Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

SLOV.POŠTA - \

Príspevok v téme: SLOV.POŠTA - \
postaUnas

Viac krát sa mi stalo, že hoci som bola celý deň doma, v schránke som našla doklad o uložení zásielky na pošte z dôvodu "adresát nezastihnutý". Doma hluk nebol, zvonček by som jednoznačne počula. Nikde som ani neodskočila mimo bytu. Stalo sa mi to asi 3-4x v priebehu pol roka. Išlo zvyčajne o doporučené listové zásielky hmotnosti do 200g, max 500g (hlavne oblečenie ak kupujem na internete).

Je takýto postup doručovateľa oprávnený? čítala som v podmienkach, že zásielku nemusí doručovateľ doručiť v prípade, ak existujú závažné bariéry - terén, veľká hmotnosť zásielky a pod. v prípade, že schránka nepostačuje na zásielku, doručí sa do vlastných rúk. Jednoducho, nič viac som v podmienkach nenašla, len rýchlo som preletela zákon.

Máte v tom niekto prehľad, kto by mi mohol objektívne poradiť? Príp. mamine sa stali aj prípady, že v schránke sme vôbec doklad o uložení zásielky nenašli, napriek tomu k jej uloženiu na pobočke pošty došlo.

Možno podať nejakú sťažnosť na Poštový regulačný úrad, alebo na to nemám právo a takýto postup je v súlade s legislatívou v oblasti poštových služieb? Viac informácií nemám.

lost

Stazovat sa.

I ked ja mam opacny pripad:
-zasielky su sice "v obalke" ale takej tej "sackovej" alebo plastickej, ale su velke a niekedy aj tazke (cca 1,2kg asi).
zvlastne je aj to, ze postarke sa zatial VZDY chcelo vybehnut 48 schodov az k dveram.. nikdy som jej nemusel nic hovorit, aj ked som povedal ze "idem dole" ona ze nie to je dobre ide hore..

ja neviem, ale mozno len rada sportuje :)

cize bud je toto dobra vola postarky, ze mi nosi zasielky az domov, a nie je ich malo niekedy, alebo to zapada do "tabuliek" ze mi to musi doniest.

cize preto je divne, ze niektore postarky nenosia par gramove obalky...

a to nebyvam niekde mimo, ale ani v centre, cize ta moja postarka musi mat iny tlak v kolesach, aby jej bike uniesol tolko zasielok, lebo vzyd ma plne tasky :)

a este jedna pikoska:
raz mi doniesla zasielku a isla dalej, potom o cca 14-16 (nepamatam si uz) prisla spat a doniesla mi dalsiu zasielku.. taktiez balik, i ked malicky, povedala ze "bolo to na uplnom spodku tasky a nevsimla som si to, tu to mate"

tak to je akoze celkom dobry servis :)

obzvlast ked su to zasielky z druheho konca sveta a su uplne zadarmo.

Deee

Kludne sa postazuj, posta ma aj svoju infolinku, nam bezne posta strati balik, ale najcastejsie sa nam stava to, co tebe, postarky si ulahcuju pracu, naco trepat balik ked staci dat do schranky listok, skutocne bezna prax, mesacne posielame cez tritisic zasielok a kazdy jeden den mam na linke zakaznika co hlada balik lebo dokonca nema ani ten listok, ale jeho balik je pritom unho na poste...vtedy zavolam na dotycnu postu zdrbem postarku a balik sa cuduj sa svete najde, viem, ze su aj sikovne postarky, ktore svojim klientom nosia zasielky nacas a spolahlivo, ale je ich stale malicko, naposledy nam posta poslala balik k zakaznikovi bez jeho oznacenia podacim cislom, balik prisiel na postu zakaznika, ale dotycna postarka nevedela co s nim kedze nemal podacie cislo a tak ho poslala naspat k nam,pritom balik mal kompletne vyplnene adresy odosielatel, adresat, dobierka, prva trieda, stacilo dodatocne doplnit ciselko a balik zauctovat...ale viac uz nejdem pisat...s postou mame neskutocne zazitky az rozum stoji...

Lemurik

Stazuj sa na poste... ja som mala pred par mesiacmi podobny problem a ukazalo sa, ze v tom obdobi mala nasa zvycajna postarka dovolenku a zastupovala ju nejaka ina, ktora si takto ulahcovala robotu. A nebola som sama kto sa stazoval takze zastupujuca pani postarka bola napomenuta od nadriadenych a potom uz robila svoju pracu poriadne.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

SLOV.POŠTA - \ - Fórum - ZDRAVIE.sk