ale na to treba skor traumaterapeutov a nie psychologov, ktori tam daco melu o zmene spravania a trenuju nejake situacie, proste vy mate vsetky nejake traumy za sebou a ked sa rezes, teda ked si sa rezala, tak je to proste agresia, nenavist a bolest, obratena proti tebe samotnej, ale asi to patri niekomu inemu (ktovie kde ta osoba/tie osoby su).......je to tazke, je mi z toho tazko na dusi :-(

neviem co ste absolvovali za liecenia, baby, ale mozno su koncipovane zle, nedostatocne, mozno by to chcelo vsetko prekopat, cely ten system

Nepodstatna

Maoam - Ja viem , že všetko to čo píšeš je pravda a chcela by som to tak strašne by som to chcela . Každý boží deň vstávam s pocit CHCEM tak strašne sa CHCEM dnes vyliečiť ! Darí sa mi hodinu , dve potom ako vstanem a ja som šťastná chvílku fakt šťastná a rozmýšlam nad tým že dnes sa mi to možno podarilo ... a zrazu do toho príde nejaka blbosť ! Blbá poznámka niekoho z okolia blbý pohlad do zrkalda alebo maličký prehrešok . Ale malý prehrešok znamená že som zlyhala a tak si zrazu poviem aa zás som to dosrala tak to doseriem ešte viac a zrazu sa preberiem keď sedím nad záchodovou misou ... občas su dni ako dneska ! žeriem (aj momentálne BIELY clieb ten som už par rokov nejdela so sálamou a syrom už jem 2 velký krajec ) a momentálne je mi to jedno síce to zapijam guttalaxam ale to je nepostatné .. aj ked zajtra bude mať o pol kila viac a tým pádom to bude ešte horšie ... vieš a práve preto už nemám silu bojovať .. lebo to robím každý podžubaný deň a vžždy to pokazím ... najlepšie na tom je že som to chcela .. ešte keď sa s tým dalo prestať všetci mi hučqali do hlavy prestaň kým je na to ešte čas .. ale ja som nechcela chcela som byť chudá , chcela som si ubližiť ... aspoň sa už nerežem a nepredávkuvávam liekmi , aj keď niekedy mám nauveriteĺnú chuť to urobiť NEUROBIM TO .. tak aspon trochu mám ten pocit že som z časti sama nad sebou vyhrala