dieta pred svadbou

martinka54

gabulka
ak ta nebude chciet zosobasit vas farar hladaj ineho. mne sa napriklad stalo, ze mi sme tiez neni zobrati, narodila sa nam dcera a nechcel nam ju okrstit. tak som tam narobila bordel, ze dcera nemoze zato, ze mi sme sa nezobrali, ze svadbu planujeme do buducna a preco mi brani, ked chcem, aby bola vychovavana v katolickej viere. potom mi ju bezproblemov pokrstil a povedal, ze ked si to zo svadbou rozmyslime nech sa mu ozveme, ze nas rad zosobasi.

Vacsinou s tym nerobia problemy, ale poznam aj taky priklad: moja sesternica je z dediny a narodil sa jej syn ako slobodnej matke, otec ich opustil a farar jej nechcel okrstit maleho a navyse jej povedal, ze ten maly je satan. akoze cisty debil, ako keby ona mohla, ze tatko sa na nich vykaslal

sabynka

Gabulka -
Myslím, že veľa záleží, na akého kňaza natrafíte. Lebo, bohužiaľ nie všetci kňazi sú takí, akí by byť mali.
Ale ak splníte ostatné podmienky pre cirkevný sobáš, tak dieťa vôbec nie je prekážkou. Poznám prípady, keď slobodné mamičky boli sobášené v kostole a pritom si ani nebrali otca svojho dieťaťa.
Držte sa! :-)

gadget3

dieťa pred manželstvom hriech nie je, lebo partneri už žili v tom, že raz budú svoji..

a aj keby to tak nebolo nie je to žiadnou prekážkou pre cirkevný sobáš...

veď koľko bolo už neviest, čo mali bruško

a náš kaplán im vždy len blahoželal.. nikdy ich neodsudzoval. lebo cirkev nikoho neodsudzuje.. to len hlúpi a obmedzení ľudia majú potrebu odsudzovať

krasne.

gabulka, kasli na kostol, zosobas sa v prirode s uradnikom, ved priroda je chram bozi a nie nejaka ludska stavba:)

Anna-lena a Panna Maria bola vydata ked pocala/porodila?

Genesis

velmi zabavna predchadzajuca odpoved :) .. ze hriech hehe :)... urcite za to pojdes do pekla :)

na tvojom mieste sa na boha kostol aj veriacich vykaslem uplne ... boh ak existuje tak rozhodne si nezasluzi aby mu ludia stavali kostoly alebo sa k nemu modlili za zlociny proti ludskosti ktore na zivych organizmoch napachal

Anna_Lena

gabulka, a to si ako predstavuješ? Najprv spáchaš taký hriech, že porodíš nemanželské dieťa, a potom chceš mať svadbu v kostole ??? V kostole už svadbu mať nemôžeš...na to si mala myslieť predtým, ako ste si s frajerom začali vyrábať decko !

lionesssssss

záleží od kňaza... stretla som sa s prípadom, kedy kňaz nezosobášil snúbencov, lebo ona bola tehotná