Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Roaccoutane a váha

adka0312

Dôležité je tiež vyhýbať prípravkom obsahujúcim vitamín A, tiež sa nesmú užívať antibiotiká zo skupiny tetracyklínov, preto je dôležité každého lekára oboznámiť s tým, že užívaš roaccutane.....

adka0312

A ešte čo sa týka žalúdka, roaccutane by si nemala nikdy jesť na lačno,mohlo by ti prísť zle, vždy je dobré ho brať po jedle, pretože sa najlepšie rozpúšťa v tukoch. Niektorí lekári dokonca odporúčajú zapiť mliekom :-)
Tvoja strava by mala byť zdravšia, veľa ovocia, zeleniny, vyhýbať sa mastným a vyprážaným jedlám. Roaccutane zvyšuje cholesterol, takže stravovať sa zdravšie :-)

adka0312

Môžem potvrdiť, že z Roaccutanu sa nepriberá. Má síce dosť vedľajších účinkov, ale to medzi ne nepatrí. Ja ho tiež beriem, zatiaľ som nejakú zmenu váhy nezaznamenala. Väčšina ľudí má skôr skúsenosť s tým, že pár kilečiek zhodia, niektorým po roaccutane chutilo menej jesť. Avšak ak by si popri roaccutane brala niečo na ochranu pečene, ako Lipovitan a pod. môžeš pribrať, pretože obsahujú prevažne vitamíny B, ktoré zvyšujú chuť do jedla. Ak sa však zbytočne neprejedáš, nie je sa čoho báť :-)

jankaaaaaaaaa

antikoncepcia a roaccutane nema absolutne nic spolocne. su to uplne odlisne lieky. z hak sa pribera, lebo zvysuje chut do jedla a zadrziava vodu

schultheiß

Ja som bralAknenormin rok a jeden mesiac. Je pravda, ze som pribral dost, ale tabletkami to spôôsobene nebolo (príčinou bola moja nenažranosť spojená s neochotou ísť vonku aspoň na krátku prechádzku)- na druhej strane ma hlavne pred nejakým dažďom alebo v zlom počasí boleli kosti, hlavne kríže - vtedy som mal problem prejsť z miesta na miesto (ale keď už začalo pršať,už sa mi chodilo oveľa lepšie)- takže trošku som bol meteosenzitívnejší :)...toto tiež neviem či by som mal pripisovať tým tabletkám...tiež skôr vtedajšiemu životnemu štýlu :)...dnes je ale všetko dole a na postave pracujem ďalej :)...takže nič hrozného :)

PS1: tá nadváha mohla byt sposobena tým, že som strašne veľa pil. Denne som vypil asi 4 velke flase mineralky (+ samozrejme nejake salkove napoje, ale to do priemeru nepocitam :D)...proste som sa vysusoval a stale bol smädny :)

PS2: Viem o sportovcoch, ktorí musia obmadzit pohyb prave kvoli tej liecbe. A nie som si isty, či tam nehraju rolu tie kosti.

Každopadne ti ale tie lieky mozem odporucit. Liecba trochu trva, ale v podstate s akne väcsie problemy nemam :)

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Roaccoutane a váha - Fórum - ZDRAVIE.sk