Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

zlomený zub

Príspevok v téme: zlomený zub
silvus28

Predvčerom sa mi zlomil predný zub, dnes mi tam dal zubár takú dočasnú náhradu, vyzerá to síce prirodzene, ale stále mám taký paranoidný pocit, že mi to vypadne, ...prilepil mi to tam vraj nejakým cementom...čo myslíte, bude to zatiaľ držať,keď je to zlepené cementom? A dosť mi to tam zavadzia, je to ako niečo cudzie v ústach, zvyknem si na to?
Ďakujem za rady...

mate59

vytrhol by ti ho len v prípade,že ba sa nedal zachrániť,ale to ti iste nehrozí.Aj keby bol odlomený skoro celý, dá sa spraviť naň korunka.

bibba

ok. takze toto posudi asi az zubar... dakujem. keby este niekoho nieco napadlo, kludne piste. a aj ako ste sa vyrovnali s vytrhnutym zubom v mladom veku. ak mate vytrhnuty...

bibba

chcem sa nieco spytat. asi ked som mala 16 rokov sa mi "rozpadla" jedna stolicka. proste polka zubu odisla. zubarka mi ho nakoniec dala dokopy a doteraz (6 rokov) som nemala ziaden problem s nim.
pred cca. mesiacom a pol som na tom mieste rozhryzla take tabletky na proti bolesti hrdlu. a potom 3 dni v kuse mi z toho zubu vypadavali kusky plomb a podobne. nic ma nebolelo, aj ked samozrejme, ze by som s tym isla k zubarovi, ale asi som to nechala na poslednu chvilu. a dnes to prislo. hrozne to boli. a je v takom stave ako vtedy pred 6 rokmi, cize zas polka zubu.
myslite si, ze sa to moze dat dokopy este? alebo ho budem musiet dat von? mam iba 23 a pripada mi hrozne prist o zub. je to predposledna stolicka na lavej strane.
s ostatnymi zubami nemam vobec problem. ale co s tymto zubom? :(
a ake to vobec je nemat stolicku? da sa nato zvyknut?

tpch

Vzdy lepsi jeden cementom prilepeny zub ako vykladacia zubna proteza. Nehryz nic tvrde, davaj si pozor a prezijes to bez ujmy.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

zlomený zub - Fórum - ZDRAVIE.sk